<< Startsida

Sponsorer
SvD2018
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 96:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
9 - 17 juni 2018
 

762 registrerade skyttar till SvD 2018 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2018-10-17 kl 00.47.43)

Klass KL Elit
Namn                      Förening                      Lag
Anders Johansson          Beted (Vä)                     
Anders Petersson          Älmhult (Sm)                   1
Andreas Lindell           Össjö (Sk)                     1
Ann-Sofie Wendle          Almunge-Länna (Up)             
Anna Eklöf                Storfors (Vä)                  1
Anna Löfvander            Dagstorp (Sk)                  1
Arne Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Birger Hägglund           Kvistbro (Ör)                  1
Björn Johansson           Kvistbro (Ör)                  1
Björn Pantzar             Täby-Viggbyholm (St)           1
Caroline Törnvall         Ultuna (Up)                    
Cecilia Pettersson        Krokek (Ös)                    1
Christian Wrennstad       Ängelholms (Sk)                
Daniel Malmqvist          Vellinge (Sk)                  
Daniel Wallberg           Hogdal (Jä)                    1
Edward Yu                 Umeå (Vb)                      1
Elin Brask                Eda (Vä)                       
Emil Diddilié             Krokek (Ös)                    1
Emma Olsson               Löberöd (Sk)                   1
Erik Nörregård            Löderup (Sk)                   1
Filip Andersson           Västerås (Vm)                  
Fredrik Löfvander         Dagstorp (Sk)                  1
Gabriella Johansson       Gullabo (Sm)                   1
Göran Carlsson            Stockholm Amatör (St)          1
Göran Yngvard             Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Göthe Corneliusson        Svedala-Börringe (Sk)          1
Håkan Hertzman            Gullabo (Sm)                   1
Johanna Nyman             Ängelholms (Sk)                
Kasper Fingal             Ålem (Sm)                      1
Katrine Begby Hansson     Öved-Östraby (Sk)              1
Kevin Arnmark             Västerås (Vm)                  
Lars Magnusson            Skillingmark (Vä)              
Lars Möllsten             Umeå (Vb)                      1
Linda Bergman             Ununge (St)                    1
Lotten Johansson          Ramselefors (Vb)               1
Magnus Jansen             Helsingborg (Sk)               
Magnus Sträng             Arboga (Vm)                    1
Maria Hägglund            Ramselefors (Vb)               1
Marie Jannesson           Össjö (Sk)                     1
Marie Wingård             Ramselefors (Vb)               
Markus Gillman            Mönsterås (Sm)                 1
Marlene Forsell Forsman   Ramselefors (Vb)               1
Martin Eriksson           Axvall (Vg)                    1
Martin Nilsson            Kvistbro (Ör)                  1
Martin Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Mathilda Hjelm            Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Mattias Jogmark           Furulund (Sk)                  1
Mattias Lydén             Ingelstad (Sm)                 
Mattias Pettersson        Ingelstad (Sm)                 1
Michael Svensson          Finspång (Ös)                  1
Mikael Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Mikael Johansson          Jönköping (Sm)                 1
Mikael Nilsson            Bromma Solna (St)              1
Per Wilhelmsson           Jönköping (Sm)                 1
Pernilla Diddilié         Krokek (Ös)                    1
Peter Grenander           Ystad (Sk)                     
Peter U Larsson           Vaksala (Up)                   1
Robin Andersson           Motala (Ös)                    1
Roger Andersson           S 3 Boden (No)                 
Roger Strandh             Mariestad (Vg)                 
Sofie Wetter              Arboga (Vm)                    1
Stefan Thorin             Umeå (Vb)                      1
Thomas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Tobias Mossberg           Löberöd (Sk)                   1
Tomas Lindblom            Kalix (No)                     1

Klass KL 4
Namn                      Förening                      Lag
Anders Grenius            Botkyrka (St)                  1
Anders Jonsson            Gällivare (No)                 1
Anders Westerlund         Mörsil (Jä)                    
Andreas Jansson           Gimo (Up)                      
Andreas Strand            Älmhult (Sm)                   1
Andreas Wistrand          Sala (Vm)                      1
Camilla Grydén            Vaksala (Up)                   1
Charlotte Nordgren        Öregrund-Gräsö (Up)            1
Clas Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 
Daniel Olsson             Kverrestad (Sk)                1
Dennis Pettersson         Österhaninge (St)              
Ellinor Berntsson         Össjö (Sk)                     
Fredrik Sandberg          Storfors (Vä)                  1
Fredrik Thulinsson        Össjö (Sk)                     1
Gustaf Pettersson         Västerås (Vm)                  
Göran Jansson             Gimo (Up)                      
Henrik Manfredsson        Öregrund-Gräsö (Up)            
Håkan Nilsson             Arvika (Vä)                    1
Ida Losbjer               Arboga (Vm)                    R1
Jan Wallerström           Ununge (St)                    1
Johan Larsson             Storfors (Vä)                  1
Johan Nilsson             Ramselefors (Vb)               
Josefin Rossi             Kalix (No)                     1
Josefine Olsson           Flundre (Vg)                   1
Lars Grenius              Botkyrka (St)                  1
Lennart Thelander         Dagstorp (Sk)                  2
Linda Gustavsson          Umeå (Vb)                      1
Linn Holgersson           Öved-Östraby (Sk)              
Louise Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Magnus Carlsson           Riala (St)                     
Magnus Rydén              Botkyrka (St)                  1
Marcus Sillberg           Harestad (Vs)                  2
Martin Andersson          Skultuna (Vm)                  
Mattias Andersson         Skultuna (Vm)                  1
Mikael Berkelund          Åtvidaberg (Ös)                
Mikael Lundell            Vaksala (Up)                   1
Niklas Johansson          Ramselefors (Vb)               
Niklas Larsson            Storfors (Vä)                  
Niklas Moberg             Finspång (Ös)                  1
Oscar Johansson           Jönköping (Sm)                 1
Peter Lundqvist           Ununge (St)                    1
Roger Adermark            Österhaninge (St)              
Roger Hjälmström          Ununge (St)                    
Roland Berg               Motala (Ös)                    1
Roland Erkki              Axvall (Vg)                    1
Samuel Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sofia Andersson           Flundre (Vg)                   1
Sten Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Sven Fäldt                Storfors (Vä)                  1
Tobias Skelander          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Tom Nordquist             Svedala-Börringe (Sk)          1
Tommy Westlund            Mariestad (Vg)                 
Urban Johansson           F 21 Luleå (No)                
Victor Karlsson           Ålem (Sm)                      1
Viktoria Holm             Nässjö (Sm)                    1
William Grydén            Vaksala (Up)                   1

Klass KL 3
Namn                      Förening                      Lag
Agne Pettersson           Kisa (Ös)                      
Alexandra Klåvus          Skultuna (Vm)                  R1
Anders Carlsson           Össjö (Sk)                     1
Anders Magnusson          Ålem (Sm)                      2
Anders Roslund            Piteå (No)                     2
Andreas Hillman           Krokek (Ös)                    1
Ann-Charlotte Axelsson    Kvistbro (Ör)                  
Anna Johansson            Rommehed (Da)                  1
Berith Danielsson         Gullabo (Sm)                   1
Bert-Ove Fjällström       Gällivare (No)                 1
Bert-Ove Hägglund         Ramselefors (Vb)               
Björn Pålson              Norrtälje (St)                 
Charlotte Karlsson        Dals Ed (Vs)                   
Christer Olofsson         Skurup (Sk)                    1
Christer Thomasson        Hyllstofta (Sk)                R1
Daniel Karlsson           Algutsrum (Sm)                 1
Emil Bergström            Härnösand (Vn)                 
Erik Alakalju             Nyköping (Sö)                  
Erik Karlsson             Arboga (Vm)                    1
Erik Wärn                 Norrtälje (St)                 
Felix Leufvenius          Skurup (Sk)                    1
Fredrik Gustavsson        Axvall (Vg)                    R1
Göran Carlsson            Össjö (Sk)                     R
Henrik Olsson             Öved-Östraby (Sk)              1
Håkan Jansson             Säfsnäs (Da)                   
Håkan Nyberg              Mörsil (Jä)                    
Ida Andersson             Jönköping (Sm)                 1
Jan Johansson             Rommehed (Da)                  1
Jan Strand                Össjö (Sk)                     
Johan Andersson           Löderup (Sk)                   
Johannes Ek               Kalix (No)                     1
John-Erik Hansson         Härnösand (Vn)                 
Jonas Andersson           Harestad (Vs)                  2
Kristian Rossi            Kalix (No)                     1
Lennart Peterson          Rosersberg (St)                
Linnea Malmborg           Hyllstofta (Sk)                1
Magnus Sandström          Krokek (Ös)                    R1
Marcus Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Maria Johansson           Motala (Ös)                    1
Martin Bergman            Krokek (Ös)                    1
Mattias Nordlander        Ka2 (Bl)                       
Mikael Andersson          Gamleby (Sm)                   
Mikael Lennartsson        Finspång (Ös)                  1
Mikael Olsson             Skyllberg (Ör)                 1
Mikael Werner             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Niklas Hallberg           Bromma Solna (St)              1
Ola Persson               Hyllstofta (Sk)                1
Patrik Nilsson            Algutsrum (Sm)                 1
Per Sandström             Öved-Östraby (Sk)              1
Peter Eriksson            Sala (Vm)                      1
Petter Ivarsson           Hogdal (Jä)                    1
Rebecka Andersson         Hogdal (Jä)                    1
Richard Nilsson           Skurup (Sk)                    1
Rikard Andersson          Skurup (Sk)                    
Rikard Elmlund            Ka2 (Bl)                       
Roger Blombäck            Piteå (No)                     2
Sabina Fagerlund          Ingelstad (Sm)                 1
Sebastian Nilsson         Löderup (Sk)                   R1
Simon Karlsson            Ålem (Sm)                      2
Stefan Carlsson           Julita (Sö)                    
Stefan Hjelm              Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Stefan Önerud             Almunge-Länna (Up)             
Therese Melander          S 3 Boden (No)                 
Thomas Ottosson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Tomas Johannesson         Dals Ed (Vs)                   
Tomas Karlsson            Harestad (Vs)                  1
Tomas Nordgren            Norrtälje (St)                 
Tomas Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Zebastian Skoog           Svedala-Börringe (Sk)          
Åsa Andersson             Össjö (Sk)                     

Klass KL 2
Namn                      Förening                      Lag
Anders Bernström          Norrtälje (St)                 
Anders Johansson          Kverrestad (Sk)                1
Andreas Lundqvist         Härnösand (Vn)                 
Annika Lindström          Skurup (Sk)                    
Arne Liljegren            Stockholm Amatör (St)          
Bengt Lord                Täby-Viggbyholm (St)           
Bo Wettergren             Södertelge (St)                1
Christoffer Efraimsson    Lima (Da)                      1
Daniel Erixon             Skyllberg (Ör)                 
Denny Johansson           Rönnskär (Vb)                  
Emil Simonsson            Lima (Da)                      
Emma Fjällström           Gällivare (No)                 1
Emma Fridell              Kisa (Ös)                      
Eric Ericsson             Löderup (Sk)                   
Eva Fransson              Kverrestad (Sk)                1
Fabian Landgren           Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Gisela Lindqvist          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Gustav Karlsson           Ålem (Sm)                      2
Hans Arnkvist             Gräsmark (Vä)                  
Hans Karlsson             Forshälla/Torp (Vs)            
Helen Söderlund           Hogdal (Jä)                    3
Håkan Jönsson             Össjö (Sk)                     
Jan Korkeamäki            Gefle (Gä)                     
Jens-Erik Vesturlid       Norrtälje (St)                 
Joakim Hansson            Göteborg (Vs)                  1
Johan Gran                Rönnskär (Vb)                  
Johan Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Kenny Karlsson            Nässjö (Sm)                    1
Kjell Andersson           Jönköping (Sm)                 1
Kjell Liljegren           Stockholm Amatör (St)          
Ksena Frycklund           Täby-Viggbyholm (St)           1
Lars Matson               Göteborg (Vs)                  
Lars Ryden                Rommehed (Da)                  1
Lasse Åkesson             Össjö (Sk)                     
Lennart Åberg             Virsbo (Vm)                    
Linus Magnusson           Götlunda (Vm)                  
Madelene Mattsson         Lima (Da)                      1
Magnus Lydén              Ingelstad (Sm)                 
Maria Lang Larsson        Virsbo (Vm)                    
Markus Larsson            Arboga (Vm)                    
Mathias Fredriksson       Ramselefors (Vb)               
Mats Andersson            Skultuna (Vm)                  
Mats Green                Rommehed (Da)                  
Mattias Eriksson          Ramselefors (Vb)               
Mikael Andersson          Motala (Ös)                    
Patrik Axelsson           Kvistbro (Ör)                  
Patrik Grip               Hogdal (Jä)                    2
Patrik Höij               Härnösand (Vn)                 
Paul Brix                 Botkyrka (St)                  2
Pavel Stradh              Täby-Viggbyholm (St)           R1
Per Larsson               Göteborg (Vs)                  1
Peter Bergman             Herrestad (Vs)                 
Peter Torgeby             Piteå (No)                     R1
Richard Lindberg          Gefle (Gä)                     R1
Rickard Andersson         Hyllstofta (Sk)                1
Rickard Gustafsson        Tvååker (Ha)                   1
Rickard Norlander         Löderup (Sk)                   
Robert  Johansson         Rönnskär (Vb)                  
Roger Karlsson            Gällivare (No)                 1
Roland Petersson          Göteborg (Vs)                  
Simon Torgilsman          Nässjö (Sm)                    1
Sofia Grosshög            Harestad (Vs)                  
Sofia Torgeby             Piteå (No)                     1
Stefan Lill               Virsbo (Vm)                    
Tobias Hillqvist          Mariestad (Vg)                 
Tommy Nilsson             Norrtälje (St)                 
Verner Persson            Kverrestad (Sk)                1
Viktor Isaksson           Hogdal (Jä)                    R2

Klass KL 1
Namn                      Förening                      Lag
Ann-Karin Magnusson       Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Anna Lena Petrusson       Tullus (Jä)                    
Anna-Karin Mjörnerud      Götlunda (Vm)                  
Anton Persson             Södertelge (St)                R
Bernt Edvinsson           Kärda (Sm)                     
Carina Johansson          Gällivare (No)                 1
Claes Richárd             Turinge (St)                   
Emil Rudh                 Tullus (Jä)                    
Emma Petrusson            Tullus (Jä)                    
Emma Wilhelmsson          Nässjö (Sm)                    1
Fredrik Ingelmark         Arboga (Vm)                    
Hannah Widing             Axvall (Vg)                    1
Jakob Ingesson            Motala (Ös)                    
Jan Berntsson             Harestad (Vs)                  1
Jan Nilsson               Öved-Östraby (Sk)              
Jens Bergrahm             Göteborg (Vs)                  R2
Jessika Håkansson         Kverrestad (Sk)                1
Joakim Arnkvist           Gräsmark (Vä)                  
Jon Jonsson               Hogdal (Jä)                    3
Jonas Andersson           Gimo (Up)                      
Jonas Bergström           Gräsmark (Vä)                  
Jonas Lökholm             Harestad (Vs)                  1
Karl Dumky                Mörsil (Jä)                    
Lars-Göran Hagström       Gräsmark (Vä)                  
Magnus Jonsson            Tullus (Jä)                    
Marko Laaksonen           Tullus (Jä)                    
Martin Lansler            Göteborg (Vs)                  
Mats Österlund            Ramselefors (Vb)               
Mattias Johansson         Andrarum-Brösarp (Sk)          
Mattias Lind              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Mikael Gustafsson         Ramselefors (Vb)               
Niclas Molander           Botkyrka (St)                  
Ola Karlsson              Turinge (St)                   
Ola Perssson              Skultuna (Vm)                  
Per Gustafson             Umeå (Vb)                      
Peter Bergman             Eda (Vä)                       
Pierre Gustafsson         Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Robert Cewé               Norrtälje (St)                 
Robert Johannisson        Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Simon Johannesson         Dals Ed (Vs)                   
Stefan Magnusson          Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Sven Ola Jönsson          Löderup (Sk)                   
Sven Persson              Stockholm Amatör (St)          
Thommy Jonasson           Älmhult (Sm)                   1

Klass KL 55
Namn                      Förening                      Lag
Anders Alexandersson      Rosersberg (St)                
Anders Dahlberg           Säfsnäs (Da)                   
Arne Bergström            Härnösand (Vn)                 
Berndt Steffen            Riala (St)                     
Bo Dahlén                 Finspång (Ös)                  1
Bo Eriksson               Gullbergs Härad (Ös)           
Bo Knoblauch              Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Bo Ohlsson                Krokek (Ös)                    
Christer Pettersson       Gyttorp (Ör)                   
Dan Gillgren              Täby-Viggbyholm (St)           1
Dan Wetter                Arboga (Vm)                    
Göran Hellman             Bromma Solna (St)              1
Hans Hägglund             Skultuna (Vm)                  1
Hans Karlsson             Skyllberg (Ör)                 1
Hans Yngvard              Furulund (Sk)                  R1
Håkan Persson             Björksta (Vm)                  
Ingemar Hall              Svedala-Börringe (Sk)          1
Ingemar Månsson           Helsingborg (Sk)               
Jan Halling               Södermalm-liljeholmn (St)      1
Jan Nordstrandh           Ålem (Sm)                      1
Jan-Erik Fäldt            Storfors (Vä)                  1
Jan-Olof Lampinen         S 3 Boden (No)                 
Johnny Wallberg           Hogdal (Jä)                    
Jörgen Wadell             Kisa (Ös)                      
Kenneth Erixon            Skyllberg (Ör)                 1
Kent Ottosson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Lars Dahlberg             Säfsnäs (Da)                   
Lars Evaldsson            Göteborg (Vs)                  1
Lars Göran Lundqvist      Ununge (St)                    1
Lars Hermansson           Kisa (Ös)                      
Lars Ingesson             Motala (Ös)                    1
Lars Jansson              Göteborg (Vs)                  R1
Magnus Leufvenius         Skurup (Sk)                    
Margaretha Ottosson       Bromma Solna (St)              1
Martin Grosshög           Harestad (Vs)                  1
Mats Kågström             Piteå (No)                     1
Olle Gabrielsson          Rommehed (Da)                  1
Per-Arne Persson          Piteå (No)                     2
Peter Berkelund           Åtvidaberg (Ös)                
Peter Fransson            Algutsrum (Sm)                 1
Robert Ek                 Kalix (No)                     1
Rune Bäckman              Skultuna (Vm)                  1
Stefan Andersson          Västerås (Vm)                  
Stefan Engström           Axvall (Vg)                    1
Stefan Jonasson           Hogdal (Jä)                    3
Stefan Lundqvist          Ununge (St)                    1
Stig Karlsson             Ålem (Sm)                      2
Sven-Gunnar Ivars         Skultuna (Vm)                  
Thomas Jansson            Kvistbro (Ör)                  
Tommy Einarö              Almunge-Länna (Up)             
Torbjörn Ericson          Haraker (Vm)                   
Torbjörn Karlsson         Vrenaorten (Sö)                
Torsten Karlsson          Vrenaorten (Sö)                
Ulf Nettelbo              Kvistbro (Ör)                  
Åke Arbrink               Rosersberg (St)                

Klass KL 65
Namn                      Förening                      Lag
Aimo Pekkala              Skyllberg (Ör)                 1
Anders Nordin             Julita (Sö)                    
Anette Dahlenius          Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Anne-Sofie Lundquist      Ultuna (Up)                    
Arne Korsbäck             Skultuna (Vm)                  1
Bengt Lundgren            Haraker (Vm)                   
Bengt-Olof Valdemo        Ultuna (Up)                    
Berndt Andersson          Götlunda (Vm)                  
Bertil Antonsson          Säfsnäs (Da)                   
Bo Wiqvist                Eskilstuna (Sö)                
Dan-Ivan Karlsson         Ramselefors (Vb)               
Evert Karlsson            Flundre (Vg)                   1
Göran Andre               Stockholm Amatör (St)          1
Göran Berkelund           Södertelge (St)                1
Göran Myhrberg            Öregrund-Gräsö (Up)            
Hannu Koho                Stockholm Amatör (St)          1
Hans Drugge               Österhaninge (St)              
Hans Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Harry Lindgren            Rundvik (Vb)                   
Inger Blockmar            Skarpsskf Sthlm (St)           
Jan Emilsson              Ununge (St)                    
Jan Lorin                 Motala (Ös)                    1
Jan Norlander             Skultuna (Vm)                  1
Jan-Olof Svensson         Edsbjörke (Vä)                 
John-Axel Johansson       Forshälla/Torp (Vs)            
Jouko Räsänen             Södertelge (St)                1
Kenny Alm                 Axvall (Vg)                    R2
Kjell Fridh               Skyllberg (Ör)                 1
Kurt Gillström            Kisa (Ös)                      
Lars Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Lasse Lindström           Skurup (Sk)                    
Leif Hedlund              Skultuna (Vm)                  
Lennart Andersson         Turinge (St)                   
Lennart Karlsson          Axvall (Vg)                    
Lennart Pree              Stockholm Amatör (St)          1
Mats Gustavsson           Tvååker (Ha)                   1
Pär Thofvesson            Österhaninge (St)              
Ronnie Bjuvegård          Sölvesborg (Bl)                1
Stefan Sahlén             Gimo (Up)                      
Sture Nilsson             Piteå (No)                     2
Sture Tibblin             Botkyrka (St)                  1
Sven-Erik Persson         Södertelge (St)                
Sölve Pihl                Finspång (Ös)                  1
Tom Olsson                Rommehed (Da)                  

Klass KL 75
Namn                      Förening                      Lag
Arvid Wägroth             Forshälla/Torp (Vs)            
Christer Rosenberg        Nyköping (Sö)                  
Ege Törnvall              Ultuna (Up)                    
Erling Johansson          Forshälla/Torp (Vs)            
Gun Tarland               Löberöd (Sk)                   1
Göran Jansson             Vaksala (Up)                   R1
Göte Rydstedt             Skarpsskf Sthlm (St)           
Henry Gladh               Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Håkan Lidman              Piteå (No)                     1
Ivar Ahlberg              Skarpsskf Sthlm (St)           
Jarmo Gustavsson          Södertelge (St)                
Karl-Erik Andersson       Forshälla/Torp (Vs)            
Kennet Erlandsson         Forshälla/Torp (Vs)            
Kent Nilsson              Göteborg (Vs)                  1
Kent Westman              Botkyrka (St)                  2
Krister Nilsson           Botkyrka (St)                  2
Kristofer Wiking          Gefle (Gä)                     
Lars Kock                 Bromma Solna (St)              R1
Lennart Karlsson          Dals Ed (Vs)                   
Ove Lätth                 Axvall (Vg)                    
Per Strandh               Mariestad (Vg)                 
Roland Eriksson           Forshälla/Torp (Vs)            
Rolf Lindbäck             Vännäs (Vb)                    R1
Rune Backman              Forshälla/Torp (Vs)            
Sigvard Pettersson        Götlunda (Vm)                  
Stefan Jakobsson          Göteborg (Vs)                  
Sture Engman              Bogsta (Sö)                    
Sture Grahn               Piteå (No)                     2
Sune Eriksson             Bogsta (Sö)                    
Urban Fjällström          Rosersberg (St)                
Östen Tarland             Löberöd (Sk)                   1

Klass KL 17
Namn                      Förening                      Lag
Adam Lindén               Sölvesborg (Bl)                1
Albin Möller              Mönsterås (Sm)                 
Alexander Skau            Arvika (Vä)                    1
Amanda Göranson           Södermalm-liljeholmn (St)      1
Andre Engström            Piteå (No)                     1
Axel Djupenström          Gefle (Gä)                     1
Caroline Andersson        Flundre (Vg)                   1
Casper Fredriksson        Ramselefors (Vb)               1
David Kronholm            Algutsrum (Sm)                 R2
Dennis Axelsson           Bogsta (Sö)                    
Dennis Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Eddie Linander            Gefle (Gä)                     1
Edwin Jeansson            Mönsterås (Sm)                 1
Emil Björndahl            Kvistbro (Ör)                  1
Emil Pettersson           Ystad (Sk)                     
Emma Andersson Norlander  Löderup (Sk)                   1
Emma Johansson            Ramselefors (Vb)               
Erik Andersson            Ålem (Sm)                      2
Erik Lindberg             Dagstorp (Sk)                  2
Fanny Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Fanny Storm               Hogdal (Jä)                    1
Felicia Andersson         Hogdal (Jä)                    3
Fredrik Larsson           Vaksala (Up)                   
Frida Härstedt            Löderup (Sk)                   1
Gustaf Björndahl          Kvistbro (Ör)                  1
Gustav Magnusson          Ålem (Sm)                      
Hanna Heydorn             Vrenaorten (Sö)                
Hanna Johansson           Vännäs (Vb)                    1
Jacob Nilsson             Umeå (Vb)                      1
Joel Olsson               Kvistbro (Ör)                  R1
Johan Ottosson            Ingelstad (Sm)                 1
Johan Thelander           Dagstorp (Sk)                  1
Johanna Grip              Hogdal (Jä)                    2
Johanna Lindgren          Öved-Östraby (Sk)              1
Kasper Lindeberg          Öved-Östraby (Sk)              1
Lina Lindström            Gefle (Gä)                     
Linus Orbeus              Botkyrka (St)                  2
Louise Linander           Gefle (Gä)                     
Malin Svedberg            Björksta (Vm)                  
Marcus Andersson          Eda (Vä)                       
Molly Persson             Mönsterås (Sm)                 
Måns Jernberg             Lima (Da)                      1
Nicklas Andersson         Harestad (Vs)                  R1
Nikki Van Der Burg        Gyttorp (Ör)                   
Niklas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Oliver Adler              Ystad (Sk)                     
Oscar Olsson Siegmund     Löderup (Sk)                   
Oscar Wernqvist           Göteborg (Vs)                  1
Oskar Kling               Tvååker (Ha)                   1
Philip Lundkvist          Vaksala (Up)                   1
Samuel Jos                Bromma Solna (St)              
Tina Karlsson             Österhaninge (St)              

Klass KL 15 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Ada Lindenius             Vaksala (Up)                   
Alex Nyström              Vaksala (Up)                   
Alfons Thedsen            Stockholm Amatör (St)          1
Alvin Jonasson            Eda (Vä)                       
Amanda Mjörnerud          Götlunda (Vm)                  
Andreas Dahl              Tvååker (Ha)                   1
Anna Grönlund             Piteå (No)                     1
Annie Levin               Åmotfors (Vä)                  
Annie Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Anton Hägglund Blänning   Bromma Solna (St)              
Anton Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Anton Palo                Axvall (Vg)                    
Beatrice Andersson        Ramselefors (Vb)               
Clara Gustafsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Diana Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Edwin Pihl                Motala (Ös)                    R1
Elin Myrberg              Sala (Vm)                      1
Elin Nilsson              Sölvesborg (Bl)                1
Elin Svensson             Vellinge (Sk)                  
Ella Persson              Mönsterås (Sm)                 1
Emil Alakulju             Nyköping (Sö)                  
Emma Edstam               Götlunda (Vm)                  
Emma Holmer               Arboga (Vm)                    1
Erik Eriksson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           R1
Erik Westling             Bollnäs (Gä)                   
Erika Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Esther Westberg           Arboga (Vm)                    
Felicia Henriksson        Hogdal (Jä)                    R3
Filip Nilsson             Skurup (Sk)                    1
Fredrik Yngvard           Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Frida Larsson             Vaksala (Up)                   
Hampus Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Hanna Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Hannes Nilsson            Christianstad (Sk)             
Helena Dreyer Perkiömäki  Umeå (Vb)                      R
Hugo Augustine            Christianstad (Sk)             
Isak Johansson Hede       Sala (Vm)                      1
Isak Olsson               Kvistbro (Ör)                  R2
Isak Riggmyr              Mariestad (Vg)                 
Jennifer Nordvall         Ålem (Sm)                      
Jesper Nilsson            Arvika (Vä)                    1
Jessica Lindberg          Tvååker (Ha)                   1
Johanna Enberg            Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Josefin Löfgren           Järfälla (St)                  
Karl Sundell              Göteborg (Vs)                  
Karolina Granholm         Botkyrka (St)                  2
Kristina Kjellgren        Öregrund-Gräsö (Up)            1
Linn Grameus              Svedala-Börringe (Sk)          1
Linnea Sigvardsson        Arboga (Vm)                    
Linus Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Linus Nilsson             Christianstad (Sk)             
Lukas Flaminio            Axvall (Vg)                    1
Maja Lindberg             Ramselefors (Vb)               
Marcus Lord               Täby-Viggbyholm (St)           
Marcus Ryden              Rommehed (Da)                  1
Matilda Persson           Harestad (Vs)                  
Mattias Nilsson           Löderup (Sk)                   1
Minna Löfberg             Öregrund-Gräsö (Up)            1
Moa Nilsson               Arvika (Vä)                    1
Oscar Hellqvist           Eda (Vä)                       
Oskar Hammari             Gällivare (No)                 
Philip Hillqvist          Mariestad (Vg)                 
Saga  Ebbhagen            Ramselefors (Vb)               
Samuel Kallio             Västerås (Vm)                  
Sebastian Lennrud         Arboga (Vm)                    1
Sofia Frimodig            Tullus (Jä)                    
Sofia Lindahl             Botkyrka (St)                  1
Stellan Gradin            Andrarum-Brösarp (Sk)          
Therese Bråten            Skillingmark (Vä)              
Valkiriya Konokotina      Södertelge (St)                1
Viggo Blomqvist           Vaksala (Up)                   
Viktor Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Vincent Stridsson         Gällivare (No)                 
Wiliam Grip               Hogdal (Jä)                    2

Klass KL 13 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Adam Biskop               Ålem (Sm)                      
Agnes Ebbhagen            Ramselefors (Vb)               R1
Albin Hedin               Västerås (Vm)                  
Albin Lindberg            Össjö (Sk)                     1
Alexander Gustafsson      Täby-Viggbyholm (St)           
Alexander Ignell          Nässjö (Sm)                    1
Alicia Sellsve            Tullus (Jä)                    
Amina Ünver               Bromma Solna (St)              
Anton Axelsson            Älmhult (Sm)                   1
Anton Salomonsson         Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Axel Löfvander            Dagstorp (Sk)                  1
Calle Ragnarsson          Arboga (Vm)                    
Carl Bergman              Eda (Vä)                       
Clara Dahlström           Arvika (Vä)                    R2
Edvin Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Edward Passchier          Täby-Viggbyholm (St)           1
Elin Jonsson              Hogdal (Jä)                    2
Emma Johansson            Motala (Ös)                    
Emma Lundqvist            Södermalm-liljeholmn (St)      
Erik Roslund              Piteå (No)                     R2
Felicia Kjellström        Gräsmark (Vä)                  
Filip Berntsson           Harestad (Vs)                  2
Frida Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Frida Håll                Järfälla (St)                  
Gabriel Karlsson          Algutsrum (Sm)                 1
Greta Lindqvist Seldahl   Tullus (Jä)                    
Hedvig Råberg             Löderup (Sk)                   1
Helga Konokotina          Södertelge (St)                1
Henning Lindh Ten Berg    Tullus (Jä)                    
Iza Strand                Andrarum-Brösarp (Sk)          
Jeanette Frycklund        Täby-Viggbyholm (St)           1
Jennifer Gustafsson       Ramselefors (Vb)               1
Jesper Johansson          Dagstorp (Sk)                  1
Joakim Nilsson            Skurup (Sk)                    1
Jonna Halvarsson          Hogdal (Jä)                    1
Leo Melander              Svedala-Börringe (Sk)          1R
Linus Olsson              Eda (Vä)                       
Lisa Renhall              Lima (Da)                      1
Lucas Frank               Gyttorp (Ör)                   
Lucas Overton             Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Lukas Persson             Harestad (Vs)                  1
Marcus Brink              Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Markus Knuts              Gefle (Gä)                     1
Mathilda Gustafsson       Bromma Solna (St)              1
Melker Dahl               Älmhult (Sm)                   1
Nikola Jovanovic          Södertelge (St)                
Noelle Fessé              Gefle (Gä)                     1
Olle Lindström            Skurup (Sk)                    
Oscar Morfeldt            Eda (Vä)                       
Oskar Frykstedt           Lima (Da)                      
Philip Jansson            Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Rasmus Jagerstål          Löberöd (Sk)                   1
Robin Nilsson             Sölvesborg (Bl)                1
Saga Petersson            Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sanna Paulsson            Ingelstad (Sm)                 1
Simon Andersson           Arvika (Vä)                    R1
Simon Frimodig            Tullus (Jä)                    
Simon Wikström            Arvika (Vä)                    1
Sofia Öhman               Gällivare (No)                 
Vilma Blomqvist           Vaksala (Up)                   
William Karlsson Persson  Gräsmark (Vä)                  
Wilma Svensson            Ingelstad (Sm)                 

Klass KL 11 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Agnes Dumky               Mörsil (Jä)                    
Alexander Andersson       Eda (Vä)                       
Alexsander Gustavsson     Gräsmark (Vä)                  
Alice Carlström           Åmotfors (Vä)                  
Alma Dumky                Mörsil (Jä)                    
Alva Malmqvist            Vellinge (Sk)                  
Alvin Thomasson           Sölvesborg (Bl)                1
Axel Sparby               Skillingmark (Vä)              
Axel Wikström             Lima (Da)                      
Bastian Marstrand         Svedala-Börringe (Sk)          
Casper Parling Kembring   Gullabo (Sm)                   R1
Casper Yngvard            Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Daniel Borgström          Gräsmark (Vä)                  
David Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Dexter Dahl               Mönsterås (Sm)                 1
Douglas Andersson         Löderup (Sk)                   
Eddie Andersson           Hogdal (Jä)                    3
Eila Löfgren              Mörsil (Jä)                    
Elias Halin               Harestad (Vs)                  2
Elsa Eriksson             Sala (Vm)                      1
Elsa Norman               Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Elsa Oskarsson            Lima (Da)                      1
Emil Lundh                Hyllstofta (Sk)                
Emma Högberg Andersson    Eda (Vä)                       
Emma Magnusson            Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Eric Klier Björn          Skoga-Ekshärad (Vä)            R1
Erik Nordqvist            Sala (Vm)                      
Erika Gustafsson          Ramselefors (Vb)               
Felicia Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Felix Falkentoft          Svedala-Börringe (Sk)          
Filippa Dahl              Älmhult (Sm)                   R1
Fritjof Edin              Ingelstad (Sm)                 1
Gabriella Nilsson Rova    Gällivare (No)                 
Hanna Jonsson             Hogdal (Jä)                    2
Ian Holm                  Gefle (Gä)                     
Jesper Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Johan Andersson           Eda (Vä)                       
Johan Utsi Häggrud        Gällivare (No)                 
Jonatan Strandberg        Svedala-Börringe (Sk)          
Jonathan Ebbhagen         Ramselefors (Vb)               
Jonathan Engström         Arboga (Vm)                    
Leo Magnusson             Harestad (Vs)                  2
Liam Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 1
Linus Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Lisa Nyström              Järfälla (St)                  
Louise Becker             Algutsrum (Sm)                 1
Lowe Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Magdalena Arwidson Lif    Lima (Da)                      
Maja Olsson-Kroon         Flundre (Vg)                   1
Malin Sträng              Arboga (Vm)                    
Martin Lindström          Öregrund-Gräsö (Up)            R1
Max Jädersröm             Svedala-Börringe (Sk)          1
Maya Rennermalm           Lima (Da)                      
Måns Sturesson            Löderup (Sk)                   
Märta Östlund             Gefle (Gä)                     1
Nellie Hult               Åmotfors (Vä)                  
Neo Nilsson               Hyllstofta (Sk)                
Neo Wikström              Rommehed (Da)                  
Nils Eriksson             Sala (Vm)                      
Noah Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Oscar Lundh               Hyllstofta (Sk)                
Oskar Löfvander           Dagstorp (Sk)                  2
Otto Fällene              Bollnäs (Gä)                   
Otto Karlsson             Algutsrum (Sm)                 R1
Otto Roming               Bromma Solna (St)              
Rasmus Jakobsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Rasmus Petrusson          Tullus (Jä)                    
Ricky Ståhl               Ålem (Sm)                      
Samuel Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Sebastian Björk           Löderup (Sk)                   
Thilde Green              Rommehed (Da)                  R1
Tilde Holmqvist           Gällivare (No)                 
Tristan Overton           Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Vilda Stridsson           Gällivare (No)                 

Klass KL Ö
Namn                      Förening                      Lag
Anita Stridsson           Gällivare (No)                 
Ann Pettersson            Ystad (Sk)                     
Ann-Sofie Gustafsson      Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Anneli Haglund            Gräsmark (Vä)                  
Annika Grenander          Ystad (Sk)                     
Anton Widing              Axvall (Vg)                    
Beatris Levin             Sala (Vm)                      
Bengt Nilsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Birgitta E Wallander      Axvall (Vg)                    
Björn Lindquist           Skurup (Sk)                    
Britt-Marie Sträng        Arboga (Vm)                    
Camilla Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Carina Larsson            Arboga (Vm)                    
Catarina Moberg           Finspång (Ös)                  
Christer Haglund          Gräsmark (Vä)                  
Christer Lindqvist        Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Dejan Jovanovic           Södertelge (St)                
Dennis Ignell             Nässjö (Sm)                    
Elin Sund                 Rommehed (Da)                  
Erika Gustavsson          Gräsmark (Vä)                  
Flemming Jensen           Össjö (Sk)                     
Friso Grothe              Gräsmark (Vä)                  
Gert Sandström            Öved-Östraby (Sk)              
Gunnel Lindgren           Öved-Östraby (Sk)              
Helen Johansson           Algutsrum (Sm)                 
Håkan Hallberg            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Håkan Lennartsson         Sala (Vm)                      
Ingela Mörberg            Nässjö (Sm)                    
Jan Persson               Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Jenny Holmberg            Motala (Ös)                    
Joakim Levin              Åmotfors (Vä)                  
Joakim Magnusson          Harestad (Vs)                  
Jocke Frank               Gyttorp (Ör)                   
Joh Joh                   Stockholm Amatör (St)          
Johan Lindh               Algutsrum (Sm)                 
Kenneth Lindvall          Krokek (Ös)                    
Kent Jacobsson            Arboga (Vm)                    
Kevin Greek               Gräsmark (Vä)                  
Kim Eriksson              Rommehed (Da)                  
Kjell Losbjer             Arboga (Vm)                    
Kristin Lindgren          Öved-Östraby (Sk)              
Kristina Persson          Ystad (Sk)                     
Lars Johansson            Motala (Ös)                    
Lasse Andersson           Motala (Ös)                    
Lena Carlsson             Motala (Ös)                    
Marianne Andersson        Motala (Ös)                    
Marie Johansson           Kisa (Ös)                      
Maritha Ledin             Motala (Ös)                    
Micael Sigvardsson        Arboga (Vm)                    
Mikael Hult               Åmotfors (Vä)                  
Mikael Myrberg            Sala (Vm)                      
Nina Lindh                Algutsrum (Sm)                 
Oskar Olsson              Andrarum-Brösarp (Sk)          
Patrik Pihl               Motala (Ös)                    
Per Hede                  Sala (Vm)                      
Peter Carlström           Åmotfors (Vä)                  
Peter Edstam              Götlunda (Vm)                  
Peter Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Hammari             Gällivare (No)                 
Rafael Michalak           Hyllstofta (Sk)                
Rickard Axelsson          Bogsta (Sö)                    
Sesilia Levin             Sala (Vm)                      
Stefan Eriksson           Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Stefan Nordqvist          Sala (Vm)                      
Sven-Elis Johansson       Kisa (Ös)                      
Upul Ranameramullage      Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Urban Stridh              Krokek (Ös)                    
Sponsorer
SvD2018
 

<< Startsida