<< Startsida

Sponsorer
SvD2020
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 98:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
6 - 21 juni 2020
 

Inrapporterade resultat till SvD 2020 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2020-07-07 kl 13.20.48)

KL Elit   KL 4   KL 3   KL 2   KL 1  
KL 55   KL 65   KL 75   KL 17   KL 15 (med stöd)  
KL 13 (med stöd)   KL 11 (med stöd)   KL Ö      
Klass KL Elit
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Johanna Nyman                 Ängelholms (Sk)               249
2    Emma Olsson                   Löberöd (Sk)                  248
3    Sarah Nilsson                 Ystad (Sk)                    248
4    Kasper Fingal                 Ålem (Sm)                     247
5    Louise Rosell                 Algutsrum (Sm)                247
     Tobias Mossberg               Löberöd (Sk)                  247
7    Magnus Sträng                 Arboga (Vm)                   247
     Peter U Larsson               Vaksala (Up)                  247
9    Michael Svensson              Finspång (Ös)                 247
10   Anders Johansson              Beted (Vä)                    247
     Marlene Forsell Forsman       Ramselefors (Vb)              247
12   Anders Jonsson                Gällivare (No)                246
13   Göran Yngvard                 Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        246
     Tomas Lindblom                Kalix (No)                    246
15   Sofie Wetter                  Arboga (Vm)                   246
16   Mikael Hermansson             Kalmar-Läckeby (Sm)           245
17   Göran Carlsson                Stockholm Amatör (St)         245
     Patrik Andreasson             Ystad (Sk)                    245
19   Lotten Johansson              Ramselefors (Vb)              245
     Mathilda Hjelm                Kalmar-Läckeby (Sm)           245
21   Niklas Jogmark                Furulund (Sk)                 245
22   Lars Magnusson                Skillingmark (Vä)             245
23   Emil Björndahl                Kvistbro (Ör)                 245
24   Linda Bergman                 Ununge (St)                   245
25   Stefan Ahlesved               Karlstad-Ulvsby (Vä)          244
26   Viktor Karlsson               Ålem (Sm)                     244
27   Ann-Sofie Wendle              Almunge-Länna (Up)            244
     Arne Göranson                 Södermalm-liljeholmn (St)     244
29   Caroline Törnvall             Ultuna (Up)                   244
30   Stefan Thorin                 Umeå (Vb)                     244
31   Eric Wallberg                 Arvika (Vä)                   243
32   Cecilia Pettersson            Krokek (Ös)                   243
     Fredrik Löfvander             Dagstorp (Sk)                 243
     Lars Möllsten                 Umeå (Vb)                     243
35   Marie Wingård                 Ramselefors (Vb)              243
36   Andreas Lindell               Össjö (Sk)                    242
37   Stefan Lundqvist              Ununge (St)                   242
38   Filip Andersson               Västerås (Vm)                 241
39   Anders Petersson              Älmhult (Sm)                  241
40   Emil Diddilié                 Krokek (Ös)                   241
41   Anna Eklöf                    Storfors (Vä)                 241
42   Andrea Franzen Wallberg       Arvika (Vä)                   239
43   Linn Holgersson               Öved-Östraby (Sk)             239
44   Birger Hägglund               Kvistbro (Ör)                 239
45   Martin Nilsson                Kvistbro (Ör)                 238
46   Mathias Gärdestam             Karlstad-Ulvsby (Vä)          238
47   Robin Andersson               Motala (Ös)                   238
48   Johan Gustavsson              Karlstad-Ulvsby (Vä)          238
49   William Grydén                Vaksala (Up)                  237
50   Thomas Jogmark                Furulund (Sk)                 237
51   Pernilla Diddilié             Krokek (Ös)                   234
52   Daniel Wallberg               Hogdal (Jä)                   0
     Maria Hägglund                Ramselefors (Vb)              0
     Markus Gillman                Mönsterås (Sm)                0
     Martin Eriksson               Axvall (Vg)                   0

Klass KL 4
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Mattias Jogmark               Furulund (Sk)                 246
2    Samuel Petersson              Öregrund-Gräsö (Up)           245
3    Anders Grenius                Botkyrka (St)                 244
4    Oscar Johansson               Jönköping (Sm)                244
5    Charlotte Nordgren            Öregrund-Gräsö (Up)           244
6    Mikael Olsson                 Skyllberg (Ör)                243
7    Lars Sandström                Ramselefors (Vb)              242
8    Bert-Ove Fjällström           Gällivare (No)                242
9    Fredrik Sandberg              Storfors (Vä)                 241
10   Mikael Nilsson                Bromma Solna (St)             241
11   Jamie Hallenstjerna           S 3 Boden (No)                241
12   Josefin Rossi                 Kalix (No)                    241
13   Peter Lundqvist               Ununge (St)                   240
14   Emma Johansson                Ramselefors (Vb)              240
15   Mikael Lundell                Vaksala (Up)                  240
16   Hans Arnkvist                 Gräsmark (Vä)                 240
17   Jan Wallerström               Ununge (St)                   240
18   Josefine Olsson               Flundre (Vg)                  240
19   Fanny Storm                   Hogdal (Jä)                   239
20   Stefan Burchardt              Söderala (Gä)                 239
21   Tom Nordquist                 Svedala-Börringe (Sk)         239
22   Elin Sträng                   Arboga (Vm)                   239
23   Sten Göranson                 Södermalm-liljeholmn (St)     239
24   Sven Fäldt                    Storfors (Vä)                 239
25   Niklas Johansson              Ramselefors (Vb)              238
26   Camilla Grydén                Vaksala (Up)                  238
27   Linda Gustavsson              Umeå (Vb)                     238
28   Sofia Andersson               Flundre (Vg)                  238
29   Mikael Berkelund              Åtvidaberg (Ös)               238
30   Mikael Lennartsson            Finspång (Ös)                 238
31   Martin Andersson              Skultuna (Vm)                 237
32   Mattias Lind                  Skoga-Ekshärad (Vä)           237
33   Håkan Nilsson                 Arvika (Vä)                   237
34   Markus Karlsson               Karlstad-Ulvsby (Vä)          237
35   Johan Larsson                 Storfors (Vä)                 236
36   Roland Erkki                  Axvall (Vg)                   236
37   Martin Oscarsson              Furulund (Sk)                 236
38   Gustaf Pettersson             Västerås (Vm)                 236
39   Johan Nilsson                 Ramselefors (Vb)              235
40   Lennart Thelander             Dagstorp (Sk)                 235
41   Niklas Moberg                 Finspång (Ös)                 235
42   Erik Nörregård                Löderup (Sk)                  234
43   Roger Adermark                Österhaninge (St)             234
44   Anders Hasselgren             Trosa-Vagnhärad (Sö)          234
45   Johannes Ek                   Kalix (No)                    233
46   Henrik Olsson                 Öved-Östraby (Sk)             233
47   Maria Johansson               Motala (Ös)                   232
48   Thomas Persson                Christianstad (Sk)            231
49   Björn Johansson               Kvistbro (Ör)                 231
50   Tobias Skelander              Delsbo-Bjuråker (Gä)          228
51   Johan Andersson               Löderup (Sk)                  226
52   Kenneth Lind                  Eda (Vä)                      220
53   Niklas Larsson                Storfors (Vä)                 0
     Rebecka Andersson             Hogdal (Jä)                   0

Klass KL 3
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Roger Karlsson                Gällivare (No)                245
2    Stefan Hjelm                  Kalmar-Läckeby (Sm)           244
3    Tomas Johannesson             Dals Ed (Vs)                  241
4    Erik Alakalju                 Nyköping (Sö)                 241
5    Jonas Andersson               Flundre (Vg)                  240
6    Andreas Hillman               Krokek (Ös)                   240
7    Björn Bjarnason               Värnamo (Sm)                  239
8    Stefan Önerud                 Almunge-Länna (Up)            239
9    Liselott Danielsson           Värnamo (Sm)                  239
10   Charlotte Karlsson            Dals Ed (Vs)                  239
11   Eddie Johansson               Värnamo (Sm)                  238
12   Patrik Nilsson                Algutsrum (Sm)                238
13   Mikael Andersson              Gamleby (Sm)                  238
14   Mikael Werner                 Södermalm-liljeholmn (St)     237
15   Bo Ohlsson                    Krokek (Ös)                   237
16   Daniel Karlsson               Algutsrum (Sm)                237
17   Mia Larsson                   Christianstad (Sk)            236
18   Alexandra Klåvus              Skultuna (Vm)                 236
19   Tomas Strömberg               Vännäs (Vb)                   235
20   Åke Larsson                   Christianstad (Sk)            235
21   Anders Magnusson              Ålem (Sm)                     235
22   Christer Thomasson            Hyllstofta (Sk)               235
23   Erik Wärn                     Norrtälje (St)                235
24   Anna Johansson                Rommehed (Da)                 235
25   Marcus Lindén                 Hyllstofta (Sk)               234
26   Linnea Stridh                 Löderup (Sk)                  234
27   Kristian Rossi                Kalix (No)                    234
28   Roger Blombäck                Piteå (No)                    234
29   Göran Carlsson                Össjö (Sk)                    234
30   Björn Otterdahl               I 16 Halmstad (Ha)            234
31   Therese Melander              S 3 Boden (No)                233
32   Tomas Nordgren                Norrtälje (St)                232
33   Cristopher Patten             Rommehed (Da)                 231
34   Johan Dahlberg                Karlstad-Ulvsby (Vä)          231
35   Caroline Andersson            Flundre (Vg)                  230
36   Martin Bergman                Krokek (Ös)                   230
37   Rickard Andersson             Hyllstofta (Sk)               230
38   Louise Lindén                 Hyllstofta (Sk)               230
39   Rikard Elmlund                Ka2 (Bl)                      229
     Thomas Ottosson               Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     229
41   Magnus Sandström              Krokek (Ös)                   228
42   Kjell Knutsson                Vaksala (Up)                  228
43   Peter Hjort                   Kisa (Ös)                     228
44   Ann-Charlotte Axelsson        Kvistbro (Ör)                 226
45   Zebastian Skoog               Svedala-Börringe (Sk)         226
46   Jan Strand                    Össjö (Sk)                    226
47   Mattias Nordlander            Ka2 (Bl)                      225
48   Stefan Carlsson               Julita (Sö)                   225
49   Rickard Norlander             Löderup (Sk)                  224
50   Johannekie Schnetler          Stockholm Amatör (St)         223
51   Emma Norlander                Löderup (Sk)                  222
52   Anders Roslund                Piteå (No)                    218
53   Agne Pettersson               Kisa (Ös)                     0
     Linda Aspegren                Dagstorp (Sk)                 0
     Matthias Lampinen             S 3 Boden (No)                0

Klass KL 2
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Madelene Mattsson             Lima (Da)                     247
2    Gustav Karlsson               Ålem (Sm)                     245
3    Thommy Jonasson               Älmhult (Sm)                  244
4    Anna Grönlund                 Piteå (No)                    242
5    Christel Hedström             Ängelholms (Sk)               242
6    Martin Blombäck               Piteå (No)                    241
7    Lars Lundqvist                Ultuna (Up)                   241
8    Emma Fjällström               Gällivare (No)                241
9    Linus Eriksson                Delsbo-Bjuråker (Gä)          241
10   Elin Sund                     Rommehed (Da)                 239
11   Conny Hansson                 Forshälla/Torp (Vs)           239
     Lovisa Larsson                I 16 Halmstad (Ha)            239
13   Jan Nilsson                   Öved-Östraby (Sk)             238
14   Gisela Lindqvist              Delsbo-Bjuråker (Gä)          238
     Mikael Eriksson               Skultuna (Vm)                 238
16   Mats Österlund                Ramselefors (Vb)              238
17   Andre Engström                Piteå (No)                    237
     Robert  Johansson             Rönnskär (Vb)                 237
19   Tomas Ulming                  Nyköping (Sö)                 237
20   Simon Torgilsman              Nässjö (Sm)                   237
21   Lars Matson                   Göteborg (Vs)                 234
22   Peter Torgeby                 Piteå (No)                    234
23   Patrik Backe                  Löberöd (Sk)                  234
24   Peter Bergman                 Forshälla/Torp (Vs)           233
25   Oskar Kling                   Tvååker (Ha)                  233
26   Mikael Lövskog                I 16 Halmstad (Ha)            232
27   Linus Magnusson               Götlunda (Vm)                 232
28   Richard Lindberg              Gefle (Gä)                    232
29   Mathias Fredriksson           Ramselefors (Vb)              232
30   Helen Johansson               Algutsrum (Sm)                231
     Jonas Venngren                Gefle (Gä)                    231
32   Viktor Kelkkanen              Ka2 (Bl)                      231
33   Erik Eriksson                 Delsbo-Bjuråker (Gä)          230
34   Ola Persson                   Hyllstofta (Sk)               230
35   Agneta Hanson                 Forshälla/Torp (Vs)           229
36   Rickard Axelsson              Bogsta (Sö)                   227
37   Mattias Näslund               Ramselefors (Vb)              226
38   Denny Johansson               Rönnskär (Vb)                 226
39   Maria Lang Larsson            Virsbo (Vm)                   226
40   Jan-Åke Sundin                Edsbjörke (Vä)                224
41   Jan Korkeamäki                Gefle (Gä)                    224
42   Henrik Olander                I 16 Halmstad (Ha)            223
43   Heiko Zinke                   Edsbjörke (Vä)                223
44   Markus Larsson                Arboga (Vm)                   222
45   Fredrik Rydberg               Värnamo (Sm)                  221
46   Daniel Erixon                 Skyllberg (Ör)                219
47   Emma Fridell                  Kisa (Ös)                     219
48   Helen Söderlund               Hogdal (Jä)                   218
49   Henrik Bengtsson              I 16 Halmstad (Ha)            214
50   Hans Karlsson                 Forshälla/Torp (Vs)           214
51   Emil Andersson                Nässjö (Sm)                   212
52   Mats Green                    Rommehed (Da)                 212
53   Tommy Nilsson                 Norrtälje (St)                210
54   Johan Gran                    Rönnskär (Vb)                 210
55   Sven Persson                  Stockholm Amatör (St)         208
56   Jonas Lundman                 Norrtälje (St)                195
57   Kim Eriksson                  Rommehed (Da)                 193
58   Mikael Blom                   Vaksala (Up)                  187
59   Anders Bernström              Norrtälje (St)                187
60   Bobby Jansson                 Norrtälje (St)                138
61   Ann-Sofie Gustafsson          Lekvattnet-Torsby (Vä)        0
     Eric Ericsson                 Löderup (Sk)                  0
     Jens-Erik Vesturlid           Norrtälje (St)                0
     Lars-Olov Björkvist           Säfsnäs (Da)                  0
     Mattias Eriksson              Ramselefors (Vb)              0

Klass KL 1
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Per Hede                      Sala (Vm)                     238
2    Thomas Elmberg                Ununge (St)                   238
3    Ninosca Olivasres             Botkyrka (St)                 236
4    Ibrahim Ziazadeh              Göteborg (Vs)                 235
5    Fredrik Enström               Sala (Vm)                     235
6    Björn Klemedsson              Hyllstofta (Sk)               234
7    Ulf Thörnquist                Ängelholms (Sk)               232
8    Per Gustafson                 Umeå (Vb)                     231
9    Dennis Ekberg                 Västerås (Vm)                 231
10   Yashar Mohammed               Göteborg (Vs)                 230
11   Axel Assmundsgård             Essunga (Vg)                  228
12   Stefan Magnusson              Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     227
13   Bernt Edvinsson               Kärda (Sm)                    225
14   Peter Kuoppala                Rimbo (St)                    223
15   Jens Olsson                   Ystad (Sk)                    223
16   Robert Johannisson            Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     222
17   Carina Johansson              Gällivare (No)                222
18   Ronny Westad                  Trosa-Vagnhärad (Sö)          222
19   Lars-Göran Hagström           Gräsmark (Vä)                 222
20   Samuel Åberg                  Bollnäs (Gä)                  221
21   Ola Karlsson                  Turinge (St)                  221
22   Johan Stål                    Essunga (Vg)                  220
23   Emil Rudh                     Tullus (Jä)                   219
24   Niclas Molander               Botkyrka (St)                 219
25   Beatris Levin                 Sala (Vm)                     219
26   Pauline Karlsson              Essunga (Vg)                  218
27   Magnus Jonsson                Tullus (Jä)                   217
28   Johan Jern                    Ängelholms (Sk)               217
29   Jeanie Christensen            Hyllstofta (Sk)               216
30   Pierre Gustafsson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     215
31   Sofia Frimodig                Tullus (Jä)                   214
32   Johan Wessling                Ununge (St)                   213
33   Sven Ola Jönsson              Löderup (Sk)                  213
34   David Stadig                  Fagersta (Vm)                 212
35   Håkan Olofsson                Essunga (Vg)                  211
36   Ann-Karin Magnusson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     210
37   Per-Anders Pålsson            Tullus (Jä)                   208
38   Pontus Jansson                Tullus (Jä)                   203
39   Bengt Eveby                   Tullus (Jä)                   190
40   Björn Israelsson              Tullus (Jä)                   187
41   Staffan Tjörnhammar           Rimbo (St)                    175
42   Anna-Karin Heidenberg         Tullus (Jä)                   0
     Anton Persson                 Södertelge (St)               0
     Jakob Ingesson                Motala (Ös)                   0
     Jonathan Åslund               Bollnäs (Gä)                  0
     Kim Pehrsson                  Löderup (Sk)                  0
     Tilda Malmgren                Tullus (Jä)                   0

Klass KL 55
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Håkan Hertzman                Gullabo (Sm)                  249
2    Olle Gabrielsson              Rommehed (Da)                 247
3    Hans Hägglund                 Skultuna (Vm)                 246
4    Peter Fransson                Algutsrum (Sm)                246
     Torbjörn Ericson              Haraker (Vm)                  246
6    Mikael Johansson              Jönköping (Sm)                245
7    Margaretha Ottosson           Bromma Solna (St)             245
8    Magnus Rydén                  Botkyrka (St)                 244
9    Peter Grenander               Ystad (Sk)                    244
10   Stig Karlsson                 Ålem (Sm)                     243
11   Kenneth Erixon                Skyllberg (Ör)                243
12   Niklas Hallberg               Bromma Solna (St)             242
13   Ingemar Månsson               Helsingborg (Sk)              242
14   Berith Danielsson             Gullabo (Sm)                  242
15   Jan Halling                   Södermalm-liljeholmn (St)     241
16   Sven-Gunnar Ivars             Skultuna (Vm)                 241
17   Göthe Corneliusson            Svedala-Börringe (Sk)         241
18   Dan Wetter                    Arboga (Vm)                   240
19   Jan Nordstrandh               Ålem (Sm)                     240
20   Jan-Erik Fäldt                Storfors (Vä)                 240
21   Jan-Ola Olsson                Öved-Östraby (Sk)             240
22   Roland Berg                   Motala (Ös)                   240
23   Lars-Olof Larsson             Garda-lau (Go)                239
24   Bo Dahlén                     Finspång (Ös)                 239
25   Jan Johansson                 Rommehed (Da)                 238
26   Johan Lindberg                Dagstorp (Sk)                 238
27   Mats Kågström                 Piteå (No)                    238
28   Bengt Hansson                 Bromölla (Sk)                 237
29   Michael Normann               I 16 Halmstad (Ha)            237
30   Thomas Jansson                Kvistbro (Ör)                 237
31   Christer Pettersson           Gyttorp (Ör)                  237
     Jörgen Gustafsson             Varberg (Ha)                  237
33   Stefan Engström               Axvall (Vg)                   236
34   Hans Karlsson                 Skyllberg (Ör)                236
35   Roger Andersson               S 3 Boden (No)                235
36   Krister Stafbom               Stockholm Amatör (St)         234
37   Lars Ryden                    Rommehed (Da)                 233
38   Göran Johansson               Skultuna (Vm)                 232
39   Lars Jansson                  Lindome-Kungsbacka (Ha)       232
40   Lisbeth Olsson                Löberöd (Sk)                  232
41   Berndt Steffen                Riala (St)                    232
42   Lars Dahlberg                 Säfsnäs (Da)                  232
43   Peter Berkelund               Åtvidaberg (Ös)               231
44   Stefan Andersson              Västerås (Vm)                 231
45   Anders Carlsson               Össjö (Sk)                    230
46   Lars Ingesson                 Motala (Ös)                   230
47   Jan-Olof Lampinen             S 3 Boden (No)                230
48   Björn Pålson                  Norrtälje (St)                229
49   Stefan Jonasson               Hogdal (Jä)                   229
50   Lennart Eriksson              Ängelholms (Sk)               229
51   Lars-Gunnar Hedström          Trosa-Vagnhärad (Sö)          228
52   Robert Ek                     Kalix (No)                    228
53   Rune Bäckman                  Skultuna (Vm)                 228
54   Torbjörn Karlsson             Vrenaorten (Sö)               227
55   Magnus Carlsson               Riala (St)                    227
56   Mikael Svensson               Ängelholms (Sk)               227
57   Torsten Karlsson              Vrenaorten (Sö)               225
58   Jörgen Wadell                 Kisa (Ös)                     224
59   Teddy Johansson               Rimbo (St)                    224
60   Peter Hugsén                  Vrenaorten (Sö)               224
61   Kim Holtegaard                Södertelge (St)               221
62   Kjell Liljegren               Stockholm Amatör (St)         208
63   Arne Liljegren                Stockholm Amatör (St)         206
64   Lars Hermansson               Kisa (Ös)                     204
65   Håkan Jansson                 Säfsnäs (Da)                  204
66   Stefan Lill                   Virsbo (Vm)                   203
67   Per-Arne Persson              Piteå (No)                    192
68   Hans Bahrenfuss               Essunga (Vg)                  191
69   Bert-Ove Hägglund             Ramselefors (Vb)              0
     Göran Hellman                 Bromma Solna (St)             0
     Johnny Wallberg               Hogdal (Jä)                   0

Klass KL 65
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Ronnie Bjuvegård              Bromölla (Sk)                 245
2    Arne Korsbäck                 Skultuna (Vm)                 244
3    Aimo Pekkala                  Skyllberg (Ör)                244
4    Jan Lorin                     Motala (Ös)                   243
5    Bo Knoblauch                  Karlstad-Ulvsby (Vä)          243
6    Hans Yngvard                  Furulund (Sk)                 242
7    Åke Arbrink                   Rosersberg (St)               241
8    Lennart Pree                  Stockholm Amatör (St)         241
9    Berndt Andersson              Götlunda (Vm)                 240
10   Jan-Olof Svensson             Edsbjörke (Vä)                240
11   Göran Berkelund               Södertelge (St)               240
12   Donald Johansson              Ale (No)                      239
13   Göran Jansson                 Vaksala (Up)                  238
14   Anne-Sofie Lundquist          Ultuna (Up)                   237
15   Mats Gustavsson               Varberg (Ha)                  237
16   Göran Myhrberg                Öregrund-Gräsö (Up)           236
17   Sölve Pihl                    Finspång (Ös)                 236
18   Dan Eriksson                  Figeholm (Sm)                 236
19   Reidar Grefjord               Göteborg (Vs)                 236
20   Leif Danielsson               Värnamo (Sm)                  236
21   Sture Tibblin                 Botkyrka (St)                 235
22   Alf Edin                      Ale (No)                      235
23   Dan-Ivan Karlsson             Ramselefors (Vb)              235
24   Kjell Fridh                   Skyllberg (Ör)                235
25   Bengt Lundgren                Haraker (Vm)                  234
26   Ewy Werner                    Edsbjörke (Vä)                234
27   Lars Göran Lundqvist          Ununge (St)                   234
28   Göran Andre                   Stockholm Amatör (St)         234
29   Lennart Karlsson              Dals Ed (Vs)                  233
30   Hans Ekman                    Trosa-Vagnhärad (Sö)          233
31   Leig Gustavsson               Sörby-Odensberg (Vg)          233
32   Leif Hedlund                  Skultuna (Vm)                 233
33   Bård Stafne                   Tvååker (Ha)                  233
34   Tom Olsson                    Rommehed (Da)                 233
35   Olle Eklund                   Skarpsskf Sthlm (St)          231
36   Tommy Lundqvist               Algutsrum (Sm)                231
37   Lars Lennartsson              Löderup (Sk)                  230
38   Kenny Alm                     Axvall (Vg)                   229
39   Jouko Räsänen                 Södertelge (St)               229
40   Åke Af Bjerke´n               Haraker (Vm)                  228
41   Hans Drugge                   Österhaninge (St)             227
42   Anders Nordin                 Julita (Sö)                   226
43   Inger Blockmar                Skarpsskf Sthlm (St)          226
44   Bertil Antonsson              Säfsnäs (Da)                  225
45   Kent Ottosson                 Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     224
46   Lennart Åberg                 Virsbo (Vm)                   222
47   Lennart Andersson             Turinge (St)                  220
48   Hannu Koho                    Stockholm Amatör (St)         220
49   Torbjörn Engqvist             Trosa-Vagnhärad (Sö)          216
50   Hans Olsson                   Finspång (Ös)                 216
51   Magnus Hess                   Finspång (Ös)                 215
52   Rolf Holmgren                 Umeå (Vb)                     212
53   Pär Thofvesson                Österhaninge (St)             211
54   Peter Sander                  Kalmar-Läckeby (Sm)           210
55   Bo Andersson                  Nässjö (Sm)                   208
56   Bo Eriksson                   Gullbergs Härad (Ös)          201
57   Bengt-Olof Valdemo            Ultuna (Up)                   178
58   Henry Lindström               I 19/A 9 Boden (No)           0
     Lars Evaldsson                Göteborg (Vs)                 0
     Ola Persson                   Haraker (Vm)                  0

Klass KL 75
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Kent Nilsson                  Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        242
2    Jan Norlander                 Skultuna (Vm)                 241
3    Gun Tarland                   Eslöv (Sk)                    240
4    Östen Tarland                 Eslöv (Sk)                    240
5    Leif Janzon                   Degerhamn (Sm)                239
6    Kent Westman                  Botkyrka (St)                 239
7    Kristofer Wiking              Gefle (Gä)                    239
8    Håkan Lidman                  Piteå (No)                    237
9    Göte Rydstedt                 Skarpsskf Sthlm (St)          234
10   Sune Eriksson                 Bogsta (Sö)                   232
11   Ivar Ahlberg                  Skarpsskf Sthlm (St)          232
12   Stefan Jakobsson              Göteborg (Vs)                 232
13   Ingemar Söderlund             Skarpsskf Sthlm (St)          231
14   Arvid Wägroth                 Forshälla/Torp (Vs)           229
15   Bengt Borgenport              Skarpsskf Sthlm (St)          229
16   Krister Nilsson               Botkyrka (St)                 228
17   Folke Sandell                 Borensberg (Ös)               228
18   Rune Backman                  Forshälla/Torp (Vs)           227
19   Sven-Erik Persson             Södertelge (St)               226
20   Ove Lätth                     Axvall (Vg)                   226
21   Hans Lennartsson              Löderup (Sk)                  225
22   Erling Johansson              Forshälla/Torp (Vs)           224
23   Ulf Linden                    Trosa-Vagnhärad (Sö)          224
24   Kennet Erlandsson             Forshälla/Torp (Vs)           222
25   Rolf Lindbäck                 Vännäs (Vb)                   218
26   Roland Eriksson               Forshälla/Torp (Vs)           213
27   Bertil Algotsson              Lindome-Kungsbacka (Ha)       211
28   Karl-Erik Andersson           Forshälla/Torp (Vs)           207
29   Sture Engman                  Bogsta (Sö)                   0

Klass KL 17
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Erik Lindberg                 Dagstorp (Sk)                 248
2    Johan Thelander               Dagstorp (Sk)                 248
3    Alexander Skau                Arvika (Vä)                   247
4    Dennis Oscarsson              Furulund (Sk)                 247
5    Amanda Göranson               Södermalm-liljeholmn (St)     246
     Casper Fredriksson            Ramselefors (Vb)              246
7    Viktor Klemmedsson            Christianstad (Sk)            245
8    Moa Nilsson                   Arvika (Vä)                   245
9    Edwin Jeansson                Mönsterås (Sm)                244
10   Emil Alakulju                 Nyköping (Sö)                 244
11   Molly Persson                 Mönsterås (Sm)                243
12   Adam Lindén                   Sölvesborg (Bl)               243
13   Anton Lind                    Skoga-Ekshärad (Vä)           242
14   Erik Westling                 Bollnäs (Gä)                  242
15   Albin Möller                  Mönsterås (Sm)                242
     Isak Johansson Hede           Sala (Vm)                     242
17   Dennis Axelsson               Bogsta (Sö)                   242
18   Maja Lindberg                 Ramselefors (Vb)              242
19   Therese Bråten                Skillingmark (Vä)             241
20   Erik Sahlin                   I 16 Halmstad (Ha)            241
21   Ella Persson                  Mönsterås (Sm)                240
22   Helena Dreyer Perkiömäki      Umeå (Vb)                     239
23   Elin Nilsson                  Sölvesborg (Bl)               238
24   Jacob Nilsson                 Umeå (Vb)                     238
25   Sebastian Lennrud             Arboga (Vm)                   237
26   Hanna Johansson               Umeå (Vb)                     236
27   Linus Nilsson                 Christianstad (Sk)            236
28   Oscar Olsson Siegmund         Löderup (Sk)                  235
29   Emma Edstam                   Götlunda (Vm)                 235
30   Alvin Jonasson                Eda (Vä)                      235
     Hanna Heydorn                 Vrenaorten (Sö)               235
32   Marcus Ryden                  Rommehed (Da)                 235
33   Josefin Magnusson             Västerås (Vm)                 235
34   Hanna Augustsson              Vännäs (Vb)                   233
35   Valkiriya Konokotina          Södertelge (St)               233
36   Moa Nilsson                   I 16 Halmstad (Ha)            233
37   Hampus Hermansson             Kalmar-Läckeby (Sm)           233
38   Jonathan Bengtsson            I 16 Halmstad (Ha)            232
39   Lovisa Bjare                  Botkyrka (St)                 232
40   Hannes Nilsson                Christianstad (Sk)            232
41   Emilia Rönnkvist              Össjö (Sk)                    231
42   Annie Lindberg                Dagstorp (Sk)                 230
43   Leo Melander                  Svedala-Börringe (Sk)         230
44   Emma Eriksson                 Ramselefors (Vb)              229
45   Beatrice Andersson            Ramselefors (Vb)              228
46   Hugo Augustine                Christianstad (Sk)            228
47   Willie Bergdahl               I 16 Halmstad (Ha)            228
48   Melinda Lövskog               I 16 Halmstad (Ha)            228
49   David Rahm                    Essunga (Vg)                  227
50   Niclas Jönsson                Christianstad (Sk)            227
51   Vincent Stridsson             Gällivare (No)                225
52   Carl Bergman                  Eda (Vä)                      225
53   Fanny Hellberg                I 16 Halmstad (Ha)            224
54   Ida Ögren                     Skultuna (Vm)                 224
55   Erika Augustsson              Vännäs (Vb)                   223
56   Stina Lagerstedt              Tvååker (Ha)                  223
57   Sara Johansson                Kalmar-Läckeby (Sm)           223
58   Emil Pettersson               Ystad (Sk)                    222
59   Andreas Dahl                  Tvååker (Ha)                  221
60   Joel Olsson                   Kvistbro (Ör)                 221
61   Josefin Andersson             Nässjö (Sm)                   220
62   Oscar Hellqvist               Eda (Vä)                      216
63   Niklas Bergström              Söderala (Gä)                 194
64   Clara Gustafsson              Lekvattnet-Torsby (Vä)        0
     Erik Andersson                Ålem (Sm)                     0
     Oskar Larsson                 Christianstad (Sk)            0

Klass KL 15 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Rasmus Jagerstål              Löberöd (Sk)                  246
2    Jennifer Gustafsson           Ramselefors (Vb)              245
3    Albin Sandmark                Christianstad (Sk)            245
4    Elin Jonsson                  Hogdal (Jä)                   244
5    Frida Börjesson               Ålem (Sm)                     243
     Gustav Lindhagen              Ålem (Sm)                     243
     Robin Nilsson                 Sölvesborg (Bl)               243
8    Axel Löfvander                Dagstorp (Sk)                 243
9    Jesper Johansson              Dagstorp (Sk)                 243
     Sofia Öhman                   Gällivare (No)                243
11   Emma Johansson                Motala (Ös)                   242
12   Saga Petersson                Öregrund-Gräsö (Up)           242
13   Theodor Ekstam                Bromma Solna (St)             242
14   Helga Konokotina              Södertelge (St)               242
15   Jenny Stenvall                Sörby-Odensberg (Vg)          242
16   Oliver Thyberg                Eda (Vä)                      241
     Sofia Vilhelmsson             Gyttorp (Ör)                  241
18   Adam Biskop                   Ålem (Sm)                     241
19   Linus Esbjörnsson             Tvååker (Ha)                  241
20   Mathilda Gustafsson           Bromma Solna (St)             240
21   Albin Billing                 Dagstorp (Sk)                 239
22   Vilma Blomqvist               Vaksala (Up)                  238
23   Albin Lindberg                Össjö (Sk)                    238
24   Saga Backenius                Mönsterås (Sm)                238
25   Lisa Renhall                  Lima (Da)                     237
26   Elis Eliasson                 Piteå (No)                    236
27   Gabriel Karlsson              Algutsrum (Sm)                236
28   Noelle Fessé                  Gefle (Gä)                    236
29   Edvin Strömberg               Vännäs (Vb)                   236
30   Linus Olsson                  Eda (Vä)                      235
31   Markus Knuts                  Gefle (Gä)                    235
32   Camilla Björnsdóttir          Värnamo (Sm)                  235
33   Gustaw Einefors               Värnamo (Sm)                  235
34   Ellie Frennesson              Ramselefors (Vb)              234
35   Lucas Rosencrantz             I 16 Halmstad (Ha)            234
36   Oscar Aurbakken               Eda (Vä)                      233
37   Tess Sjövall                  Gyttorp (Ör)                  233
38   Rasmus Rydberg                Värnamo (Sm)                  231
39   Moa Henrysson                 Hyllstofta (Sk)               231
40   William Almyren               Flundre (Vg)                  231
41   Hedvig Baade Råberg           Löderup (Sk)                  230
42   Rasmus Forsberg               Säfsnäs (Da)                  229
43   Pontus Diddilié               Krokek (Ös)                   228
44   Jacob Andersson               Nässjö (Sm)                   227
45   Nikola Jovanovic              Södertelge (St)               225
46   Hanna Brundin                 Ununge (St)                   224
47   Kevin Rosendal                Nässjö (Sm)                   223
48   Filip Ragnvaldsson            Tullus (Jä)                   222
49   Oliwer Öberg                  Gyttorp (Ör)                  222
50   Jacob Torgrimsson             Tullus (Jä)                   221
51   Greta Lindqvist Seldahl       Tullus (Jä)                   218
52   Felicia Kjellström            Gräsmark (Vä)                 218
53   Aston Seger                   Tullus (Jä)                   215
54   Arvid Ljungberg               I 16 Halmstad (Ha)            215
55   Simon Frimodig                Tullus (Jä)                   215
56   Valter Elofsson               Tullus (Jä)                   215
57   Felix Nilsson                 Hyllstofta (Sk)               215
58   Henning Lindh Ten Berg        Tullus (Jä)                   214
59   Nils Yderström                Södertelge (St)               213
60   Ludvig Millestu               Tullus (Jä)                   208
61   Fanny Israelsson              Tullus (Jä)                   194
62   Alexander Ignell              Nässjö (Sm)                   191
63   Elsa Malmgren                 Tullus (Jä)                   0
     Linn Jansson                  Tullus (Jä)                   0
     Oskar Hülphers                Karlstad-Ulvsby (Vä)          0
     Rasmus Legeryd                Bollnäs (Gä)                  0
     Sanna Skoglund                Karlstad-Ulvsby (Vä)          0
     Yrla Abrahamsson              Tullus (Jä)                   0

Klass KL 13 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Dexter Dahl                   Mönsterås (Sm)                250
2    Liam Bernhardsson             Mönsterås (Sm)                248
3    Märta Östlund                 Gefle (Gä)                    246
4    Elis Enström                  Sala (Vm)                     244
5    Freja Gärdestam               Karlstad-Ulvsby (Vä)          244
     Louise Becker                 Algutsrum (Sm)                244
7    Martin Lindström              Öregrund-Gräsö (Up)           242
8    Angelica Eriksson             Ålem (Sm)                     241
9    Alexander Devell              Nyköping (Sö)                 241
10   Max Jädersröm                 Svedala-Börringe (Sk)         240
11   Casper Yngvard                Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        240
     Jonathan Engström             Arboga (Vm)                   240
13   Otto Karlsson                 Algutsrum (Sm)                239
14   Leion Spetzmark               Arvika (Vä)                   239
15   Axel Elvingsson               Svedala-Börringe (Sk)         239
16   Alexander Börjel              Bromma Solna (St)             238
17   Vilda Stridsson               Gällivare (No)                238
18   Jamie Olsen-Olander           I 16 Halmstad (Ha)            238
19   Alexander Borndalen           Vaksala (Up)                  238
20   Oskar Löfvander               Dagstorp (Sk)                 238
21   Idun Sundell                  Bogsta (Sö)                   237
     Theo Persson                  Ålem (Sm)                     237
23   Robin Abramsson               Sala (Vm)                     237
24   Nike Woxlägd                  Tullus (Jä)                   236
25   Malin Sträng                  Arboga (Vm)                   236
26   Bastian Marstrand             Svedala-Börringe (Sk)         234
27   Jenny Nilsson                 Ålem (Sm)                     234
28   Erik Torbjörnsson             Gamleby (Sm)                  234
29   Frej Eliasson Öfverlind       Tvååker (Ha)                  234
30   David Szavuly                 I 16 Halmstad (Ha)            233
31   Ville Åkerlund                Lima (Da)                     233
32   Maja Olsson-Kroon             Flundre (Vg)                  233
33   Joel Johansson                Tvååker (Ha)                  232
34   Amelia Lilja-Alm              Gyttorp (Ör)                  232
35   Enya Härstedt                 Löderup (Sk)                  232
36   Amanda Persson                Vrenaorten (Sö)               232
37   Fredrik Oskarsson             Södermalm-liljeholmn (St)     232
38   Fanny Brundin                 Ununge (St)                   231
39   Ricky Ståhl                   Ålem (Sm)                     231
40   Philip Löfvèn                 Ununge (St)                   231
41   Alfred Nybom                  Ramselefors (Vb)              230
42   Frida Ingvarsson              Skultuna (Vm)                 229
43   Philip Jansson                Rommehed (Da)                 229
44   Gabriella Nilsson Rova        Gällivare (No)                229
45   Agnes Millén                  Lima (Da)                     228
46   Hanna Jonsson                 Hogdal (Jä)                   227
47   Loke Sjögren                  Gyttorp (Ör)                  227
48   Ellen Fahlgren                Gefle (Gä)                    227
49   Vincent Eriksson              Karlstad-Ulvsby (Vä)          226
50   Ella Eriksson                 Åmotfors (Vä)                 225
51   Adam Eifel                    Nässjö (Sm)                   225
52   Gabriel Wallberg              Tvååker (Ha)                  224
53   Jacob Pettersson              Ka2 (Bl)                      223
54   William Mild                  Nässjö (Sm)                   222
55   Maya Rennermalm               Lima (Da)                     222
56   David Wiggur                  Figeholm (Sm)                 221
57   Erik Nordqvist                Sala (Vm)                     221
58   Elsa Tenglander               Tullus (Jä)                   220
59   Lydia Hägg Eveby              Tullus (Jä)                   220
60   Amanda Sandmark               Christianstad (Sk)            219
61   Tilde Karelius                Lima (Da)                     218
62   Ebba Lindström                Åmotfors (Vä)                 217
63   Sam Söderman                  Rimbo (St)                    216
64   Erik Blidberg                 Tullus (Jä)                   214
65   Wilhelm Kjellström            Gyttorp (Ör)                  211
66   Jan Hallberg                  Össjö (Sk)                    206
67   Thilde Green                  Rommehed (Da)                 200
68   Stella Vestergren             Gällivare (No)                199
69   William Öbom                  Österhaninge (St)             196
70   Lucas Larsson                 Svedala-Börringe (Sk)         185
71   Filip Berglund                Tullus (Jä)                   178
72   Alvin Thomasson               Sölvesborg (Bl)               0
     Eddie Andersson               Hogdal (Jä)                   0
     Jesper Fager                  Nyköping (Sö)                 0
     Kalle Helgesson               Tullus (Jä)                   0
     Linus Björkvist               Säfsnäs (Da)                  0
     Lisa Nyström                  Järfälla (St)                 0
     Melinda Blixt                 Bollnäs (Gä)                  0
     Sebastian Björk               Löderup (Sk)                  0

Klass KL 11 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Albert Nordmark               Karlstad-Ulvsby (Vä)          146
1    Albin Berggren                Åmotfors (Vä)                 230
1    Albin Jonsson                 Tvååker (Ha)                  227
1    Albin Nystedt                 Karlstad-Ulvsby (Vä)          0
1    Albin Sahlin                  Flundre (Vg)                  232
1    Alice Björnlund               Kvistbro (Ör)                 233
1    Alvina Millestu               Tullus (Jä)                   210
1    Anton Albrektsson             Åmotfors (Vä)                 206
1    Anton Isaksson                Svedala-Börringe (Sk)         0
1    Arvid Grahn                   Tullus (Jä)                   193
1    Axel Jern                     Ängelholms (Sk)               227
1    Axel Lundholm                 Delsbo-Bjuråker (Gä)          232
1    Casper Andersson Kryhl        Svedala-Börringe (Sk)         197
1    Elias Andersson               Svedala-Börringe (Sk)         233
1    Elias Andersson               Ununge (St)                   211
1    Elin Kalin Lundquist          Sala (Vm)                     220
1    Elin Wigren                   Figeholm (Sm)                 216
1    Elsa Fristedt                 Gyttorp (Ör)                  229
1    Elvira Levin                  Sala (Vm)                     207
1    Emil Björkvist                Säfsnäs (Da)                  0
1    Emil Lagerman                 Värnamo (Sm)                  204
1    Emil Rydberg                  Värnamo (Sm)                  207
1    Emma Magnusson                Skoga-Ekshärad (Vä)           223
1    Erik Kullander                Svedala-Börringe (Sk)         225
1    Erika Gustafsson              Ramselefors (Vb)              226
1    Fabian Karlsson               Algutsrum (Sm)                221
1    Gustav Lennartsson            Finspång (Ös)                 181
1    Helmer Rosberg                Svedala-Börringe (Sk)         230
1    Ian Holm                      Gefle (Gä)                    216
1    Ida Våla                      Skillingmark (Vä)             239
1    Isak Haglund                  Skoga-Ekshärad (Vä)           217
1    Jacob Hybinette               Bromma Solna (St)             233
1    Johan Utsi Häggrud            Gällivare (No)                233
1    Joline Frykstedt              Lima (Da)                     242
1    Josefina Eklöf                Nässjö (Sm)                   199
1    Kajsa Jern                    Ängelholms (Sk)               177
1    Karl Lagerman                 Värnamo (Sm)                  219
1    Kevin Alvarsson               Tvååker (Ha)                  231
1    Kevin Apostol                 Kvistbro (Ör)                 0
1    Leo Härstedt                  Löderup (Sk)                  200
1    Liam Bäck                     Sala (Vm)                     228
1    Linde Wykman                  Kalmar-Läckeby (Sm)           239
1    Linn Heydorn                  Vrenaorten (Sö)               215
1    Linus Lind                    Skoga-Ekshärad (Vä)           231
1    Lucaz Harjula Hemlin          Gefle (Gä)                    218
1    Lukas Nordmark                Karlstad-Ulvsby (Vä)          165
1    Maja Eklund                   Ununge (St)                   233
1    Max Keijsner                  Ålem (Sm)                     241
1    Melker Israelsson             Tullus (Jä)                   207
1    Melvin Bostöm                 Kalmar-Läckeby (Sm)           246
1    Millie Härstedt               Löderup (Sk)                  211
1    Milton Otterdahl              I 16 Halmstad (Ha)            235
1    Mirou Borg                    Arboga (Vm)                   220
1    Moa Berggren                  Tullus (Jä)                   232
1    Måns Blixt                    Bollnäs (Gä)                  0
1    Måns Reimerstam               Hyllstofta (Sk)               0
1    Måns Sturesson                Löderup (Sk)                  242
1    Nathalie Hult                 Åmotfors (Vä)                 221
1    Natthalie Gustavsson          Gräsmark (Vä)                 148
1    Nellie Hult                   Åmotfors (Vä)                 232
1    Nils Eriksson                 Sala (Vm)                     229
1    Nova Wennerlund               Hyllstofta (Sk)               218
1    Oscar Jönsson                 Svedala-Börringe (Sk)         229
1    Paulina Diddilié              Krokek (Ös)                   161
1    Rasmus Dahlberg               Karlstad-Ulvsby (Vä)          220
1    Rasmus Nilsson                Gyttorp (Ör)                  168
1    Rasmus Nylinder               Krokek (Ös)                   204
1    Sam Bohman                    Hyllstofta (Sk)               213
1    Samuel Brand                  Skyllberg (Ör)                246
1    Samuel Österlund              Ramselefors (Vb)              217
1    Sebastian Björnlund           Kvistbro (Ör)                 228
1    Sighsten Tjörnhammar          Rimbo (St)                    195
1    Sixten Petersson              Öregrund-Gräsö (Up)           241
1    Thor Jansson                  Rimbo (St)                    174
1    Timmy Olsson                  Gamleby (Sm)                  211
1    Tuva Gärdestam                Karlstad-Ulvsby (Vä)          242
1    Victor Toppas Stor            Rimbo (St)                    0
1    Viking Jansson                Rimbo (St)                    0
1    Viktor Legeryd                Bollnäs (Gä)                  0
1    William Schöllin              Gyttorp (Ör)                  226
1    Zackarias Hollande            I 16 Halmstad (Ha)            212
1    Åke Snygg                     Delsbo-Bjuråker (Gä)          233

Klass KL Ö
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Patrik Andersson              Bromölla (Sk)                 248
2    Sandra Persson                Bromölla (Sk)                 246
3    Johnny Källman                Kalmar-Läckeby (Sm)           245
4    Anna Ahlgren                  Sörby-Odensberg (Vg)          245
5    Annika Grenander              Ystad (Sk)                    243
6    Linda Karlsson                Algutsrum (Sm)                242
7    Ann Pettersson                Ystad (Sk)                    241
8    Tony Björnsson                Värnamo (Sm)                  240
9    Anders Bergström              Åmotfors (Vä)                 240
10   Karina Dalberg                Sala (Vm)                     240
11   Magnus Hassesjö               Sörby-Odensberg (Vg)          240
12   Tomas Hallberg                Össjö (Sk)                    239
13   Rosmarie Stenvall             Sörby-Odensberg (Vg)          239
14   Birgitta E Wallander          Axvall (Vg)                   238
15   Sanna Eliasson                Kalmar-Läckeby (Sm)           238
16   Jan-Åke Hult                  Åmotfors (Vä)                 238
17   Ann-Christin Danielsson       Värnamo (Sm)                  236
18   Östen Andersson               Eda (Vä)                      235
19   Fredrik Lindberg              Delsbo-Bjuråker (Gä)          235
20   Kristin Lindgren              Öved-Östraby (Sk)             235
21   Stefan Lindwall               Gamleby (Sm)                  234
22   Lars Karlsson                 Algutsrum (Sm)                233
23   Karin Flugel                  Algutsrum (Sm)                233
24   Carina Larsson                Arboga (Vm)                   232
25   Britt-Marie Sträng            Arboga (Vm)                   232
26   Gunter Flugel                 Algutsrum (Sm)                232
     Per-Nils Snygg                Delsbo-Bjuråker (Gä)          232
28   Stefan Nordqvist              Sala (Vm)                     232
29   Ulf Karlsson                  Figeholm (Sm)                 232
30   Jill Wremerth                 Gamleby (Sm)                  232
31   Lena Flaminio                 Axvall (Vg)                   231
32   Janne Forsberg                Figeholm (Sm)                 231
33   Dennis Ignell                 Nässjö (Sm)                   231
34   Marie Johansson               Kisa (Ös)                     231
35   Erika Gustavsson              Gräsmark (Vä)                 230
36   Gunnel Lindgren               Öved-Östraby (Sk)             230
37   Tomas Öhman                   Gällivare (No)                230
38   Leif Moberg                   Eda (Vä)                      230
39   Nicklas Torbjörnsson          Gamleby (Sm)                  229
40   Stefan Eriksson               Delsbo-Bjuråker (Gä)          228
41   Peter Schröder                Delsbo-Bjuråker (Gä)          228
42   Bengt Luthman                 Kvistbro (Ör)                 227
43   Dejan Jovanovic               Södertelge (St)               226
44   Nicklas Jansson               Rommehed (Da)                 226
45   Roger Jansson                 Eda (Vä)                      226
46   Ingela Mörberg                Nässjö (Sm)                   225
47   Johan Wedlund                 Rommehed (Da)                 225
48   Bernt Ohlsson                 Algutsrum (Sm)                225
49   Gert Sandström                Öved-Östraby (Sk)             224
50   Mostafa Ibrahim               Arvika (Vä)                   222
51   Ulrika Ingmarsson             Hyllstofta (Sk)               222
52   Ellen Mörberg                 Nässjö (Sm)                   222
53   Micael Sigvardsson            Arboga (Vm)                   221
54   Marielle Haglund              Gräsmark (Vä)                 221
55   Peter Eriksson                Delsbo-Bjuråker (Gä)          220
56   Peter Skoglund                Gräsmark (Vä)                 220
57   Lina Jonsson                  Gräsmark (Vä)                 220
58   Anders Olsson                 Figeholm (Sm)                 219
59   Mathias Tunander              Rommehed (Da)                 219
60   Mikael Hult                   Åmotfors (Vä)                 218
61   Anita Stridsson               Gällivare (No)                216
62   Lars Johansson                Motala (Ös)                   216
63   Bengt Thomasson               Hyllstofta (Sk)               216
64   Peter Edstam                  Götlunda (Vm)                 216
65   Gisela Schwab                 Motala (Ös)                   216
66   Lars Karlsson                 Eda (Vä)                      214
67   Johan Sjögren                 Bogsta (Sö)                   214
68   Moa Nilsson                   Gräsmark (Vä)                 212
69   Johan Liljehult               Arboga (Vm)                   212
70   Madelaine Kjellström          Gräsmark (Vä)                 211
71   Jessica Skogqvist             Södertelge (St)               211
72   Staffan Lundquist             Sala (Vm)                     211
73   Maritha Ledin                 Motala (Ös)                   211
74   Stig Sundell                  Bogsta (Sö)                   207
75   Krister Eklöf                 Nässjö (Sm)                   205
76   Annica Pihl                   Finspång (Ös)                 203
77   John Christensen              Hyllstofta (Sk)               202
78   Harry Van Der Sleen           Motala (Ös)                   201
79   Urban Morfeldt                Eda (Vä)                      200
80   Patrik Pihl                   Motala (Ös)                   199
81   Karin Karlsson                Norrtälje (St)                198
82   Malin Andresen                Gräsmark (Vä)                 195
83   Camilla Hellgren              Bogsta (Sö)                   195
84   Lena Carlsson                 Motala (Ös)                   184
85   Håkan Andersson               Gräsmark (Vä)                 181
86   Catarina Moberg               Finspång (Ös)                 180
87   Annica Dahlén                 Finspång (Ös)                 178
88   Erik Persson                  Södertelge (St)               0
     Johan Nylinder                Krokek (Ös)                   0
     Rickard Eriksson              Vrenaorten (Sö)               0
     Saara Eriksson                Sala (Vm)                     0
            
Sponsorer
SvD2020
 

<< Startsida