<< Startsida

Sponsorer
SvD2019
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 97:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
8 - 16 juni 2019
 

776 registrerade skyttar till SvD 2019 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2019-08-21 kl 06.34.05)

Klass KL Elit
Namn                      Förening                      Lag
Anders Johansson          Beted (Vä)                     
Anders Jonsson            Gällivare (No)                 1
Anders Petersson          Älmhult (Sm)                   
Andreas Lindell           Össjö (Sk)                     1
Ann-Sofie Wendle          Almunge-Länna (Up)             
Anna Eklöf                Storfors (Vä)                  1
Anna Löfvander            Dagstorp (Sk)                  R1
Arne Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Birger Hägglund           Kvistbro (Ör)                  1
Björn Johansson           Kvistbro (Ör)                  1
Björn Pantzar             Täby-Viggbyholm (St)           
Camilla Oscarsson         Dagstorp (Sk)                  1
Caroline Törnvall         Ultuna (Up)                    
Cecilia Pettersson        Krokek (Ös)                    1
Daniel Wallberg           Hogdal (Jä)                    1
Emelie Johansson          Christianstad (Sk)             
Emil Björndahl            Kvistbro (Ör)                  1
Emil Diddilié             Krokek (Ös)                    1
Filip Andersson           Västerås (Vm)                  
Fredrik Löfvander         Dagstorp (Sk)                  1
Göran Carlsson            Stockholm Amatör (St)          1
Göran Yngvard             Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Håkan Hertzman            Gullabo (Sm)                   1
Jan-Ola Olsson            Öved-Östraby (Sk)              1
Johan Gustavsson          Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Johan Yngveson            Gammalstorp (Bl)               
Kasper Fingal             Ålem (Sm)                      1
Katrine Begby Hansson     Öved-Östraby (Sk)              1
Kevin Arnmark             Västerås (Vm)                  
Lars Magnusson            Skillingmark (Vä)              
Lars Möllsten             Umeå (Vb)                      1
Linda Bergman             Ununge (St)                    1
Linn Holgersson           Öved-Östraby (Sk)              1
Louise Rosell             Algutsrum (Sm)                 1
Magnus Sträng             Arboga (Vm)                    1
Maria Hägglund            Ramselefors (Vb)               1
Marie Wingård             Ramselefors (Vb)               2
Markus Gillman            Mönsterås (Sm)                 1
Martin Eriksson           Axvall (Vg)                    1
Martin Nilsson            Kvistbro (Ör)                  1
Martin Olsson             Gullabo (Sm)                   1
Mathias Gärdestam         Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Mathilda Hjelm            Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Mattias Lydén             Ingelstad (Sm)                 1
Michael Svensson          Finspång (Ös)                  1
Mikael Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Mikael Johansson          Jönköping (Sm)                 
Patrik Andreasson         Ystad (Sk)                     1
Pernilla Diddilié         Krokek (Ös)                    1
Peter Grenander           Ystad (Sk)                     1
Peter U Larsson           Vaksala (Up)                   1
Robin Andersson           Motala (Ös)                    1
Roger Andersson           S 3 Boden (No)                 
Sofie Wetter              Arboga (Vm)                    1
Stefan Ahlesved           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Stefan Thorin             Umeå (Vb)                      1
Thomas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Tomas Lindblom            Kalix (No)                     1
Viktor Karlsson           Ålem (Sm)                      1

Klass KL 4
Namn                      Förening                      Lag
Anders Grenius            Botkyrka (St)                  
Anders Hasselgren         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Anders Westerlund         Mörsil (Jä)                    
Bert-Ove Fjällström       Gällivare (No)                 1
Camilla Grydén            Vaksala (Up)                   1
Charlotte Nordgren        Öregrund-Gräsö (Up)            1
Clas Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 
Elin Sträng               Arboga (Vm)                    1
Fanny Storm               Hogdal (Jä)                    1
Fredrik Sandberg          Storfors (Vä)                  1
Gustaf Pettersson         Västerås (Vm)                  
Henrik Manfredsson        Öregrund-Gräsö (Up)            
Henrik Olsson             Öved-Östraby (Sk)              1
Håkan Nilsson             Arvika (Vä)                    1
Ida Losbjer               Arboga (Vm)                    
Johan Larsson             Storfors (Vä)                  1
Johan Nilsson             Ramselefors (Vb)               1
Johanna Klemmedsson       Christianstad (Sk)             
Josefin Rossi             Kalix (No)                     1
Josefine Olsson           Flundre (Vg)                   1
Lars Sandström            Ramselefors (Vb)               2
Lennart Thelander         Dagstorp (Sk)                  R2
Maria Johansson           Motala (Ös)                    1
Martin Andersson          Skultuna (Vm)                  1
Martin Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Mikael Berkelund          Åtvidaberg (Ös)                
Mikael Fors               Helsingborg (Sk)               
Mikael Lundell            Vaksala (Up)                   
Mikael Nilsson            Bromma Solna (St)              1
Mikael Olsson             Skyllberg (Ör)                 1
Niklas Johansson          Ramselefors (Vb)               2
Niklas Larsson            Storfors (Vä)                  R1
Niklas Moberg             Finspång (Ös)                  1
Oscar Johansson           Jönköping (Sm)                 
Peter Lundqvist           Ununge (St)                    1
Peter Skoglund            Haraker (Vm)                   
Rebecka Andersson         Hogdal (Jä)                    1
Roger Adermark            Österhaninge (St)              
Roland Berg               Motala (Ös)                    1
Roland Erkki              Axvall (Vg)                    1
Samuel Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sofia Andersson           Flundre (Vg)                   1
Stefan Burchardt          Söderala (Gä)                  
Stefan Lundqvist          Ununge (St)                    1
Sten Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Sven Fäldt                Storfors (Vä)                  1
Thomas Persson            Christianstad (Sk)             
Tobias Skelander          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Tom Nordquist             Svedala-Börringe (Sk)          1
Urban Johansson           F 21 Luleå (No)                
Viktoria Holm             Nässjö (Sm)                    1
William Grydén            Vaksala (Up)                   1

Klass KL 3
Namn                      Förening                      Lag
Agne Pettersson           Kisa (Ös)                      
Alexandra Klåvus          Skultuna (Vm)                  1
Anders Carlsson           Össjö (Sk)                     1
Anders Magnusson          Ålem (Sm)                      2
Andreas Hillman           Krokek (Ös)                    1
Ann-Charlotte Axelsson    Kvistbro (Ör)                  
Anna Johansson            Rommehed (Da)                  1
Björn Bjarnason           Värnamo (Sm)                   
Bo Ohlsson                Krokek (Ös)                    
Charlotte Karlsson        Dals Ed (Vs)                   
Christer Olofsson         Skurup (Sk)                    1
Christer Thomasson        Hyllstofta (Sk)                1
Daniel Karlsson           Algutsrum (Sm)                 1
Eddie Johansson           Värnamo (Sm)                   
Emma Johansson            Ramselefors (Vb)               2
Erik Alakalju             Nyköping (Sö)                  
Erik Karlsson             Arboga (Vm)                    1
Erik Nörregård            Löderup (Sk)                   1
Erik Wärn                 Norrtälje (St)                 
Göran Carlsson            Össjö (Sk)                     R2
Håkan Jansson             Säfsnäs (Da)                   
Jan Strand                Össjö (Sk)                     R1
Johan Andersson           Löderup (Sk)                   R1
Johannes Ek               Kalix (No)                     1
Kristian Rossi            Kalix (No)                     1
Lars Grenius              Botkyrka (St)                  1
Lars Gustavsson           Finspång (Ös)                  1
Liselott Danielsson       Värnamo (Sm)                   
Louise Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Magnus Sandström          Krokek (Ös)                    R1
Marcus Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Markus Karlsson           Karlstad-Ulvsby (Vä)           R1
Martin Bergman            Krokek (Ös)                    1
Mattias Lind              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Mattias Nordlander        Ka2 (Bl)                       
Mattias Sandén            Piteå (No)                     
Mia Larsson               Christianstad (Sk)             
Mikael Andersson          Gamleby (Sm)                   
Mikael Lennartsson        Finspång (Ös)                  1
Mikael Werner             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Patrik Nilsson            Algutsrum (Sm)                 1
Richard Nilsson           Skurup (Sk)                    1
Rickard Andersson         Hyllstofta (Sk)                1
Rickard Norlander         Löderup (Sk)                   
Rikard Elmlund            Ka2 (Bl)                       
Roger Blombäck            Piteå (No)                     1
Roger Karlsson            Gällivare (No)                 1
Sabina Fagerlund          Ingelstad (Sm)                 1
Sebastian Nilsson         Löderup (Sk)                   
Simon Gardemar            Ålem (Sm)                      
Stefan Carlsson           Julita (Sö)                    
Stefan Önerud             Almunge-Länna (Up)             
Therese Melander          S 3 Boden (No)                 
Thomas Ottosson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Tomas Johannesson         Dals Ed (Vs)                   
Tomas Nordgren            Norrtälje (St)                 
Tomas Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Zebastian Skoog           Svedala-Börringe (Sk)          R1
Åke Larsson               Christianstad (Sk)             

Klass KL 2
Namn                      Förening                      Lag
Amanda Simonsson          Lima (Da)                      1
Anders Andersson          Rommehed (Da)                  
Anders Bernström          Norrtälje (St)                 
Ann-Sofie Gustafsson      Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Annelie Klemmedsson       Christianstad (Sk)             
Annika Lindström          Skurup (Sk)                    2
Arne Liljegren            Stockholm Amatör (St)          
Bengt Lord                Täby-Viggbyholm (St)           
Bobby Jansson             Norrtälje (St)                 
Daniel Erixon             Skyllberg (Ör)                 
Denny Johansson           Rönnskär (Vb)                  
Emma Fjällström           Gällivare (No)                 1
Emma Fridell              Kisa (Ös)                      
Eric Ericsson             Löderup (Sk)                   
Gisela Lindqvist          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Gustav Karlsson           Ålem (Sm)                      2
Hanna Friberg             Ununge (St)                    
Hans Arnkvist             Gräsmark (Vä)                  
Hans Karlsson             Forshälla/Torp (Vs)            
Helen Söderlund           Hogdal (Jä)                    2
Jens-Erik Vesturlid       Norrtälje (St)                 
Joakim Arnkvist           Gräsmark (Vä)                  
Johan Berken              Täby-Viggbyholm (St)           
Johannekie Schnetler      Stockholm Amatör (St)          1
Jon Jonsson               Hogdal (Jä)                    R2
Kjell Liljegren           Stockholm Amatör (St)          
Kristian Larsson          Täby-Viggbyholm (St)           
Ksena Frycklund           Täby-Viggbyholm (St)           1
Lars Berken               Täby-Viggbyholm (St)           1
Lars Lundqvist            Ultuna (Up)                    
Lars Matson               Göteborg (Vs)                  
Lars Ryden                Rommehed (Da)                  1
Lasse Åkesson             Össjö (Sk)                     1
Lennart Åberg             Virsbo (Vm)                    
Linus Magnusson           Götlunda (Vm)                  
Madelene Mattsson         Lima (Da)                      1
Maria Lang Larsson        Virsbo (Vm)                    
Markus Larsson            Arboga (Vm)                    
Mathias Fredriksson       Ramselefors (Vb)               
Mats Green                Rommehed (Da)                  
Mats Österlund            Ramselefors (Vb)               
Mattias Eriksson          Ramselefors (Vb)               
Mattias Näslund           Ramselefors (Vb)               
Ola Persson               Hyllstofta (Sk)                1
Oskar Kling               Tvååker (Ha)                   1
Per Klemmedsson           Christianstad (Sk)             
Per Sandström             Öved-Östraby (Sk)              R1
Peter Bergman             Herrestad (Vs)                 
Peter Torgeby             Piteå (No)                     R1
Richard Lindberg          Gefle (Gä)                     1
Rickard Gustafsson        Tvååker (Ha)                   
Robert  Johansson         Rönnskär (Vb)                  
Simon Torgilsman          Nässjö (Sm)                    1
Stefan Hjelm              Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Stefan Lill               Virsbo (Vm)                    
Sven Persson              Stockholm Amatör (St)          
Thommy Jonasson           Älmhult (Sm)                   
Tommy Nilsson             Norrtälje (St)                 

Klass KL 1
Namn                      Förening                      Lag
Andreas Lundqvist         Södermalm-liljeholmn (St)      
Ann-Karin Magnusson       Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Anna Lena Petrusson       Tullus (Jä)                    
Anna-Karin Mjörnerud      Götlunda (Vm)                  
Anton Persson             Södertelge (St)                
Beatris Levin             Sala (Vm)                      
Bernt Edvinsson           Kärda (Sm)                     
Björn Israelsson          Tullus (Jä)                    
Carina Johansson          Gällivare (No)                 1
Emma Kronstrand           Nässjö (Sm)                    
Emma Petrusson            Tullus (Jä)                    
Fredrik Enström           Sala (Vm)                      
Fredrik Rydberg           Värnamo (Sm)                   
Hannah Widing             Axvall (Vg)                    1
Ibrahim Ziazadeh          Göteborg (Vs)                  
Jakob Ingesson            Motala (Ös)                    
Jan Nilsson               Öved-Östraby (Sk)              
Jens Bergrahm             Göteborg (Vs)                  
Jonas Bergström           Gräsmark (Vä)                  
Jonatan Lundblad          Sala (Vm)                      
Kim Eriksson              Rommehed (Da)                  1
Kim Pehrsson              Löderup (Sk)                   
Lars-Göran Hagström       Gräsmark (Vä)                  
Magnus Jonsson            Tullus (Jä)                    
Mahmoud Noory             Göteborg (Vs)                  
Marko Laaksonen           Tullus (Jä)                    
Mattias Johansson         Andrarum-Brösarp (Sk)          
Mikael Gustafsson         Ramselefors (Vb)               
Mikael Palm               Jönköping (Sm)                 
Niclas Molander           Botkyrka (St)                  1
Ola Karlsson              Turinge (St)                   
Ola Perssson              Skultuna (Vm)                  
Per Gustafson             Umeå (Vb)                      R
Per Hede                  Sala (Vm)                      
Per-Anders Pålsson        Tullus (Jä)                    
Peter Bergman             Eda (Vä)                       
Pierre Gustafsson         Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Robert Johannisson        Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Sofia Magnusson           Västerås (Vm)                  
Stefan Magnusson          Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Sven Ola Jönsson          Löderup (Sk)                   
Thomas Elmberg            Ununge (St)                    
Tore Bergkvist            Axvall (Vg)                    
Yashar Mohammed           Göteborg (Vs)                  
Åke Persson               Gräsmark (Vä)                  

Klass KL 55
Namn                      Förening                      Lag
Berith Danielsson         Gullabo (Sm)                   1
Berndt Steffen            Riala (St)                     
Bert-Ove Hägglund         Ramselefors (Vb)               
Björn Pålson              Norrtälje (St)                 
Bo Dahlén                 Finspång (Ös)                  
Bo Eriksson               Gullbergs Härad (Ös)           
Bo Knoblauch              Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Christer Pettersson       Gyttorp (Ör)                   
Dan Gillgren              Täby-Viggbyholm (St)           1
Dan Wetter                Arboga (Vm)                    
Göran Johansson           Skultuna (Vm)                  
Göthe Corneliusson        Svedala-Börringe (Sk)          1
Hans Hägglund             Skultuna (Vm)                  1
Hans Karlsson             Skyllberg (Ör)                 1
Håkan Persson             Björksta (Vm)                  
Ingemar Hall              Svedala-Börringe (Sk)          1
Ingemar Månsson           Helsingborg (Sk)               
Jan Halling               Södermalm-liljeholmn (St)      1
Jan Nordstrandh           Ålem (Sm)                      R1
Jan-Erik Fäldt            Storfors (Vä)                  1
Jan-Olof Lampinen         S 3 Boden (No)                 
Johan Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Johnny Wallberg           Hogdal (Jä)                    1
Jorun Knutsson            Kvistbro (Ör)                  
Jörgen Wadell             Kisa (Ös)                      
Kenneth Erixon            Skyllberg (Ör)                 1
Kim Holtegaard            Södertelge (St)                
Lars Dahlberg             Säfsnäs (Da)                   
Lars Hermansson           Kisa (Ös)                      
Lars Ingesson             Motala (Ös)                    1
Lars-Gunnar Hedström      Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Magnus Carlsson           Riala (St)                     
Magnus Hess               Finspång (Ös)                  
Magnus Leufvenius         Skurup (Sk)                    1
Margareta L Nörregård     Löderup (Sk)                   
Margaretha Ottosson       Bromma Solna (St)              1
Michael Normann           I 16 Halmstad (Ha)             
Niklas Hallberg           Bromma Solna (St)              1
Olle Gabrielsson          Rommehed (Da)                  1
Per-Arne Persson          Piteå (No)                     
Peter Berkelund           Åtvidaberg (Ös)                
Peter Fransson            Algutsrum (Sm)                 1
Robert Cewé               Norrtälje (St)                 
Robert Ek                 Kalix (No)                     1
Rune Bäckman              Skultuna (Vm)                  1
Stefan Andersson          Västerås (Vm)                  
Stefan Engström           Axvall (Vg)                    1
Stefan Jonasson           Hogdal (Jä)                    2
Stig Karlsson             Ålem (Sm)                      2
Sven-Gunnar Ivars         Skultuna (Vm)                  
Thomas Jansson            Kvistbro (Ör)                  
Torbjörn Ericson          Haraker (Vm)                   
Torbjörn Karlsson         Vrenaorten (Sö)                1
Torsten Karlsson          Vrenaorten (Sö)                1
Ulf Nettelbo              Kvistbro (Ör)                  

Klass KL 65
Namn                      Förening                      Lag
Aimo Pekkala              Skyllberg (Ör)                 1
Anders Nordin             Julita (Sö)                    
Anette Dahlenius          Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Anne-Sofie Lundquist      Ultuna (Up)                    
Arne Korsbäck             Skultuna (Vm)                  1
Bengt Lundgren            Haraker (Vm)                   
Bengt-Olof Valdemo        Ultuna (Up)                    
Berndt Andersson          Götlunda (Vm)                  
Bertil Antonsson          Säfsnäs (Da)                   
Bo Andersson              Nässjö (Sm)                    1
Bo Högberg                Höör (Sk)                      
Bo Wiqvist                Eskilstuna (Sö)                
Dan-Ivan Karlsson         Ramselefors (Vb)               
Donald Johansson          Ale (No)                       
Evert Karlsson            Flundre (Vg)                   1
Göran Andre               Stockholm Amatör (St)          1
Göran Berkelund           Södertelge (St)                1
Göran Jansson             Vaksala (Up)                   1
Göran Myhrberg            Öregrund-Gräsö (Up)            
Hannu Koho                Stockholm Amatör (St)          1
Hans Drugge               Österhaninge (St)              
Hans Ekman                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Hans Yngvard              Furulund (Sk)                  1
Harry Lindgren            Rundvik (Vb)                   
Henry Lindström           I 19/A 9 Boden (No)            
Håkan Hallberg            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Inger Blockmar            Skarpsskf Sthlm (St)           1
Jan Emilsson              Ununge (St)                    R1
Jan Lorin                 Motala (Ös)                    1
Jan-Olof Svensson         Edsbjörke (Vä)                 
John-Axel Johansson       Forshälla/Torp (Vs)            
Jouko Räsänen             Södertelge (St)                1
Kenny Alm                 Axvall (Vg)                    1
Kent Ottosson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Kjell Fridh               Skyllberg (Ör)                 1
Lars Göran Lundqvist      Ununge (St)                    1
Lars Lennartsson          Löderup (Sk)                   1
Lars Nilsson              Skurup (Sk)                    2
Leif Danielsson           Värnamo (Sm)                   
Leif Hedlund              Skultuna (Vm)                  
Leif Ingmansson           Klinte (Go)                    
Lennart Andersson         Turinge (St)                   
Lennart Karlsson          Dals Ed (Vs)                   
Lennart Pree              Stockholm Amatör (St)          1
Mats Gustavsson           Varberg (Ha)                   
Peter Sander              Kalmar-Läckeby (Sm)            
Ronnie Bjuvegård          Sölvesborg (Bl)                1
Sture Tibblin             Botkyrka (St)                  1
Sölve Pihl                Finspång (Ös)                  1
Thomas Åkesson            Furulund (Sk)                  R1
Tom Olsson                Rommehed (Da)                  
Åke Arbrink               Rosersberg (St)                

Klass KL 75
Namn                      Förening                      Lag
Arvid Wägroth             Forshälla/Torp (Vs)            
Bengt Borgenport          Skarpsskf Sthlm (St)           1
Cerny Lundström           Sölvesborg (Bl)                R1
Christer Rosenberg        Nyköping (Sö)                  
Erling Johansson          Forshälla/Torp (Vs)            
Folke Sandell             Borensberg (Ös)                
Gun Tarland               Eslöv (Sk)                     
Göte Rydstedt             Skarpsskf Sthlm (St)           1
Hans Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Håkan Lidman              Piteå (No)                     1
Ingemar Söderlund         Skarpsskf Sthlm (St)           1
Ivar Ahlberg              Skarpsskf Sthlm (St)           1
Jan Norlander             Skultuna (Vm)                  R1
Jarmo Gustafsson          Södertelge (St)                
Karl-Erik Andersson       Forshälla/Torp (Vs)            
Kennet Erlandsson         Forshälla/Torp (Vs)            
Kent Nilsson              Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Kent Westman              Botkyrka (St)                  1
Krister Nilsson           Botkyrka (St)                  1
Kristofer Wiking          Gefle (Gä)                     1
Leif Janzon               Degerhamn (Sm)                 
Olle Gustavsson           Borensberg (Ös)                
Ove Lätth                 Axvall (Vg)                    R2
Roland Eriksson           Forshälla/Torp (Vs)            
Rolf Lindbäck             Vännäs (Vb)                    1
Rune Backman              Forshälla/Torp (Vs)            
Sigvard Pettersson        Götlunda (Vm)                  
Stefan Jakobsson          Göteborg (Vs)                  
Sture Engman              Bogsta (Sö)                    
Sture Grahn               Piteå (No)                     
Sune Eriksson             Bogsta (Sö)                    
Sven Olsson               Christianstad (Sk)             
Sven-Erik Persson         Södertelge (St)                R1
Urban Fjällström          Rosersberg (St)                
Östen Tarland             Eslöv (Sk)                     

Klass KL 17
Namn                      Förening                      Lag
Adam Lindén               Sölvesborg (Bl)                1
Albin Seger               Tullus (Jä)                    
Alexander Skau            Arvika (Vä)                    1
Amanda Göranson           Södermalm-liljeholmn (St)      1
Andre Engström            Piteå (No)                     1
Andreas Dahl              Tvååker (Ha)                   1
Anna Grönlund             Piteå (No)                     1
Annie Levin               Åmotfors (Vä)                  
Annie Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Anton Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Casper Fredriksson        Ramselefors (Vb)               1
Clara Gustafsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Dennis Axelsson           Bogsta (Sö)                    
Dennis Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Diana Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Eddie Linander            Gefle (Gä)                     1
Edwin Jeansson            Mönsterås (Sm)                 1
Edwin Pihl                Motala (Ös)                    R1
Elin Myrberg              Sala (Vm)                      
Emil Alakulju             Nyköping (Sö)                  
Emil Pettersson           Ystad (Sk)                     1
Emma Eriksson             Ramselefors (Vb)               
Erik Andersson            Ålem (Sm)                      R2
Erik Eriksson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Erik Lindberg             Dagstorp (Sk)                  1
Fanny Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Felix Leufvenius          Skurup (Sk)                    2
Filip Nilsson             Skurup (Sk)                    1
Fredrik Larsson           Vaksala (Up)                   
Fredrik Yngvard           Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Gustaf Björndahl          Kvistbro (Ör)                  1
Gustav Magnusson          Ålem (Sm)                      
Hanna Heydorn             Vrenaorten (Sö)                1
Hanna Johansson           Umeå (Vb)                      1
Helena Dreyer Perkiömäki  Umeå (Vb)                      1
Isac Cedergren            Christianstad (Sk)             
Jacob Nilsson             Umeå (Vb)                      1
Joel Olsson               Kvistbro (Ör)                  R1
Johan Ottosson            Ingelstad (Sm)                 1
Johan Thelander           Dagstorp (Sk)                  1
Josefin Magnusson         Västerås (Vm)                  
Karl Sundell              Göteborg (Vs)                  
Kasper Lindeberg          Öved-Östraby (Sk)              1
Linn Grameus              Svedala-Börringe (Sk)          1
Linus Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Lukas Flaminio            Axvall (Vg)                    R1
Maja Lindberg             Ramselefors (Vb)               1
Malin Svedberg            Björksta (Vm)                  
Marcus Ryden              Rommehed (Da)                  1
Martin Blombäck           Piteå (No)                     1
Mattias Nilsson           Löderup (Sk)                   
Moa Nilsson               Arvika (Vä)                    1
Molly Persson             Mönsterås (Sm)                 R1
Måns Jernberg             Lima (Da)                      1
Niklas Bergström          Söderala (Gä)                  
Niklas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Oliver Adler              Ystad (Sk)                     
Oscar Wernqvist           Göteborg (Vs)                  
Oskar Hammari             Gällivare (No)                 
Oskar Larsson             Christianstad (Sk)             
Oskar Olsson Siegmund     Löderup (Sk)                   1
Philip Lundkvist          Vaksala (Up)                   
Saga  Ebbhagen            Ramselefors (Vb)               
Sanna Paulsson            Ingelstad (Sm)                 1
Teddi Andersson           Dagstorp (Sk)                  2
Tony Björnsson            Värnamo (Sm)                   
Viktor Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Viktor Klemmedsson        Christianstad (Sk)             

Klass KL 15 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Ada Lindenius             Vaksala (Up)                   1
Adam Biskop               Ålem (Sm)                      1
Albin Lindberg            Össjö (Sk)                     1
Alexander Ignell          Nässjö (Sm)                    2
Alicia Sellsve            Tullus (Jä)                    
Alma Andersson            Rommehed (Da)                  R
Alvin Jonasson            Eda (Vä)                       1
Axel Löfvander            Dagstorp (Sk)                  2
Axel Seger                Tullus (Jä)                    
Beatrice Andersson        Ramselefors (Vb)               
Carl Bergman              Eda (Vä)                       1
Clara Dahlström           Arvika (Vä)                    1
Edvin Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Edward Passchier          Täby-Viggbyholm (St)           1
Einar Kurkkio             Gällivare (No)                 2
Elin Nilsson              Sölvesborg (Bl)                1
Ella Persson              Mönsterås (Sm)                 1
Ellen Ekholm              Ystad (Sk)                     1
Emilia Rönnkvist          Össjö (Sk)                     1
Emma Edstam               Götlunda (Vm)                  
Emma Lundqvist            Södermalm-liljeholmn (St)      
Erik Engström             Björksta (Vm)                  
Erik Roslund              Piteå (No)                     
Erik Westling             Bollnäs (Gä)                   
Erika Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Esther Westberg           Arboga (Vm)                    
Fanny Israelsson          Tullus (Jä)                    
Filip Ragnvaldsson        Tullus (Jä)                    
Fredrik Ljungberg         Älmhult (Sm)                   
Frida Björklund           Björksta (Vm)                  
Frida Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Frida Larsson             Vaksala (Up)                   
Gabriel Karlsson          Algutsrum (Sm)                 1
Greta Lindqvist Seldahl   Tullus (Jä)                    
Gustaw Einefors           Värnamo (Sm)                   
Hampus Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Hanna Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Hannes Nilsson            Christianstad (Sk)             
Hedvig Baade Råberg       Löderup (Sk)                   1
Henning Lindh Ten Berg    Tullus (Jä)                    
Hugo Augustine            Christianstad (Sk)             
Ida Ögren                 Skultuna (Vm)                  
Isak Johansson Hede       Sala (Vm)                      
Iza Strand                Andrarum-Brösarp (Sk)          
Jeanette Frycklund        Täby-Viggbyholm (St)           1
Jennifer Gustafsson       Ramselefors (Vb)               1
Jonna Halvarsson          Hogdal (Jä)                    2
Josefin Andersson         Nässjö (Sm)                    1
Leo Melander              Svedala-Börringe (Sk)          R2
Liam Berghofer            Täby-Viggbyholm (St)           
Linus Johanssn            Tvååker (Ha)                   1
Linus Nilsson             Christianstad (Sk)             
Lisa Renhall              Lima (Da)                      1
Marcus Lord               Täby-Viggbyholm (St)           
Minna Löfberg             Öregrund-Gräsö (Up)            1
Niclas Jönsson            Christianstad (Sk)             
Nikola Jovanovic          Södertelge (St)                1
Nils Yderström            Södertelge (St)                
Nora Olsson               Gullabo (Sm)                   R1
Oscar Hellqvist           Eda (Vä)                       1
Oscar Morfeldt            Eda (Vä)                       1
Oskar Andersson           Ystad (Sk)                     
Rasmus Rydberg            Värnamo (Sm)                   
Sean Örnberg              Södertelge (St)                
Sebastian Lennrud         Arboga (Vm)                    1
Simon Andersson           Arvika (Vä)                    1
Sofia Frimodig            Tullus (Jä)                    
Stellan Gradin            Andrarum-Brösarp (Sk)          
Stina Lagerstedt          Tvååker (Ha)                   
Tess Sjövall              Gyttorp (Ör)                   
Therese Bråten            Skillingmark (Vä)              
Valkiriya Konokotina      Södertelge (St)                1
Viggo Blomqvist           Vaksala (Up)                   
Vincent Grein             Tullus (Jä)                    
Yrla Abrahamsson          Tullus (Jä)                    

Klass KL 13 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Adam Eifel                Nässjö (Sm)                    2
Agnes Appelgren           Åmotfors (Vä)                  
Agnes Ebbhagen            Ramselefors (Vb)               2
Alexander Borndalen       Vaksala (Up)                   
Alvin Thomasson           Sölvesborg (Bl)                1
Anton Palm                Jönköping (Sm)                 
Aston Seger               Tullus (Jä)                    
Bastian Marstrand         Svedala-Börringe (Sk)          
Benjamin Gummerus         Täby-Viggbyholm (St)           
Camilla Björnsdóttir      Värnamo (Sm)                   
Casper Yngvard            Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Clara Klemmedsson         Christianstad (Sk)             
David Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Dexter Dahl               Mönsterås (Sm)                 1
Elin Jonsson              Hogdal (Jä)                    1
Elis Enström              Sala (Vm)                      
Elliot Nilsson            Christianstad (Sk)             
Elsa Norman               Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Emma Högberg Andersson    Eda (Vä)                       
Emma Johansson            Motala (Ös)                    
Felicia Kjellström        Gräsmark (Vä)                  
Fredrik Myrberg           Sala (Vm)                      
Freja Gärdestam           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Fritjof Edin              Ingelstad (Sm)                 R1
Helga Konokotina          Södertelge (St)                1
Herman Bjerkhagen         Ystad (Sk)                     1
Iris Sundgren             Göteborg (Vs)                  
Jacob Andersson           Nässjö (Sm)                    2
Jacob Pettersson          Ka2 (Bl)                       
Jesper Johansson          Dagstorp (Sk)                  1
Joakim Nilsson            Skurup (Sk)                    1
Johan Andersson           Eda (Vä)                       1
Kevin Rosendal            Nässjö (Sm)                    2
Linus Esbjörnsson         Tvååker (Ha)                   1
Linus Olsson              Eda (Vä)                       R1
Lisa Nyström              Järfälla (St)                  
Lucas Jernberg Bjurén     Bromma Solna (St)              R1
Magdalena Arwidson Lif    Lima (Da)                      1
Maja Olsson-Kroon         Flundre (Vg)                   1
Markus Knuts              Gefle (Gä)                     1
Martin Lindström          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Mathilda Gustafsson       Bromma Solna (St)              1
Mattis Johansson          Tullus (Jä)                    
Max Jädersröm             Svedala-Börringe (Sk)          1
Melker Dahl               Älmhult (Sm)                   
Nike Woxlägd              Tullus (Jä)                    
Noah Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Noelle Fessé              Gefle (Gä)                     
Olle Lindström            Skurup (Sk)                    2
Pontus Diddilié           Krokek (Ös)                    
Rasmus Jagerstål          Löberöd (Sk)                   
Ricky Ståhl               Ålem (Sm)                      2
Robin Nilsson             Sölvesborg (Bl)                1
Saga Petersson            Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sebastian Björk           Löderup (Sk)                   1
Selma Lundh               Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Simon Frimodig            Tullus (Jä)                    
Sofia Vilhelmsson         Gyttorp (Ör)                   
Sofia Öhman               Gällivare (No)                 2
Sofie Engström            Björksta (Vm)                  
Theo Persson              Ålem (Sm)                      2
Theodor Ekstam            Bromma Solna (St)              1
Tilde Holmqvist           Gällivare (No)                 R2
Vilda Stridsson           Gällivare (No)                 2
Vilma Blomqvist           Vaksala (Up)                   
William Karlsson Persson  Gräsmark (Vä)                  
William Mild              Nässjö (Sm)                    1
Wilma Svensson            Ingelstad (Sm)                 1

Klass KL 11 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Albin Berggren            Åmotfors (Vä)                  
Albin Fahlgren            Gefle (Gä)                     
Albin Sahlin              Flundre (Vg)                   1
Alexander Börjel          Bromma Solna (St)              
Alexander Jönsson         Gräsmark (Vä)                  
Alfred Nybom              Ramselefors (Vb)               
Alice Karlsson            Mönsterås (Sm)                 
Alva Appelgren            Åmotfors (Vä)                  
Amanda Persson            Vrenaorten (Sö)                1
Eddie Andersson           Hogdal (Jä)                    2
Elias Andersson           Svedala-Börringe (Sk)          
Ellen Fahlgren            Gefle (Gä)                     
Elvis Lydèn               Ingelstad (Sm)                 
Emma Ljunggren            Gräsmark (Vä)                  
Emma Magnusson            Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Erik Blidberg             Tullus (Jä)                    
Erik Lindström            Skurup (Sk)                    2
Erik Torbjörnsson         Gamleby (Sm)                   
Erika Gustafsson          Ramselefors (Vb)               
Felicia Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Gabriel Wallberg          Tvååker (Ha)                   
Gabriella Nilsson Rova    Gällivare (No)                 2
Gustav Lennartsson        Finspång (Ös)                  
Hampus Bäckström          Arboga (Vm)                    
Hanna Jonsson             Hogdal (Jä)                    2
Isak Haglund              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Jan Hallberg              Össjö (Sk)                     
Jesper Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            
Joel Johansson            Tvååker (Ha)                   1
Johan Utsi Häggrud        Gällivare (No)                 2
Joline Frykstedt          Lima (Da)                      R1
Joline Persson            Gräsmark (Vä)                  
Jonatan Strandberg        Svedala-Börringe (Sk)          
Jonathan Ebbhagen         Ramselefors (Vb)               
Jonathan Engström         Arboga (Vm)                    
Josefina Eklöf            Nässjö (Sm)                    2
Kevin Alvarsson           Tvååker (Ha)                   
Laban Bernhardsson        Mönsterås (Sm)                 
Leion Spetzmark           Arvika (Vä)                    R1
Leo Becker                Algutsrum (Sm)                 
Liam Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 1
Linde Wykman              Kalmar-Läckeby (Sm)            R1
Linn Heydorn              Vrenaorten (Sö)                1
Linus Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Louise Becker             Algutsrum (Sm)                 R1
Lowe Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Lucaz Harjula Hemlin      Gefle (Gä)                     
Maja Eklund               Ununge (St)                    1
Malin Sträng              Arboga (Vm)                    
Melker Israelsson         Tullus (Jä)                    
Melvin Bostöm             Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Moa Berggren              Tullus (Jä)                    
Måns Reimerstam           Hyllstofta (Sk)                R1
Märta Östlund             Gefle (Gä)                     1
Nathalie Hult             Åmotfors (Vä)                  
Nellie Hult               Åmotfors (Vä)                  
Neo Wikström              Rommehed (Da)                  
Nils Eriksson             Sala (Vm)                      
Oskar Löfvander           Dagstorp (Sk)                  2
Otto Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Paulina Diddilié          Krokek (Ös)                    
Rasmus Petrusson          Tullus (Jä)                    
Samuel Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Samuel Johansson          Tullus (Jä)                    
Sander Nyberg             Christianstad (Sk)             
Simon Johansson           Tvååker (Ha)                   
Sixten Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            R1
Thilde Green              Rommehed (Da)                  
Timme Lärnesand           Nässjö (Sm)                    R2
Tuva Gärdestam            Karlstad-Ulvsby (Vä)           R2
Ylva Dellesjö             Delsbo-Bjuråker (Gä)           R1

Klass KL Ö
Namn                      Förening                      Lag
Anette Karlsson           Gräsmark (Vä)                  
Anita Stridsson           Gällivare (No)                 
Ann Pettersson            Ystad (Sk)                     
Ann-Christin Danielsson   Värnamo (Sm)                   
Annett Andersson          Nässjö (Sm)                    
Annica Dahlén             Finspång (Ös)                  
Annica Pihl               Finspång (Ös)                  
Annika Grenander          Ystad (Sk)                     
Anton Widing              Axvall (Vg)                    
Bengt Nilsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Birgitta E Wallander      Axvall (Vg)                    
Björn Lindquist           Skurup (Sk)                    
Britt-Marie Sträng        Arboga (Vm)                    
Camilla Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Carina Larsson            Arboga (Vm)                    
Catarina Moberg           Finspång (Ös)                  
Christer Haglund          Gräsmark (Vä)                  
Christer Lindqvist        Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Christer Lundborg         Ka2 (Bl)                       
Christian Söderkvist      Sala (Vm)                      
Daniel Becker             Algutsrum (Sm)                 
Dejan Jovanovic           Södertelge (St)                
Dennis Ignell             Nässjö (Sm)                    
Elvira Levin              Sala (Vm)                      
Emma Widhja               Nässjö (Sm)                    
Erik Persson              Södertelge (St)                
Erika Gustavsson          Gräsmark (Vä)                  
Flemming Jensen           Össjö (Sk)                     
Fredrik Flodin            Gräsmark (Vä)                  
Gert Sandström            Öved-Östraby (Sk)              
Gun-Britt Pettersson ErikssonKrokek (Ös)                    
Gunnel Lindgren           Öved-Östraby (Sk)              
Gunter Flugel             Algutsrum (Sm)                 
Helen Johansson           Algutsrum (Sm)                 
Håkan Lennartsson         Sala (Vm)                      
Ing-Marie Sellman         Gräsmark (Vä)                  
Ingela Mörberg            Nässjö (Sm)                    
Jessica Rosengren         Bromölla (Sk)                  
Karin Flugel              Algutsrum (Sm)                 
Karin Karlsson            Norrtälje (St)                 
Katarina Lundberg         Krokek (Ös)                    
Kenny Karlsson            Nässjö (Sm)                    
Kjell Losbjer             Arboga (Vm)                    
Kristin Lindgren          Öved-Östraby (Sk)              
Lars Bredberg             Gräsmark (Vä)                  
Lars Johansson            Motala (Ös)                    
Lars Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Lasse Andersson           Motala (Ös)                    
Leif Djerv                Gamleby (Sm)                   
Lena Carlsson             Motala (Ös)                    
Linda Cedergren           Christianstad (Sk)             
Linda Karlsson            Algutsrum (Sm)                 
Madelaine Kjellström      Gräsmark (Vä)                  
Marianne Andersson        Motala (Ös)                    
Marie Johansson           Kisa (Ös)                      
Marie Ljungberg           Älmhult (Sm)                   
Maritha Ledin             Motala (Ös)                    
Markus Magnusson          Gräsmark (Vä)                  
Micael Sigvardsson        Arboga (Vm)                    
Michelle Svensson         Finspång (Ös)                  
Micke Nilsson             Christianstad (Sk)             
Mikael Hult               Åmotfors (Vä)                  
Mikael Myrberg            Sala (Vm)                      
Moa Nilsson               Gräsmark (Vä)                  
Nicklas Torbjörnsson      Gamleby (Sm)                   
Patrick Sellman           Gräsmark (Vä)                  
Patrik Andersson          Bromölla (Sk)                  
Patrik Pihl               Motala (Ös)                    
Peter Edstam              Götlunda (Vm)                  
Peter Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Hammari             Gällivare (No)                 
Rickard Axelsson          Bogsta (Sö)                    
Sandra Persson            Bromölla (Sk)                  
Tomas Hallberg            Össjö (Sk)                     
Tomas Öhman               Gällivare (No)                 
Torbjörn Sjölander        Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Upul Ranameramullage      Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Veronica Ljungberg        Älmhult (Sm)                   
Viktor Kelkkanen          Ka2 (Bl)                       
Sponsorer
SvD2019
 

<< Startsida