<< Startsida

Sponsorer
SvD2019
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 97:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
8 - 16 juni 2019
 

114 registrerade skyttar till SvD 2019 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2019-05-25 kl 15.56.25)

Klass KL Elit
Namn                      Förening                      Lag
Anders Johansson          Beted (Vä)                     
Anders Jonsson            Gällivare (No)                 1
Louise Rosell             Algutsrum (Sm)                 1
Mathilda Hjelm            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Roger Andersson           S 3 Boden (No)                 
Tomas Lindblom            Kalix (No)                     1

Klass KL 4
Namn                      Förening                      Lag
Anders Hasselgren         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Bert-Ove Fjällström       Gällivare (No)                 1
Josefin Rossi             Kalix (No)                     1
Tobias Skelander          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1

Klass KL 3
Namn                      Förening                      Lag
Daniel Karlsson           Algutsrum (Sm)                 1
Erik Alakalju             Nyköping (Sö)                  
Erik Wärn                 Norrtälje (St)                 
Johannes Ek               Kalix (No)                     1
Kristian Rossi            Kalix (No)                     1
Mattias Sandén            Piteå (No)                     
Patrik Nilsson            Algutsrum (Sm)                 1
Roger Blombäck            Piteå (No)                     1
Roger Karlsson            Gällivare (No)                 1
Therese Melander          S 3 Boden (No)                 
Tomas Nordgren            Norrtälje (St)                 

Klass KL 2
Namn                      Förening                      Lag
Anders Bernström          Norrtälje (St)                 
Ann-Sofie Gustafsson      Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Bobby Jansson             Norrtälje (St)                 
Emma Fjällström           Gällivare (No)                 1
Gisela Lindqvist          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Hans Karlsson             Forshälla/Torp (Vs)            
Jens-Erik Vesturlid       Norrtälje (St)                 
Peter Bergman             Herrestad (Vs)                 
Peter Torgeby             Piteå (No)                     R1
Stefan Hjelm              Kalmar-Läckeby (Sm)            
Tommy Nilsson             Norrtälje (St)                 

Klass KL 1
Namn                      Förening                      Lag
Carina Johansson          Gällivare (No)                 1

Klass KL 55
Namn                      Förening                      Lag
Björn Pålson              Norrtälje (St)                 
Jan-Olof Lampinen         S 3 Boden (No)                 
Lars-Gunnar Hedström      Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Per-Arne Persson          Piteå (No)                     
Peter Fransson            Algutsrum (Sm)                 1
Robert Cewé               Norrtälje (St)                 
Robert Ek                 Kalix (No)                     1
Torbjörn Ericson          Haraker (Vm)                   

Klass KL 65
Namn                      Förening                      Lag
Anette Dahlenius          Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Bengt Lundgren            Haraker (Vm)                   
Bo Wiqvist                Eskilstuna (Sö)                
Hans Ekman                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Håkan Hallberg            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Inger Blockmar            Skarpsskf Sthlm (St)           
John-Axel Johansson       Forshälla/Torp (Vs)            
Peter Sander              Kalmar-Läckeby (Sm)            

Klass KL 75
Namn                      Förening                      Lag
Arvid Wägroth             Forshälla/Torp (Vs)            
Bengt Borgenport          Skarpsskf Sthlm (St)           
Christer Rosenberg        Nyköping (Sö)                  
Erling Johansson          Forshälla/Torp (Vs)            
Folke Sandell             Borensberg (Ös)                
Gun Tarland               Eslöv (Sk)                     
Göte Rydstedt             Skarpsskf Sthlm (St)           
Håkan Lidman              Piteå (No)                     1
Ingemar Söderlund         Skarpsskf Sthlm (St)           
Ivar Ahlberg              Skarpsskf Sthlm (St)           
Karl-Erik Andersson       Forshälla/Torp (Vs)            
Kennet Erlandsson         Forshälla/Torp (Vs)            
Leif Janzon               Degerhamn (Sm)                 
Olle Gustavsson           Borensberg (Ös)                
Roland Eriksson           Forshälla/Torp (Vs)            
Rune Backman              Forshälla/Torp (Vs)            
Sture Engman              Bogsta (Sö)                    
Sture Grahn               Piteå (No)                     
Sune Eriksson             Bogsta (Sö)                    
Östen Tarland             Eslöv (Sk)                     

Klass KL 17
Namn                      Förening                      Lag
Andre Engström            Piteå (No)                     1
Anna Grönlund             Piteå (No)                     1
Clara Gustafsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Dennis Axelsson           Bogsta (Sö)                    
Diana Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Emil Alakulju             Nyköping (Sö)                  
Erik Eriksson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Linus Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Martin Blombäck           Piteå (No)                     1
Oskar Hammari             Gällivare (No)                 

Klass KL 15 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Erik Roslund              Piteå (No)                     
Gabriel Karlsson          Algutsrum (Sm)                 1

Klass KL 13 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
David Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Elsa Norman               Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Selma Lundh               Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Sofia Öhman               Gällivare (No)                 2
Tilde Holmqvist           Gällivare (No)                 2
Vilda Stridsson           Gällivare (No)                 2

Klass KL 11 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Felicia Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Gabriella Nilsson Rova    Gällivare (No)                 2
Johan Utsi Häggrud        Gällivare (No)                 2
Leo Becker                Algutsrum (Sm)                 
Louise Becker             Algutsrum (Sm)                 R1
Melvin Bostöm             Kalmar-Läckeby (Sm)            
Otto Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Ylva Dellesjö             Delsbo-Bjuråker (Gä)           R1

Klass KL Ö
Namn                      Förening                      Lag
Anita Stridsson           Gällivare (No)                 
Camilla Nilsson           Algutsrum (Sm)                 
Christer Lindqvist        Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Daniel Becker             Algutsrum (Sm)                 
Gunter Flugel             Algutsrum (Sm)                 
Helen Johansson           Algutsrum (Sm)                 
Jessica Rosengren         Bromölla (Sk)                  
Karin Flugel              Algutsrum (Sm)                 
Karin Karlsson            Norrtälje (St)                 
Lars Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Linda Karlsson            Algutsrum (Sm)                 
Patrik Andersson          Bromölla (Sk)                  
Peter Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Hammari             Gällivare (No)                 
Rickard Axelsson          Bogsta (Sö)                    
Sandra Persson            Bromölla (Sk)                  
Tomas Öhman               Gällivare (No)                 
Torbjörn Sjölander        Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Upul Ranameramullage      Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Sponsorer
SvD2019
 

<< Startsida