<< Startsida

Sponsorer
SvD2020
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 98:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
6 - 21 juni 2020
 

791 registrerade skyttar till SvD 2020 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2020-06-04 kl 15.42.37)

Klass KL Elit
Namn                      Förening                      Lag
Anders Johansson          Beted (Vä)                     
Anders Jonsson            Gällivare (No)                 1
Anders Petersson          Älmhult (Sm)                   
Andrea Franzen Wallberg   Arvika (Vä)                    R1
Andreas Lindell           Össjö (Sk)                     1
Ann-Sofie Wendle          Almunge-Länna (Up)             
Anna Eklöf                Storfors (Vä)                  1
Arne Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Birger Hägglund           Kvistbro (Ör)                  1
Caroline Törnvall         Ultuna (Up)                    
Cecilia Pettersson        Krokek (Ös)                    1
Daniel Wallberg           Hogdal (Jä)                    1
Emil Björndahl            Kvistbro (Ör)                  1
Emil Diddilié             Krokek (Ös)                    1
Eric Wallberg             Arvika (Vä)                    1
Filip Andersson           Västerås (Vm)                  
Fredrik Löfvander         Dagstorp (Sk)                  1
Göran Carlsson            Stockholm Amatör (St)          1
Göran Yngvard             Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Johan Gustavsson          Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Johanna Nyman             Ängelholms (Sk)                
Kasper Fingal             Ålem (Sm)                      1
Lars Magnusson            Skillingmark (Vä)              
Lars Möllsten             Umeå (Vb)                      1
Linda Bergman             Ununge (St)                    1
Linn Holgersson           Öved-Östraby (Sk)              
Lotten Johansson          Ramselefors (Vb)               1
Louise Rosell             Algutsrum (Sm)                 1
Magnus Sträng             Arboga (Vm)                    1
Maria Hägglund            Ramselefors (Vb)               1
Marie Wingård             Ramselefors (Vb)               2
Markus Gillman            Mönsterås (Sm)                 1
Marlene Forsell Forsman   Ramselefors (Vb)               2
Martin Eriksson           Axvall (Vg)                    1
Martin Nilsson            Kvistbro (Ör)                  1
Mathias Gärdestam         Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Mathilda Hjelm            Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Michael Svensson          Finspång (Ös)                  1
Mikael Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Niklas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Patrik Andreasson         Ystad (Sk)                     1
Pernilla Diddilié         Krokek (Ös)                    1
Peter U Larsson           Vaksala (Up)                   1
Robin Andersson           Motala (Ös)                    1
Sarah Nilsson             Ystad (Sk)                     1
Sofie Wetter              Arboga (Vm)                    1
Stefan Ahlesved           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Stefan Lundqvist          Ununge (St)                    1
Stefan Thorin             Umeå (Vb)                      1
Thomas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Tomas Lindblom            Kalix (No)                     1
Viktor Karlsson           Ålem (Sm)                      2
William Grydén            Vaksala (Up)                   1

Klass KL 4
Namn                      Förening                      Lag
Anders Grenius            Botkyrka (St)                  1
Anders Hasselgren         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Bert-Ove Fjällström       Gällivare (No)                 1
Björn Johansson           Kvistbro (Ör)                  1
Camilla Grydén            Vaksala (Up)                   1
Charlotte Nordgren        Öregrund-Gräsö (Up)            1
Elin Sträng               Arboga (Vm)                    1
Emma Johansson            Ramselefors (Vb)               2
Erik Nörregård            Löderup (Sk)                   1
Fanny Storm               Hogdal (Jä)                    1
Fredrik Sandberg          Storfors (Vä)                  1
Gustaf Pettersson         Västerås (Vm)                  
Hans Arnkvist             Gräsmark (Vä)                  
Henrik Olsson             Öved-Östraby (Sk)              
Håkan Nilsson             Arvika (Vä)                    1
Jamie Hallenstjerna       S 3 Boden (No)                 
Jan Wallerström           Ununge (St)                    1
Johan Andersson           Löderup (Sk)                   R1
Johan Larsson             Storfors (Vä)                  1
Johan Nilsson             Ramselefors (Vb)               
Johannes Ek               Kalix (No)                     1
Josefin Rossi             Kalix (No)                     1
Josefine Olsson           Flundre (Vg)                   1
Kenneth Lind              Eda (Vä)                       
Lars Sandström            Ramselefors (Vb)               2
Lennart Thelander         Dagstorp (Sk)                  2
Linda Gustavsson          Umeå (Vb)                      1
Maria Johansson           Motala (Ös)                    1
Markus Karlsson           Karlstad-Ulvsby (Vä)           2
Martin Andersson          Skultuna (Vm)                  1
Martin Oscarsson          Furulund (Sk)                  R1
Mattias Jogmark           Furulund (Sk)                  1
Mattias Lind              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Mikael Berkelund          Åtvidaberg (Ös)                
Mikael Lennartsson        Finspång (Ös)                  1
Mikael Lundell            Vaksala (Up)                   1
Mikael Nilsson            Bromma Solna (St)              1
Mikael Olsson             Skyllberg (Ör)                 1
Niklas Johansson          Ramselefors (Vb)               2
Niklas Larsson            Storfors (Vä)                  R1
Niklas Moberg             Finspång (Ös)                  1
Oscar Johansson           Jönköping (Sm)                 
Peter Lundqvist           Ununge (St)                    1
Rebecka Andersson         Hogdal (Jä)                    1
Roger Adermark            Österhaninge (St)              
Roland Erkki              Axvall (Vg)                    1
Samuel Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sofia Andersson           Flundre (Vg)                   1
Stefan Burchardt          Söderala (Gä)                  
Sten Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Sven Fäldt                Storfors (Vä)                  1
Tobias Skelander          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Tom Nordquist             Svedala-Börringe (Sk)          1

Klass KL 3
Namn                      Förening                      Lag
Agne Pettersson           Kisa (Ös)                      
Alexandra Klåvus          Skultuna (Vm)                  R1
Anders Magnusson          Ålem (Sm)                      
Anders Roslund            Piteå (No)                     
Andreas Hillman           Krokek (Ös)                    1
Ann-Charlotte Axelsson    Kvistbro (Ör)                  
Anna Johansson            Rommehed (Da)                  1
Björn Bjarnason           Värnamo (Sm)                   
Björn Otterdahl           I 16 Halmstad (Ha)             1
Bo Ohlsson                Krokek (Ös)                    
Caroline Andersson        Flundre (Vg)                   1
Charlotte Karlsson        Dals Ed (Vs)                   
Christer Thomasson        Hyllstofta (Sk)                1
Cristopher Patten         Rommehed (Da)                  1
Daniel Karlsson           Algutsrum (Sm)                 1
Eddie Johansson           Värnamo (Sm)                   
Emma Norlander            Löderup (Sk)                   
Erik Alakalju             Nyköping (Sö)                  1
Erik Wärn                 Norrtälje (St)                 
Göran Carlsson            Össjö (Sk)                     1
Jan Strand                Össjö (Sk)                     1
Johan Dahlberg            Karlstad-Ulvsby (Vä)           2
Johannekie Schnetler      Stockholm Amatör (St)          1
Jonas Andersson           Flundre (Vg)                   1
Kjell Knutsson            Vaksala (Up)                   1
Kristian Rossi            Kalix (No)                     1
Linda Aspegren            Dagstorp (Sk)                  R1
Linnea Stridh             Löderup (Sk)                   1
Liselott Danielsson       Värnamo (Sm)                   
Louise Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Magnus Sandström          Krokek (Ös)                    R1
Marcus Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Martin Bergman            Krokek (Ös)                    1
Mattias Nordlander        Ka2 (Bl)                       
Mikael Andersson          Gamleby (Sm)                   
Mikael Werner             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Patrik Nilsson            Algutsrum (Sm)                 1
Peter Hjort               Kisa (Ös)                      
Rickard Andersson         Hyllstofta (Sk)                1
Rickard Norlander         Löderup (Sk)                   
Rikard Elmlund            Ka2 (Bl)                       
Roger Blombäck            Piteå (No)                     
Roger Karlsson            Gällivare (No)                 1
Stefan Carlsson           Julita (Sö)                    
Stefan Hjelm              Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Stefan Önerud             Almunge-Länna (Up)             
Therese Melander          S 3 Boden (No)                 
Thomas Ottosson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Tomas Johannesson         Dals Ed (Vs)                   
Tomas Nordgren            Norrtälje (St)                 
Tomas Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Zebastian Skoog           Svedala-Börringe (Sk)          

Klass KL 2
Namn                      Förening                      Lag
Agneta Hanson             Forshälla/Torp (Vs)            
Anders Bernström          Norrtälje (St)                 
Andre Engström            Piteå (No)                     1
Ann-Sofie Gustafsson      Lekvattnet-Torsby (Vä)         
Anna Grönlund             Piteå (No)                     1
Bobby Jansson             Norrtälje (St)                 
Conny Hansson             Forshälla/Torp (Vs)            
Daniel Erixon             Skyllberg (Ör)                 
Denny Johansson           Rönnskär (Vb)                  
Elin Sund                 Rommehed (Da)                  
Emil Andersson            Nässjö (Sm)                    1
Emma Fjällström           Gällivare (No)                 1
Emma Fridell              Kisa (Ös)                      
Eric Ericsson             Löderup (Sk)                   
Erik Eriksson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Fredrik Rydberg           Värnamo (Sm)                   
Gisela Lindqvist          Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Gustav Karlsson           Ålem (Sm)                      2
Hans Karlsson             Forshälla/Torp (Vs)            
Heiko Zinke               Edsbjörke (Vä)                 
Helen Johansson           Algutsrum (Sm)                 2
Helen Söderlund           Hogdal (Jä)                    
Henrik Bengtsson          I 16 Halmstad (Ha)             
Henrik Olander            I 16 Halmstad (Ha)             
Jan Korkeamäki            Gefle (Gä)                     
Jan Nilsson               Öved-Östraby (Sk)              
Jan-Åke Sundin            Edsbjörke (Vä)                 
Jens-Erik Vesturlid       Norrtälje (St)                 
Johan Gran                Rönnskär (Vb)                  
Jonas Lundman             Norrtälje (St)                 
Jonas Venngren            Gefle (Gä)                     
Kim Eriksson              Rommehed (Da)                  
Lars Lundqvist            Ultuna (Up)                    
Lars-Olov Björkvist       Säfsnäs (Da)                   
Linus Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Linus Magnusson           Götlunda (Vm)                  
Lovisa Larsson            I 16 Halmstad (Ha)             
Madelene Mattsson         Lima (Da)                      1
Maria Lang Larsson        Virsbo (Vm)                    
Markus Larsson            Arboga (Vm)                    
Martin Blombäck           Piteå (No)                     1
Mathias Fredriksson       Ramselefors (Vb)               
Mats Green                Rommehed (Da)                  
Mats Österlund            Ramselefors (Vb)               
Mattias Eriksson          Ramselefors (Vb)               
Mattias Näslund           Ramselefors (Vb)               
Mikael Blom               Vaksala (Up)                   
Mikael Eriksson           Skultuna (Vm)                  
Mikael Lövskog            I 16 Halmstad (Ha)             1
Ola Persson               Hyllstofta (Sk)                1
Oskar Kling               Tvååker (Ha)                   1
Peter Bergman             Forshälla/Torp (Vs)            
Peter Torgeby             Piteå (No)                     R1
Richard Lindberg          Gefle (Gä)                     
Rickard Axelsson          Bogsta (Sö)                    
Robert  Johansson         Rönnskär (Vb)                  
Simon Torgilsman          Nässjö (Sm)                    2
Sven Persson              Stockholm Amatör (St)          
Thommy Jonasson           Älmhult (Sm)                   
Tomas Ulming              Nyköping (Sö)                  1
Tommy Nilsson             Norrtälje (St)                 
Viktor Kelkkanen          Ka2 (Bl)                       

Klass KL 1
Namn                      Förening                      Lag
Ann-Karin Magnusson       Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Anna-Karin Heidenberg     Tullus (Jä)                    
Anton Persson             Södertelge (St)                1
Axel Assmundsgård         Essunga (Vg)                   
Beatris Levin             Sala (Vm)                      1
Bengt Eveby               Tullus (Jä)                    
Bengt Luthman             Kvistbro (Ör)                  
Bernt Edvinsson           Kärda (Sm)                     
Björn Israelsson          Tullus (Jä)                    
Björn Klemedsson          Hyllstofta (Sk)                R1
Carina Johansson          Gällivare (No)                 R1
Christel Hedström         Ängelholms (Sk)                1
David Stadig              Fagersta (Vm)                  
Dennis Ekberg             Västerås (Vm)                  
Emil Rudh                 Tullus (Jä)                    
Fredrik Enström           Sala (Vm)                      1
Håkan Olofsson            Essunga (Vg)                   
Jakob Ingesson            Motala (Ös)                    
Jeanie Christensen        Hyllstofta (Sk)                
Jens Olsson               Ystad (Sk)                     1
Johan Jern                Ängelholms (Sk)                1
Johan Stål                Essunga (Vg)                   
Johan Wessling            Ununge (St)                    
Jonathan Åslund           Bollnäs (Gä)                   
Kim Pehrsson              Löderup (Sk)                   
Lars-Göran Hagström       Gräsmark (Vä)                  
Magnus Jonsson            Tullus (Jä)                    
Niclas Molander           Botkyrka (St)                  
Ninosca Olivasres         Botkyrka (St)                  1
Ola Karlsson              Turinge (St)                   
Pauline Karlsson          Essunga (Vg)                   
Per Gustafson             Umeå (Vb)                      
Per Hede                  Sala (Vm)                      1
Per-Anders Pålsson        Tullus (Jä)                    
Pierre Gustafsson         Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Pontus Jansson            Tullus (Jä)                    
Robert Johannisson        Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Ronny Westad              Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Samuel Åberg              Bollnäs (Gä)                   
Sofia Frimodig            Tullus (Jä)                    
Stefan Magnusson          Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Sven Ola Jönsson          Löderup (Sk)                   
Thomas Elmberg            Ununge (St)                    2
Tilda Malmgren            Tullus (Jä)                    
Ulf Thörnquist            Ängelholms (Sk)                1

Klass KL 55
Namn                      Förening                      Lag
Anders Carlsson           Össjö (Sk)                     1
Arne Liljegren            Stockholm Amatör (St)          
Bengt Hansson             Bromölla (Sk)                  
Berith Danielsson         Gullabo (Sm)                   
Berndt Steffen            Riala (St)                     
Bert-Ove Hägglund         Ramselefors (Vb)               
Björn Pålson              Norrtälje (St)                 
Bo Dahlén                 Finspång (Ös)                  1
Christer Pettersson       Gyttorp (Ör)                   
Dan Wetter                Arboga (Vm)                    1
Göran Hellman             Bromma Solna (St)              1
Göran Johansson           Skultuna (Vm)                  
Göthe Corneliusson        Svedala-Börringe (Sk)          1
Hans Bahrenfuss           Essunga (Vg)                   
Hans Hägglund             Skultuna (Vm)                  1
Hans Karlsson             Skyllberg (Ör)                 1
Håkan Hertzman            Gullabo (Sm)                   
Håkan Jansson             Säfsnäs (Da)                   
Ingemar Månsson           Helsingborg (Sk)               
Jan Halling               Södermalm-liljeholmn (St)      1
Jan Johansson             Rommehed (Da)                  
Jan Nordstrandh           Ålem (Sm)                      1
Jan-Erik Fäldt            Storfors (Vä)                  1
Jan-Ola Olsson            Öved-Östraby (Sk)              
Jan-Olof Lampinen         S 3 Boden (No)                 
Johan Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Johnny Wallberg           Hogdal (Jä)                    
Jörgen Gustafsson         Varberg (Ha)                   
Jörgen Wadell             Kisa (Ös)                      
Kenneth Erixon            Skyllberg (Ör)                 1
Kim Holtegaard            Södertelge (St)                
Kjell Liljegren           Stockholm Amatör (St)          
Krister Stafbom           Stockholm Amatör (St)          1
Lars Dahlberg             Säfsnäs (Da)                   
Lars Hermansson           Kisa (Ös)                      
Lars Ingesson             Motala (Ös)                    1
Lars Jansson              Lindome-Kungsbacka (Ha)        
Lars Ryden                Rommehed (Da)                  1
Lars-Gunnar Hedström      Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Lars-Olof Larsson         Garda-lau (Go)                 
Lennart Eriksson          Ängelholms (Sk)                1
Magnus Carlsson           Riala (St)                     
Magnus Rydén              Botkyrka (St)                  1
Margaretha Ottosson       Bromma Solna (St)              1
Mats Kågström             Piteå (No)                     1
Michael Normann           I 16 Halmstad (Ha)             R1
Mikael Johansson          Jönköping (Sm)                 
Mikael Svensson           Ängelholms (Sk)                1
Niklas Hallberg           Bromma Solna (St)              1
Olle Gabrielsson          Rommehed (Da)                  1
Per-Arne Persson          Piteå (No)                     
Peter Berkelund           Åtvidaberg (Ös)                
Peter Fransson            Algutsrum (Sm)                 1
Peter Grenander           Ystad (Sk)                     1
Peter Hugsén              Vrenaorten (Sö)                1
Robert Ek                 Kalix (No)                     1
Roger Andersson           S 3 Boden (No)                 
Roland Berg               Motala (Ös)                    1
Rune Bäckman              Skultuna (Vm)                  
Stefan Andersson          Västerås (Vm)                  
Stefan Engström           Axvall (Vg)                    1
Stefan Jonasson           Hogdal (Jä)                    
Stefan Lill               Virsbo (Vm)                    
Stig Karlsson             Ålem (Sm)                      2
Sven-Gunnar Ivars         Skultuna (Vm)                  
Thomas Jansson            Kvistbro (Ör)                  
Torbjörn Ericson          Haraker (Vm)                   
Torbjörn Karlsson         Vrenaorten (Sö)                1
Torsten Karlsson          Vrenaorten (Sö)                

Klass KL 65
Namn                      Förening                      Lag
Aimo Pekkala              Skyllberg (Ör)                 1
Alf Edin                  Ale (No)                       
Anders Nordin             Julita (Sö)                    
Anne-Sofie Lundquist      Ultuna (Up)                    
Arne Korsbäck             Skultuna (Vm)                  1
Bengt Lundgren            Haraker (Vm)                   
Bengt-Olof Valdemo        Ultuna (Up)                    
Berndt Andersson          Götlunda (Vm)                  
Bertil Antonsson          Säfsnäs (Da)                   
Bo Andersson              Nässjö (Sm)                    2
Bo Eriksson               Gullbergs Härad (Ös)           
Bo Knoblauch              Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Bård Stafne               Tvååker (Ha)                   
Dan Eriksson              Figeholm (Sm)                  
Dan-Ivan Karlsson         Ramselefors (Vb)               
Donald Johansson          Ale (No)                       
Ewy Werner                Edsbjörke (Vä)                 
Göran Berkelund           Södertelge (St)                1
Göran Jansson             Vaksala (Up)                   R1
Göran Myhrberg            Öregrund-Gräsö (Up)            R1
Hannu Koho                Stockholm Amatör (St)          1
Hans Drugge               Österhaninge (St)              
Hans Ekman                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Hans Olsson               Finspång (Ös)                  
Hans Yngvard              Furulund (Sk)                  1
Henry Lindström           I 19/A 9 Boden (No)            
Inger Blockmar            Skarpsskf Sthlm (St)           1
Jan Lorin                 Motala (Ös)                    1
Jan-Olof Svensson         Edsbjörke (Vä)                 
Jouko Räsänen             Södertelge (St)                R1
Kenny Alm                 Axvall (Vg)                    1
Kent Ottosson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Kjell Fridh               Skyllberg (Ör)                 
Lars Göran Lundqvist      Ununge (St)                    1
Lars Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Leif Danielsson           Värnamo (Sm)                   
Leif Hedlund              Skultuna (Vm)                  
Leig Gustavsson           Sörby-Odensberg (Vg)           
Lennart Andersson         Turinge (St)                   
Lennart Karlsson          Dals Ed (Vs)                   
Lennart Pree              Stockholm Amatör (St)          1
Lennart Åberg             Virsbo (Vm)                    
Magnus Hess               Finspång (Ös)                  
Mats Gustavsson           Varberg (Ha)                   
Ola Persson               Haraker (Vm)                   
Olle Eklund               Skarpsskf Sthlm (St)           
Peter Sander              Kalmar-Läckeby (Sm)            
Pär Thofvesson            Österhaninge (St)              
Rolf Holmgren             Umeå (Vb)                      
Ronnie Bjuvegård          Bromölla (Sk)                  
Sture Tibblin             Botkyrka (St)                  1
Sölve Pihl                Finspång (Ös)                  1
Tom Olsson                Rommehed (Da)                  R
Tommy Lundqvist           Algutsrum (Sm)                 2
Torbjörn Engqvist         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Åke Af Bjerke´n           Haraker (Vm)                   
Åke Arbrink               Rosersberg (St)                

Klass KL 75
Namn                      Förening                      Lag
Arvid Wägroth             Forshälla/Torp (Vs)            
Bengt Borgenport          Skarpsskf Sthlm (St)           1
Bertil Algotsson          Lindome-Kungsbacka (Ha)        
Erling Johansson          Forshälla/Torp (Vs)            
Folke Sandell             Borensberg (Ös)                
Gun Tarland               Eslöv (Sk)                     
Göte Rydstedt             Skarpsskf Sthlm (St)           1
Hans Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Håkan Lidman              Piteå (No)                     1
Ingemar Söderlund         Skarpsskf Sthlm (St)           1
Ivar Ahlberg              Skarpsskf Sthlm (St)           1
Jan Norlander             Skultuna (Vm)                  1
Karl-Erik Andersson       Forshälla/Torp (Vs)            
Kennet Erlandsson         Forshälla/Torp (Vs)            
Kent Nilsson              Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Kent Westman              Botkyrka (St)                  
Krister Nilsson           Botkyrka (St)                  
Kristofer Wiking          Gefle (Gä)                     
Leif Janzon               Degerhamn (Sm)                 
Ove Lätth                 Axvall (Vg)                    1
Roland Eriksson           Forshälla/Torp (Vs)            
Rolf Lindbäck             Vännäs (Vb)                    1
Rune Backman              Forshälla/Torp (Vs)            
Sigvard Pettersson        Götlunda (Vm)                  
Sture Engman              Bogsta (Sö)                    
Sune Eriksson             Bogsta (Sö)                    
Sven-Erik Persson         Södertelge (St)                
Ulf Linden                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Östen Tarland             Eslöv (Sk)                     

Klass KL 17
Namn                      Förening                      Lag
Adam Lindén               Sölvesborg (Bl)                
Albin Möller              Mönsterås (Sm)                 
Alexander Skau            Arvika (Vä)                    1
Alvin Jonasson            Eda (Vä)                       1
Amanda Göranson           Södermalm-liljeholmn (St)      1
Andreas Dahl              Tvååker (Ha)                   1
Annie Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Anton Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Beatrice Andersson        Ramselefors (Vb)               
Carl Bergman              Eda (Vä)                       1
Casper Fredriksson        Ramselefors (Vb)               1
Clara Gustafsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)         
David Rahm                Essunga (Vg)                   
Dennis Axelsson           Bogsta (Sö)                    
Dennis Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Edwin Jeansson            Mönsterås (Sm)                 1
Elin Nilsson              Sölvesborg (Bl)                
Ella Persson              Mönsterås (Sm)                 R1
Emil Alakulju             Nyköping (Sö)                  1
Emil Pettersson           Ystad (Sk)                     1
Emilia Rönnkvist          Össjö (Sk)                     1
Emma Edstam               Götlunda (Vm)                  
Emma Eriksson             Ramselefors (Vb)               
Erik Andersson            Ålem (Sm)                      2
Erik Lindberg             Dagstorp (Sk)                  1
Erik Sahlin               I 16 Halmstad (Ha)             1
Erik Westling             Bollnäs (Gä)                   
Erika Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Fanny Hellberg            I 16 Halmstad (Ha)             
Hampus Hermansson         Kalmar-Läckeby (Sm)            R1
Hanna Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Hanna Heydorn             Vrenaorten (Sö)                1
Hanna Johansson           Umeå (Vb)                      R
Helena Dreyer Perkiömäki  Umeå (Vb)                      1
Ida Ögren                 Skultuna (Vm)                  
Isak Johansson Hede       Sala (Vm)                      1
Jacob Nilsson             Umeå (Vb)                      1
Joel Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Johan Thelander           Dagstorp (Sk)                  1
Jonathan Bengtsson        I 16 Halmstad (Ha)             
Josefin Andersson         Nässjö (Sm)                    1
Laila Alghifiari          Stockholm Amatör (St)          R1
Leo Melander              Svedala-Börringe (Sk)          1
Lovisa Bjare              Botkyrka (St)                  1
Maja Lindberg             Ramselefors (Vb)               1
Marcus Ryden              Rommehed (Da)                  1
Melinda Lövskog           I 16 Halmstad (Ha)             1
Moa Nilsson               Arvika (Vä)                    1
Moa Nilsson               I 16 Halmstad (Ha)             1
Molly Persson             Mönsterås (Sm)                 1
Niklas Bergström          Söderala (Gä)                  
Oscar Hellqvist           Eda (Vä)                       R1
Oscar Olsson Siegmund     Löderup (Sk)                   1
Sara Johansson            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Sebastian Lennrud         Arboga (Vm)                    1
Stina Lagerstedt          Tvååker (Ha)                   
Therese Bråten            Skillingmark (Vä)              
Valkiriya Konokotina      Södertelge (St)                
Vincent Stridsson         Gällivare (No)                 1
Willie Bergdahl           I 16 Halmstad (Ha)             

Klass KL 15 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Adam Biskop               Ålem (Sm)                      1
Albin Billing             Dagstorp (Sk)                  2
Albin Lindberg            Össjö (Sk)                     R
Alexander Ignell          Nässjö (Sm)                    1
Arvid Ljungberg           I 16 Halmstad (Ha)             
Aston Seger               Tullus (Jä)                    
Axel Löfvander            Dagstorp (Sk)                  1
Camilla Björnsdóttir      Värnamo (Sm)                   
Edvin Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Elin Jonsson              Hogdal (Jä)                    1
Elis Eliasson             Piteå (No)                     
Ellie Frennesson          Ramselefors (Vb)               
Elsa Malmgren             Tullus (Jä)                    
Emma Johansson            Motala (Ös)                    
Fanny Israelsson          Tullus (Jä)                    
Felicia Kjellström        Gräsmark (Vä)                  
Felix Nilsson             Hyllstofta (Sk)                
Filip Ragnvaldsson        Tullus (Jä)                    
Frida Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Gabriel Karlsson          Algutsrum (Sm)                 2
Greta Lindqvist Seldahl   Tullus (Jä)                    
Gustav Lindhagen          Ålem (Sm)                      2
Gustaw Einefors           Värnamo (Sm)                   
Hanna Brundin             Ununge (St)                    2
Hedvig Baade Råberg       Löderup (Sk)                   1
Helga Konokotina          Södertelge (St)                1
Henning Lindh Ten Berg    Tullus (Jä)                    
Jacob Andersson           Nässjö (Sm)                    1
Jacob Torgrimsson         Tullus (Jä)                    
Jennifer Gustafsson       Ramselefors (Vb)               1
Jenny Stenvall            Sörby-Odensberg (Vg)           
Jesper Johansson          Dagstorp (Sk)                  1
Kevin Rosendal            Nässjö (Sm)                    1
Linn Jansson              Tullus (Jä)                    
Linus Esbjörnsson         Tvååker (Ha)                   1
Linus Olsson              Eda (Vä)                       1
Lisa Renhall              Lima (Da)                      1
Lucas Rosencrantz         I 16 Halmstad (Ha)             
Ludvig Millestu           Tullus (Jä)                    
Markus Knuts              Gefle (Gä)                     
Mathilda Gustafsson       Bromma Solna (St)              1
Moa Henrysson             Hyllstofta (Sk)                
Nikola Jovanovic          Södertelge (St)                1
Nils Yderström            Södertelge (St)                1
Noelle Fessé              Gefle (Gä)                     
Oliver Thyberg            Eda (Vä)                       1
Oliwer Öberg              Gyttorp (Ör)                   
Oscar Aurbakken           Eda (Vä)                       1
Oskar Hülphers            Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Pontus Diddilié           Krokek (Ös)                    
Rasmus Forsberg           Säfsnäs (Da)                   
Rasmus Jagerstål          Löberöd (Sk)                   
Rasmus Legeryd            Bollnäs (Gä)                   
Rasmus Rydberg            Värnamo (Sm)                   
Robin Nilsson             Sölvesborg (Bl)                
Saga Backenius            Mönsterås (Sm)                 
Saga Petersson            Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sanna Skoglund            Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Simon Frimodig            Tullus (Jä)                    
Sofia Vilhelmsson         Gyttorp (Ör)                   
Sofia Öhman               Gällivare (No)                 2
Tess Sjövall              Gyttorp (Ör)                   
Theodor Ekstam            Bromma Solna (St)              R1
Valter Elofsson           Tullus (Jä)                    
Vilma Blomqvist           Vaksala (Up)                   
William Almyren           Flundre (Vg)                   R1
Yrla Abrahamsson          Tullus (Jä)                    

Klass KL 13 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Adam Eifel                Nässjö (Sm)                    2
Agnes Millén              Lima (Da)                      R1
Alexander Borndalen       Vaksala (Up)                   
Alexander Börjel          Bromma Solna (St)              
Alexander Devell          Nyköping (Sö)                  1
Alfred Nybom              Ramselefors (Vb)               
Alvin Thomasson           Sölvesborg (Bl)                
Amanda Persson            Vrenaorten (Sö)                1
Amelia Lilja-Alm          Gyttorp (Ör)                   
Angelica Eriksson         Ålem (Sm)                      
Axel Elvingsson           Svedala-Börringe (Sk)          
Bastian Marstrand         Svedala-Börringe (Sk)          R1
Casper Yngvard            Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
David Szavuly             I 16 Halmstad (Ha)             
David Wiggur              Figeholm (Sm)                  
Dexter Dahl               Mönsterås (Sm)                 1
Ebba Lindström            Åmotfors (Vä)                  
Eddie Andersson           Hogdal (Jä)                    1
Elis Enström              Sala (Vm)                      1
Ella Eriksson             Åmotfors (Vä)                  
Ellen Fahlgren            Gefle (Gä)                     
Elsa Tenglander           Tullus (Jä)                    
Enya Härstedt             Löderup (Sk)                   
Erik Blidberg             Tullus (Jä)                    
Erik Nordqvist            Sala (Vm)                      
Erik Torbjörnsson         Gamleby (Sm)                   
Fanny Brundin             Ununge (St)                    2
Filip Berglund            Tullus (Jä)                    
Fredrik Oskarsson         Södermalm-liljeholmn (St)      
Frej Eliasson Öfverlind   Tvååker (Ha)                   R1
Freja Gärdestam           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Frida Ingvarsson          Skultuna (Vm)                  1
Gabriel Wallberg          Tvååker (Ha)                   R2
Gabriella Nilsson Rova    Gällivare (No)                 2
Hanna Jonsson             Hogdal (Jä)                    
Idun Sundell              Bogsta (Sö)                    
Jacob Pettersson          Ka2 (Bl)                       
Jamie Olsen-Olander       I 16 Halmstad (Ha)             
Jan Hallberg              Össjö (Sk)                     
Jenny Nilsson             Ålem (Sm)                      
Jesper Fager              Nyköping (Sö)                  1
Joel Johansson            Tvååker (Ha)                   
Jonathan Engström         Arboga (Vm)                    
Kalle Helgesson           Tullus (Jä)                    
Leion Spetzmark           Arvika (Vä)                    1
Liam Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 1
Linus Björkvist           Säfsnäs (Da)                   
Lisa Nyström              Järfälla (St)                  
Loke Sjögren              Gyttorp (Ör)                   
Louise Becker             Algutsrum (Sm)                 1
Lucas Larsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Lydia Hägg Eveby          Tullus (Jä)                    
Maja Olsson-Kroon         Flundre (Vg)                   1
Malin Sträng              Arboga (Vm)                    
Martin Lindström          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Max Jädersröm             Svedala-Börringe (Sk)          1
Maya Rennermalm           Lima (Da)                      
Melinda Blixt             Bollnäs (Gä)                   
Milton Otterdahl          I 16 Halmstad (Ha)             
Märta Östlund             Gefle (Gä)                     
Nike Woxlägd              Tullus (Jä)                    
Oskar Löfvander           Dagstorp (Sk)                  2
Otto Karlsson             Algutsrum (Sm)                 2
Philip Jansson            Rommehed (Da)                  
Philip Löfvèn             Ununge (St)                    2
Ricky Ståhl               Ålem (Sm)                      R2
Robin Abramsson           Sala (Vm)                      R
Sebastian Björk           Löderup (Sk)                   
Stella Vestergren         Gällivare (No)                 2
Theo Persson              Ålem (Sm)                      1
Thilde Green              Rommehed (Da)                  
Tilde Karelius            Lima (Da)                      1
Vilda Stridsson           Gällivare (No)                 2
Ville Åkerlund            Lima (Da)                      1
Vincent Eriksson          Karlstad-Ulvsby (Vä)           2
Wilhelm Kjellström        Gyttorp (Ör)                   
William Mild              Nässjö (Sm)                    2
William Öbom              Österhaninge (St)              

Klass KL 11 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Albert Nordmark           Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Albin Berggren            Åmotfors (Vä)                  
Albin Jonsson             Tvååker (Ha)                   1
Albin Nystedt             Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Albin Sahlin              Flundre (Vg)                   
Alice Björnlund           Kvistbro (Ör)                  1
Alvina Millestu           Tullus (Jä)                    
Anton Albrektsson         Åmotfors (Vä)                  
Anton Isaksson            Svedala-Börringe (Sk)          
Arvid Grahn               Tullus (Jä)                    
Axel Jern                 Ängelholms (Sk)                
Axel Lundholm             Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Casper Andersson Kryhl    Svedala-Börringe (Sk)          
Elias Andersson           Svedala-Börringe (Sk)          1
Elias Andersson           Ununge (St)                    R2
Elin Kalin                Sala (Vm)                      
Elin Wigren               Figeholm (Sm)                  
Elsa Fristedt             Gyttorp (Ör)                   
Elvira Levin              Sala (Vm)                      
Emil Björkvist            Säfsnäs (Da)                   
Emil Lagerman             Värnamo (Sm)                   
Emil Rydberg              Värnamo (Sm)                   
Emma Magnusson            Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Erik Kullander            Svedala-Börringe (Sk)          
Erika Gustafsson          Ramselefors (Vb)               
Fabian Karlsson           Algutsrum (Sm)                 2
Gustav Lennartsson        Finspång (Ös)                  
Helmer Rosberg            Svedala-Börringe (Sk)          R2
Ian Holm                  Gefle (Gä)                     
Ida Våla                  Skillingmark (Vä)              
Isak Haglund              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Jacob Hybinette           Bromma Solna (St)              
Johan Utsi Häggrud        Gällivare (No)                 2
Joline Frykstedt          Lima (Da)                      1
Josefina Eklöf            Nässjö (Sm)                    2
Kajsa Jern                Ängelholms (Sk)                
Karl Lagerman             Värnamo (Sm)                   
Kevin Alvarsson           Tvååker (Ha)                   1
Kevin Apostol             Kvistbro (Ör)                  
Leo Härstedt              Löderup (Sk)                   
Liam Levin                Sala (Vm)                      
Linde Wykman              Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Linn Heydorn              Vrenaorten (Sö)                1
Linus Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Lucaz Harjula Hemlin      Gefle (Gä)                     
Lukas Nordmark            Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Maja Eklund               Ununge (St)                    2
Max Keijsner              Ålem (Sm)                      R1
Melker Israelsson         Tullus (Jä)                    
Melvin Bostöm             Kalmar-Läckeby (Sm)            1
Millie Härstedt           Löderup (Sk)                   
Mirou Borg                Arboga (Vm)                    R1
Moa Berggren              Tullus (Jä)                    
Måns Blixt                Bollnäs (Gä)                   
Måns Reimerstam           Hyllstofta (Sk)                
Måns Sturesson            Löderup (Sk)                   1
Nathalie Hult             Åmotfors (Vä)                  
Natthalie Gustavsson      Gräsmark (Vä)                  
Nellie Hult               Åmotfors (Vä)                  
Nils Eriksson             Sala (Vm)                      
Nova Wennerlund           Hyllstofta (Sk)                
Oscar Jönsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Paulina Diddilié          Krokek (Ös)                    
Rasmus Dahlberg           Karlstad-Ulvsby (Vä)           2
Rasmus Nilsson            Gyttorp (Ör)                   
Rasmus Nylinder           Krokek (Ös)                    
Sam Bohman                Hyllstofta (Sk)                
Samuel Brand              Skyllberg (Ör)                 1
Samuel Österlund          Ramselefors (Vb)               
Sebastian Björnlund       Kvistbro (Ör)                  R1
Sixten Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Timmy Olsson              Gamleby (Sm)                   
Tuva Gärdestam            Karlstad-Ulvsby (Vä)           2
Viktor Legeryd            Bollnäs (Gä)                   
William Schöllin          Gyttorp (Ör)                   
Zackarias Hollande        I 16 Halmstad (Ha)             
Åke Snygg                 Delsbo-Bjuråker (Gä)           R1

Klass KL Ö
Namn                      Förening                      Lag
Anders Bergström          Åmotfors (Vä)                  
Anders Olsson             Figeholm (Sm)                  
Anita Stridsson           Gällivare (No)                 
Ann Pettersson            Ystad (Sk)                     
Ann-Christin Danielsson   Värnamo (Sm)                   
Anna Ahlgren              Sörby-Odensberg (Vg)           
Annica Dahlén             Finspång (Ös)                  
Annica Pihl               Finspång (Ös)                  
Annika Grenander          Ystad (Sk)                     
Bengt Thomasson           Hyllstofta (Sk)                
Bernt Ohlsson             Algutsrum (Sm)                 
Birgitta E Wallander      Axvall (Vg)                    
Britt-Marie Sträng        Arboga (Vm)                    
Camilla Hellgren          Bogsta (Sö)                    
Carina Larsson            Arboga (Vm)                    
Catarina Moberg           Finspång (Ös)                  
Dejan Jovanovic           Södertelge (St)                
Dennis Ignell             Nässjö (Sm)                    
Erik Persson              Södertelge (St)                
Erika Gustavsson          Gräsmark (Vä)                  
Fredrik Lindberg          Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Gert Sandström            Öved-Östraby (Sk)              
Gisela Schwab             Motala (Ös)                    
Gunnel Lindgren           Öved-Östraby (Sk)              
Gunter Flugel             Algutsrum (Sm)                 
Harry Van Der Sleen       Motala (Ös)                    
Håkan Andersson           Gräsmark (Vä)                  
Ingela Mörberg            Nässjö (Sm)                    
Jan-Åke Hult              Åmotfors (Vä)                  
Janne Forsberg            Figeholm (Sm)                  
Jessica Skogqvist         Södertelge (St)                
Jill Wremerth             Gamleby (Sm)                   
Johan Liljehult           Arboga (Vm)                    
Johan Nylinder            Krokek (Ös)                    
Johan Sjögren             Bogsta (Sö)                    
Johan Wedlund             Rommehed (Da)                  
John Christensen          Hyllstofta (Sk)                
Johnny Källman            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Karin Flugel              Algutsrum (Sm)                 
Karin Karlsson            Norrtälje (St)                 
Karina Dalberg            Sala (Vm)                      
Krister Eklöf             Nässjö (Sm)                    
Kristin Lindgren          Öved-Östraby (Sk)              
Lars Johansson            Motala (Ös)                    
Lars Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Lars Karlsson             Eda (Vä)                       
Leif Moberg               Eda (Vä)                       
Lena Carlsson             Motala (Ös)                    
Lena Flaminio             Axvall (Vg)                    
Lina Jonsson              Gräsmark (Vä)                  
Linda Karlsson            Algutsrum (Sm)                 
Madelaine Kjellström      Gräsmark (Vä)                  
Magnus Hassesjö           Sörby-Odensberg (Vg)           
Malin Andresen            Gräsmark (Vä)                  
Marie Johansson           Kisa (Ös)                      
Marielle Haglund          Gräsmark (Vä)                  
Maritha Ledin             Motala (Ös)                    
Mathias Tunander          Rommehed (Da)                  
Micael Sigvardsson        Arboga (Vm)                    
Mikael Hult               Åmotfors (Vä)                  
Moa Nilsson               Gräsmark (Vä)                  
Mostafa Ibrahim           Arvika (Vä)                    
Nicklas Jansson           Rommehed (Da)                  
Nicklas Torbjörnsson      Gamleby (Sm)                   
Patrik Andersson          Bromölla (Sk)                  
Patrik Pihl               Motala (Ös)                    
Per-Nils Snygg            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Edstam              Götlunda (Vm)                  
Peter Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Schröder            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Skoglund            Gräsmark (Vä)                  
Rickard Eriksson          Vrenaorten (Sö)                
Roger Jansson             Eda (Vä)                       
Rosmarie Stenvall         Sörby-Odensberg (Vg)           
Saara Eriksson            Sala (Vm)                      
Sandra Persson            Bromölla (Sk)                  
Sanna Eliasson            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Staffankalin              Sala (Vm)                      
Stefan Eriksson           Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Stefan Lindwall           Gamleby (Sm)                   
Stefan Nordqvist          Sala (Vm)                      
Stig Sundell              Bogsta (Sö)                    
Tomas Hallberg            Össjö (Sk)                     
Tomas Öhman               Gällivare (No)                 
Tony Björnsson            Värnamo (Sm)                   
Ulf Karlsson              Figeholm (Sm)                  
Ulrika Ingmarsson         Hyllstofta (Sk)                
Urban Morfeldt            Eda (Vä)                       
Östen Andersson           Eda (Vä)                       
Sponsorer
SvD2020
 

<< Startsida