<< Startsida

Sponsorer
SvD2019
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 97:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
8 - 16 juni 2019
 

Status inrapporterade resultat till SvD 2019 i bana 6,5mm. (listad: 2019-06-25 kl 14.09.48)

Rapporterat   Delrapporterat   Ej rapporterat
Alla skyttars resultat rapporterade!
Fnr Föreningsnamn Rapp Ej rapp Ansvarig rapportering
70 Ale (No) 1 av [1]   Donald Johansson
80 Algutsrum (Sm) 3 av [3]   Anders Magnusson
160 Andrarum-Brösarp (Sk) 4 av [4]   Ingvar Johansson
220 Arvika (Vä) 1 av [1]   Ulrika Johansson
260 Aspa-Gusselby (Ör) 1 av [1]   Henric Gustafsson
510 Bollnäs (Gä) 2 av [2]   Bengt Westling
655 Bromma Solna (St) 4 av [4]   Klas Gustafsson
660 Bromölla (Sk) 4 av [4]   Bengt Hansson
700 By (Da) 4 av [4]   Lillemor Andersson
720 Bälgviken (Sö) 6 av [6]   Göran Åhlin
730 Bälinge-jumkil (Up) 1 av [1]   Kjell Lind
750 Christianstad (Sk) 4 av [4]   Thomas Persson
770 Dagstorp (Sk) 2 av [2]   Lennart Thelander
800 Dals Ed (Vs) 3 av [3]   Tomas Johannesson
840 Degerhamn (Sm) 1 av [1]   Anders Magnusson
850 Delsbo-Bjuråker (Gä) 5 av [5]   Henry Gladh
870 Eda (Vä) 10 av [10]   Urban Morfeldt
885 Edsbjörke (Vä) 7 av [7]   Jan-Olof Svensson
982 Eskilstuna (Sö) 1 av [1]   Bo Wiqvist
1000 Eslöv (Sk) 1 av [1]   Christer Tygelmark
1010 Essunga (Vg) 7 av [7]   Anders Assmundsgård
1011 Evertsberg (Da) 10 av [10]   Niklas Broberg
1040 F 21 Luleå (No) 2 av [2]   Henrik Hansson
1350 Gamleby (Sm) 1 av [1]   Jonathan Karlsson
1410 Gideå (Vn) 8 av [8]   Stefan Wahlström
1561 Gräsmark (Vä) 4 av [4]   Hans Arnkvist
1605 Gullbergs Härad (Ös) 1 av [1]   Lennart Andersson
1700 Göteborg (Vs) 1 av [1]   Lars Matson
1830 Hangelösa-Lundsbrunn (Vg) 4 av [4]   Roland Ekström
1850 Haraker (Vm) 5 av [5]   Torbjörn Ericson
1860 Harestad (Vs) 3 av [3]   Tomas Karlsson
1930 Helsingborg (Sk) 2 av [2]   Ingemar Månsson
2060 Hogdal (Jä) 1 av [1]   Stefan Jonasson
2070 Holmsjö (Bl) 1 av [1]   Daniel Jansson
2140 Hyllstofta (Sk) 3 av [3]   Ola Persson
2165 Häggenå (Jä) 1 av [1]   Leif Gabrielsson
2250 Höör (Sk) 1 av [1]   Patrik Backe
2300 I 19/A 9 Boden (No) 3 av [3]   Fredrik Ågren
2310 I 2 Karlstad (Vä) 6 av [6]   Johan Ekstam
2330 I 21 Sollefteå (Vn) 6 av [6]   Bengt A Andersson
2380 Julita (Sö) 1 av [1]   Stefan Carlsson
2420 Järbo (Gä) 3 av [3]   Anders Granlund
2510 Ka2 (Bl) 4 av [4]   Rikard Elmlund
2530 Kalix (No) 6 av [6]   Leif Sandberg
2545 Kalmar-Läckeby (Sm) 2 av [2]   Mathilda Hjelm
2550 Karlsborg (Vg) 2 av [2]   Kai Hellmér
2605 Karlstad-Ulvsby (Vä) 6 av [6]   Stefan Ahlesved
2650 Kisa (Ös) 4 av [4]   Kurt Gillström
2860 Kvistbro (Ör) 13 av [13]   Thomas Jansson
2930 Kärda (Sm) 1 av [1]   Robert Johansson
2960 Landskrona (Sk) 4 av [4]   Börje Fritz
3000 Lekvattnet-Torsby (Vä) 4 av [4]   Uno Johansson
3190 Lit (Jä) 2 av [2]   Leif Gabrielsson
3280 Lomma (Sk) 2 av [2]   Göran Larsson
3290 Loos (Gä) 15 av [15]   Daniel Wallberg
3300 Loshult (Sk) 4 av [4]   Göran Herbertsson
3400 Lännäs (Ör) 1 av [1]   Jessica Warnander
3415 Löberöd (Sk) 1 av [1]   Henrik Andersson
3430 Löderup (Sk) 8 av [8]   Lars Lennartsson
3710 Mönsterås (Sm) 6 av [6]   Clas Bernhardsson
3870 Norrköping (Ös) 1 av [1]   Torbjörn Andersson
3900 Norrtälje (St) 6 av [6]   Björn Pålson
3910 Norsholm (Ös) 6 av [6]   Hans Olsson
3940 Nyköping (Sö) 4 av [4]   Christer Rosenberg
4100 Oskarshamn (Sm) 5 av [5]   Jimmy Jacobsson
4210 Piteå (No) 11 av [11]   Mats Kågström
4240 Ramsberg (Ör) 1 av [1]   Göran Åhlin
4250 Ramselefors (Vb) 16 av [16]   Dan-Ivan Karlsson
4370 Rommehed (Da) 9 av [9]   Olle Gabrielsson
4380 Rosersberg (St) 5 av [5]   Åke Arbrink(/klas Gustavsson Br-S)
4400 Rundvik (Vb) 2 av [2]   Roger Berggren
4420 Rättvik (Da) 6 av [6]   Stefan Sjöberg
4440 Rönnskär (Vb) 4 av [4]   Roger Johansson
4460 S 3 Boden (No) 6 av [6]   Jan-Olof Lampinen
4470 Sala (Vm) 9 av [9]   Hans Eriksson
4520 Sandviken (Gä) 2 av [2]   Anders Granlund
4600 Skillingmark (Vä) 3 av [3]   Jan Hultman
4670 Skogstibble skf (Up) 3 av [3]   Emil Tapper
4690 Skultuna (Vm) 6 av [6]   Hans Hägglund
4710 Skurup (Sk) 4 av [4]   Richard Nilsson
4730 Skyllberg (Ör) 11 av [11]   Kjell Fridh
4830 Solberga (Vs) 2 av [2]   Ove Gustafsson
4940 Stenungsund (Vs) 3 av [3]   Sture Allansson
4980 Stockholm Amatör (St) 3 av [3]   Lennart Pree
4985 Skarpsskf Sthlm (St) 4 av [4]   Göte Rydstedt
4990 Sthlm Central (St) 6 av [6]   Sture Tibblin
5030 Storfors (Vä) 6 av [6]   Jan-Erik Fäldt
5180 Säfsnäs (Da) 4 av [4]   Bertil Antonsson
5220 Söderala (Gä) 7 av [7]   Bengt Jansson
5270 Södertelge (St) 6 av [6]   Jouko Räsänen
5310 Sölvesborg (Bl) 1 av [1]   Ronnie Bjuvegård
5540 Trosa-Vagnhärad (Sö) 5 av [5]   Anders Hasselgren
5560 Tullus (Jä) 5 av [5]   Olle Petrusson
5570 Turinge (St) 4 av [4]   Tom Ågren
5580 Tvååker (Ha) 3 av [3]   Krister Röjgren
5600 Tyringe (Sk) 1 av [1]   Thomas Qwist
5630 Tämta (Vg) 5 av [5]   Christer Fritiofsson
5700 Ultuna (Up) 3 av [3]   Ege Törnvall
5720 Umeå (Vb) 4 av [4]   Stefan Thorin
5750 Ununge (St) 5 av [5]   Stefan Lundqvist
5810 Vaksala (Up) 5 av [5]   Kjell Knutsson
5850 Varberg (Ha) 1 av [1]   Mats Gustavsson
5960 Vilhelmina (Vb) 3 av [3]   Håkan Persson
6145 Värnamo (Sm) 6 av [6]   Liselott Danielsson
6300 Ålem (Sm) 9 av [9]   Anders Magnusson
6430 Älmhult (Sm) 2 av [2]   Anders Petersson
6520 Öregrund-Gräsö (Up) 5 av [5]   Göran Myhrberg
6570 Össjö (Sk) 4 av [4]   Johnny Strand
6600 Österhaninge (St) 1 av [1]   Roger Adermark
6680 Östra Vingåker (Sö) 1 av [1]   Anders Eriksson
6690 Öved-Östraby (Sk) 4 av [4]   Katrine Hansson
6720 Överum (Sm) 10 av [10]   Mats Dahl
Alla skyttars resultat rapporterade!
 
Listad: 2019-06-25 kl 14.09.48
Sponsorer
SvD2019
 

<< Startsida