<< Startsida

Sponsorer
SvD2019
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 97:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
8 - 16 juni 2019
 

Status inrapporterade resultat till SvD 2019 i korthåll. (listad: 2019-06-25 kl 14.02.50)

Rapporterat   Delrapporterat   Ej rapporterat
Alla skyttars resultat rapporterade!
Fnr Föreningsnamn Rapp Ej rapp Ansvarig rapportering
70 Ale (No) 1 av [1]   Donald Johansson
80 Algutsrum (Sm) 16 av [16]   Magnus Rosell
100 Almunge-Länna (Up) 2 av [2]   Ann-Sofie Wendle
160 Andrarum-Brösarp (Sk) 3 av [3]   Mattias Johansson
180 Arboga (Vm) 16 av [16]   Dan Wetter
220 Arvika (Vä) 6 av [6]   Ulrika Johansson
301 Axvall (Vg) 10 av [10]   Hans Eriksson
330 Barkåkra-Hjärnarp (Sk) 4 av [4]   Henrik Nilsson
400 Beted (Vä) 1 av [1]   Jörgen Nilsson
440 Björksta (Vm) 5 av [5]   Ragnarwässman
490 Bogsta (Sö) 4 av [4]   Sture Engman, Christer Rosenberg
510 Bollnäs (Gä) 1 av [1]   Bengt Westling
550 Borensberg (Ös) 2 av [2]   Folke Sandell
605 Botkyrka (St) 6 av [6]   Lars Grenius
655 Bromma Solna (St) 7 av [7]   Kenneth Hagenstam
660 Bromölla (Sk) 3 av [3]   Bengt Hansson
750 Christianstad (Sk) 20 av [20]   Thomas Persson
770 Dagstorp (Sk) 12 av [12]   Lennart Thelander
800 Dals Ed (Vs) 3 av [3]   Tomas Johannesson
840 Degerhamn (Sm) 1 av [1]   Daniel Karlsson
850 Delsbo-Bjuråker (Gä) 11 av [11]   Henry Gladh
870 Eda (Vä) 8 av [8]   Urban Morfeldt
885 Edsbjörke (Vä) 1 av [1]   Jan-Olof Svensson
982 Eskilstuna (Sö) 1 av [1]   Bo Wiqvist
1000 Eslöv (Sk) 2 av [2]   Christer Tygelmark
1040 F 21 Luleå (No) 1 av [1]   Henrik Hansson
1130 Finspång (Ös) 12 av [12]   Niklas Moberg
1170 Flundre (Vg) 5 av [5]   Joakim Andersson
1205 Forshälla/Torp (Vs) 8 av [8]   Erling Johansson
1280 Furulund (Sk) 6 av [6]   Helena Vilhelmsson
1350 Gamleby (Sm) 4 av [4]   Jonathan Karlsson
1360 Gammalstorp (Bl) 1 av [1]   Johan Yngvesson
1390 Gefle (Gä) 9 av [9]   Richard Lindberg
1561 Gräsmark (Vä) 20 av [20]   Joakim Arnkvist
1590 Gullabo (Sm) 6 av [6]   Håkan Hertzman
1605 Gullbergs Härad (Ös) 1 av [1]   Camilla Joelsson
1660 Gyttorp (Ör) 3 av [3]   Bernt Andersson
1680 Gällivare (No) 15 av [15]   Anders Johnsson
1700 Göteborg (Vs) 9 av [9]   Lars Matson
1720 Götlunda (Vm) 6 av [6]   Berit Andersson
1830 Hangelösa-Lundsbrunn (Vg) 6 av [6]   Roland Ekström
1850 Haraker (Vm) 3 av [3]   Torbjörn Ericson
1930 Helsingborg (Sk) 2 av [2]   Ingemar Månsson
1950 Herrestad (Vs) 1 av [1]   Rune Hagstedt
2060 Hogdal (Jä) 11 av [11]   Stefan Jonasson
2140 Hyllstofta (Sk) 6 av [6]   Ola Persson
2250 Höör (Sk) 1 av [1]   Patrik Backe
2290 I 16 Halmstad (Ha) 1 av [1]   Michael Normann
2300 I 19/A 9 Boden (No) 1 av [1]   Fredrik Ågren
2360 Ingelstad (Sm) 7 av [7]   Stefan Pettersson
2380 Julita (Sö) 2 av [2]   Stefan Carlsson
2430 Järfälla (St) 1 av [1]   Kenneth Hagenstam
2490 Jönköping (Sm) 4 av [4]   Mikael Johansson
2510 Ka2 (Bl) 5 av [5]   Rikard Elmlund
2530 Kalix (No) 5 av [5]   Leif Sandberg
2545 Kalmar-Läckeby (Sm) 9 av [9]   Mathilda Hjelm
2605 Karlstad-Ulvsby (Vä) 7 av [7]   Stefan Ahlesved
2650 Kisa (Ös) 5 av [5]   Kurt Gillström
2660 Klinte (Go) 1 av [1]   Leif Ingmansson
2750 Krokek (Ös) 11 av [11]   Emil Diddilié
2860 Kvistbro (Ör) 12 av [12]   Martin Nilsson
2930 Kärda (Sm) 1 av [1]   Robert Johansson
3000 Lekvattnet-Torsby (Vä) 4 av [4]   Mikael Gustafson
3120 Lima (Da) 6 av [6]   Tommy Mattsson
3415 Löberöd (Sk) 1 av [1]   Henrik Andersson
3430 Löderup (Sk) 14 av [14]   Lars Lennartsson
3630 Motala (Ös) 14 av [14]   Maria Johansson
3710 Mönsterås (Sm) 9 av [9]   Daniel Jeansson
3740 Mörsil (Jä) 1 av [1]   Håkan Landén
3900 Norrtälje (St) 9 av [9]   Björn Pålson
3940 Nyköping (Sö) 3 av [3]   Christer Rosenberg
4020 Nässjö (Sm) 17 av [17]   Dennis Ignell
4210 Piteå (No) 10 av [10]   Mats Kågström
4250 Ramselefors (Vb) 23 av [23]   Mathias Fredriksson
4310 Riala (St) 2 av [2]   Magnus Carlsson
4370 Rommehed (Da) 11 av [11]   Olle Gabrielsson
4380 Rosersberg (St) 2 av [2]   Åke Arbrink
4400 Rundvik (Vb) 1 av [1]   Rogr Berggren
4440 Rönnskär (Vb) 2 av [2]   Roger Johansson
4460 S 3 Boden (No) 3 av [3]   Jan-Olof Lampinen
4470 Sala (Vm) 13 av [13]   Hans Eriksson
4600 Skillingmark (Vä) 2 av [2]   Lars Magnusson
4640 Skoga-Ekshärad (Vä) 5 av [5]   Mattias Lind
4690 Skultuna (Vm) 11 av [11]   Hans Hägglund
4710 Skurup (Sk) 11 av [11]   Richard Nilsson
4730 Skyllberg (Ör) 6 av [6]   Kjell Fridh
4980 Stockholm Amatör (St) 8 av [8]   Lennart Pree
4985 Skarpsskf Sthlm (St) 5 av [5]   Göte Rydstedt
5030 Storfors (Vä) 6 av [6]   Jan-Erik Fäldt
5140 Svedala-Börringe (Sk) 11 av [11]   Bo Nordquist
5180 Säfsnäs (Da) 3 av [3]   Bertil Antonsson
5230 Söderala (Gä) 2 av [2]   Stefan Burchardt
5260 Södermalm-liljeholmn (St) 7 av [7]   Yvonne Göranson
5270 Södertelge (St) 13 av [13]   Jouko Räsänen
5310 Sölvesborg (Bl) 6 av [6]   Björn Lindén
5540 Trosa-Vagnhärad (Sö) 4 av [4]   Anders Hasselgren
5560 Tullus (Jä) 25 av [25]   Sven Fahlen
5570 Turinge (St) 2 av [2]   Tom Ågren
5580 Tvååker (Ha) 10 av [10]   Krister Röjgren
5620 Täby-Viggbyholm (St) 12 av [12]   Dan Gillgren
5700 Ultuna (Up) 4 av [4]   Ege Törnvall
5720 Umeå (Vb) 6 av [6]   Jun Yu
5750 Ununge (St) 8 av [8]   Stefan Lundqvist
5810 Vaksala (Up) 12 av [12]   Kjell Knutsson
5850 Varberg (Ha) 1 av [1]   Mats Gustavsson
6005 Virsbo (Vm) 3 av [3]   Lennart Åberg
6090 Vrenaorten (Sö) 5 av [5]   Hans Erik Olsson
6120 Vännäs (Vb) 5 av [5]   Rolf Lindbäck
6145 Värnamo (Sm) 10 av [10]   Liselott Danielsson
6170 Västerås (Vm) 6 av [6]   Filip Andersson
6240 Ystad (Sk) 9 av [9]   Niclas Nilsson
6300 Ålem (Sm) 14 av [14]   Anders Magnusson
6320 Åmotfors (Vä) 7 av [7]   Joakim Levin
6400 Åtvidaberg (Ös) 2 av [2]   Peter Berkelund
6430 Älmhult (Sm) 6 av [6]   Anders Petersson
6520 Öregrund-Gräsö (Up) 8 av [8]   Göran Myhrberg
6570 Össjö (Sk) 10 av [10]   Johnny Strand
6600 Österhaninge (St) 2 av [2]   Roger Adermark
6690 Öved-Östraby (Sk) 10 av [10]   Katrine Hansson
Alla skyttars resultat rapporterade!
 
Listad: 2019-06-25 kl 14.02.50
Sponsorer
SvD2019
 

<< Startsida