<< Startsida

Sponsorer
SvD2021
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 99:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
5 - 20 juni 2021
 

685 registrerade skyttar till SvD 2021 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2021-06-17 kl 08.19.24)

Klass KL Elit
Namn                      Förening                      Lag
Anders Johansson          Beted (Vä)                     
Anders Jonsson            Gällivare (No)                 1
Anders Petersson          Älmhult (Sm)                   
Andreas Lindell           Össjö (Sk)                     1
Ann-Sofie Wendle          Almunge-Länna (Up)             
Anna Eklöf                Storfors (Vä)                  
Anna Löfvander            Dagstorp (Sk)                  R1
Arne Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Birger Hägglund           Kvistbro (Ör)                  1
Caroline Törnvall         Vaksala (Up)                   1
Cecilia Pettersson        Krokek (Ös)                    
Dennis Axelsson           Bogsta (Sö)                    
Emil Björndahl            Kvistbro (Ör)                  1
Emma Olsson               Löberöd (Sk)                   1
Eric Wallberg             Arvika (Vä)                    1
Erik Lindberg             Dagstorp (Sk)                  1
Fredrik Löfvander         Dagstorp (Sk)                  1
Göran Yngvard             Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Hans Arnkvist             Gräsmark (Vä)                  
Johan Gustavsson          Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Johan Ottosson            Ingelstad (Sm)                 
Johan Thelander           Dagstorp (Sk)                  1
Katrine B.hansson         Öved-Östraby (Sk)              1
Lars Magnusson            Skillingmark (Vä)              
Lars Möllsten             Umeå (Vb)                      1
Linda Bergman             Ununge (St)                    1
Lotten Johansson          Ramselefors (Vb)               1
Louise Rosell             Algutsrum (Sm)                 1
Magnus Jansen             Helsingborg (Sk)               1
Magnus Sträng             Arboga (Vm)                    
Maria Hägglund            Ramselefors (Vb)               
Marie Wingård             Ramselefors (Vb)               1
Markus Gillman            Mönsterås (Sm)                 1
Marlene Forsell Forsman   Ramselefors (Vb)               1
Martin Nilsson            Kvistbro (Ör)                  1
Mathias Gärdestam         Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Mathilda Hjelm            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Michael Svensson          Finspång (Ös)                  1
Niklas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Patrik Andreasson         Ystad (Sk)                     
Peter U Larsson           Vaksala (Up)                   1
Robin Andersson           Motala (Ös)                    1
Sarah Nilsson             Ystad (Sk)                     
Sofie Wetter              Arboga (Vm)                    
Stefan Lundqvist          Ununge (St)                    1
Stefan Thorin             Umeå (Vb)                      1
Tobias Mossberg           Löberöd (Sk)                   1
Tomas Lindblom            Kalix (No)                     
Viktor Karlsson           Ålem (Sm)                      1

Klass KL 4
Namn                      Förening                      Lag
Anders Grenius            Botkyrka (St)                  
Anders Hasselgren         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Andrea Franzen Wallberg   Arvika (Vä)                    1
Bert-Ove Fjällström       Gällivare (No)                 1
Björn Johansson           Kvistbro (Ör)                  R1
Camilla Grydén            Vaksala (Up)                   1
Charlotte Nordgren        Öregrund-Gräsö (Up)            1
Christel Hedström         Ängelholms (Sk)                1
Clas Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 
Emma Johansson            Ramselefors (Vb)               
Erik Nörregård            Löderup (Sk)                   
Fredrik Sandberg          Storfors (Vä)                  
Henrik Olsson             Öved-Östraby (Sk)              1
Jamie Hallenstjerna       S 3 Boden (No)                 
Jan Wallerström           Ununge (St)                    1
Johan Andersson           Löderup (Sk)                   
Johan Nilsson             Ramselefors (Vb)               
Johannes Ek               Kalix (No)                     
Josefin Rossi             Kalix (No)                     
Josefine Olsson           Flundre (Vg)                   1
Lars Berken               Täby-Viggbyholm (St)           1
Linda Gustavsson          Umeå (Vb)                      1
Maria Johansson           Motala (Ös)                    1
Markus Karlsson           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Martin Andersson          Skultuna (Vm)                  1
Martin Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Mattias Lind              Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Mikael Andersson          Södermalm-liljeholmn (St)      1
Mikael Berkelund          Åtvidaberg (Ös)                
Mikael Fors               Helsingborg (Sk)               1
Mikael Lennartsson        Finspång (Ös)                  1
Mikael Lundell            Vaksala (Up)                   1
Mikael Nilsson            Bromma Solna (St)              1
Mikael Olsson             Skyllberg (Ör)                 1
Niklas Johansson          Ramselefors (Vb)               
Niklas Moberg             Finspång (Ös)                  R1
Ninosca Olivasres         Botkyrka (St)                  
Oscar Johansson           Jönköping (Sm)                 
Patrik Klasson            Helsingborg (Sk)               1
Peter Andersson           Eslöv (Sk)                     
Peter Lundqvist           Ununge (St)                    1
Roger Adermark            Österhaninge (St)              
Samuel Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Stefan Önerud             Almunge-Länna (Up)             
Sten Göranson             Södermalm-liljeholmn (St)      1
Sven Fäldt                Storfors (Vä)                  
Thomas Persson            Christianstad (Sk)             
Tobias Skelander          Delsbo-Bjuråker (Gä)           2
Tom Nordquist             Svedala-Börringe (Sk)          1

Klass KL 3
Namn                      Förening                      Lag
Alexandra Klåvus          Skultuna (Vm)                  1
Anders Magnusson          Ålem (Sm)                      2
Andre Engström            Piteå (No)                     1
Bo Ohlsson                Krokek (Ös)                    
Caroline Andersson        Flundre (Vg)                   1
Charlotte Karlsson        Dals Ed (Vs)                   
Christer Thomasson        Hyllstofta (Sk)                1
Daniel Karlsson           Algutsrum (Sm)                 1
Emma Andersson Norlander  Löderup (Sk)                   
Erik Alakalju             Nyköping (Sö)                  
Erik Wärn                 Norrtälje (St)                 
Göran Carlsson            Össjö (Sk)                     1
Heiko Zinke               Edsbjörke-Sunne (Vä)           
Isak Johansson Hede       Sala (Vm)                      1
Jan Nilsson               Öved-Östraby (Sk)              1
Jan Strand                Össjö (Sk)                     1
Jan-Åke Sundin            Edsbjörke-Sunne (Vä)           
Joakim Arnkvist           Gräsmark (Vä)                  
Joel Nyman                Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Johannekie Schnetler      Stockholm Amatör (St)          1
Jonas Andersson           Flundre (Vg)                   1
Kjell Knutsson            Vaksala (Up)                   1
Kristian Rossi            Kalix (No)                     
Lasse Åkesson             Össjö (Sk)                     1
Marcus Lindén             Hyllstofta (Sk)                1
Mattias Nordlander        Ka2 (Bl)                       
Mikael Andersson          Gamleby (Sm)                   
Mikael Werner             Södermalm-liljeholmn (St)      R1
Oscar Olsson Siegmund     Löderup (Sk)                   1
Patrik Backe              Löberöd (Sk)                   R1
Patrik Nilsson            Algutsrum (Sm)                 1
Peter Hjort               Finspång (Ös)                  1
Peter Torgeby             Piteå (No)                     
Rikard Elmlund            Ka2 (Bl)                       
Roger Blombäck            Piteå (No)                     R1
Roger Karlsson            Gällivare (No)                 1
Stefan Carlsson           Julita (Sö)                    
Stefan Hjelm              Kalmar-Läckeby (Sm)            
Stefan Persson            Ängelholms (Sk)                1
Sven Persson              Stockholm Amatör (St)          2
Therese Melander          S 3 Boden (No)                 
Thomas Ottosson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Thommy Jonasson           Älmhult (Sm)                   
Tomas Strömberg           Vännäs (Vb)                    1

Klass KL 2
Namn                      Förening                      Lag
Agneta Hanson             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Amanda Göranson           Södermalm-liljeholmn (St)      1
Anders Bernström          Norrtälje (St)                 
Bobby Jansson             Norrtälje (St)                 
Christian Wrennstad       Ängelholms (Sk)                1
Conny Hansson             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Daniel Björk              Löberöd (Sk)                   1
Denny Johansson           Rönnskär (Vb)                  
Emil Pettersson           Ystad (Sk)                     
Emma Fjällström           Gällivare (No)                 1
Eric Ericsson             Löderup (Sk)                   
Erik Andersson            Ålem (Sm)                      R1
Erik Eriksson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           2
Fanny Hellberg            I 16 Halmstad (Ha)             
Gisela Lindqvist          Delsbo-Bjuråker (Gä)           2
Gustav Karlsson           Ålem (Sm)                      1
Hans Karlsson             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Helen Johansson           Algutsrum (Sm)                 R1
Helen Söderlund           Hogdal (Jä)                    1
Henrik Bengtsson          I 16 Halmstad (Ha)             
Jacob Nilsson             Umeå (Vb)                      1
Jan-Anders Nolemo         Skultuna (Vm)                  
Janne Persson             Hyllstofta (Sk)                1
Jean Sidvall              Stockholm Amatör (St)          2
Jens-Erik Vesturlid       Norrtälje (St)                 
Jesper Myrkvist           Stockholm Amatör (St)          2
Johan Jern                Ängelholms (Sk)                1
Johan Nilsson             Bromölla (Sk)                  
Johan Wedlund             Rommehed (Da)                  
Jonas Lundman             Norrtälje (St)                 
Karin Karlsson            Norrtälje (St)                 
Kim Pehrsson              Löderup (Sk)                   
Lars Lundqvist            Vaksala (Up)                   
Linus Eriksson            Delsbo-Bjuråker (Gä)           2
Linus Magnusson           Götlunda (Vm)                  
Madelene Mattsson         Lima (Da)                      1
Marcus Lord               Täby-Viggbyholm (St)           R1
Maria Lang Larsson        Virsbo (Vm)                    
Markus Larsson            Arboga (Vm)                    
Mathias Fredriksson       Ramselefors (Vb)               
Mathias Tunander          Rommehed (Da)                  
Mats Österlund            Ramselefors (Vb)               
Mattias Eriksson          Ramselefors (Vb)               
Mattias Näslund           Ramselefors (Vb)               
Melinda Lövskog           I 16 Halmstad (Ha)             
Mikael Eriksson           Skultuna (Vm)                  
Mikael Lövskog            I 16 Halmstad (Ha)             R1
Moa Nilsson               I 16 Halmstad (Ha)             R1
Nelleke Karelsen          Edsbjörke-Sunne (Vä)           
Nicklas Jansson           Rommehed (Da)                  1
Ola Karlsson              Turinge (St)                   
Ola Persson               Hyllstofta (Sk)                1
Oskar Kling               Tvååker (Ha)                   1
Per Hede                  Sala (Vm)                      1
Peter Bergman             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Richard Lindberg          Gefle (Gä)                     
Rickard Engström          Tvååker (Ha)                   1
Rickard Norlander         Löderup (Sk)                   
Robert  Johansson         Rönnskär (Vb)                  
Seva Dovgoborets          Stockholm Amatör (St)          
Thomas Elmberg            Ununge (St)                    1
Tommy Nilsson             Norrtälje (St)                 
Ulf Thörnquist            Ängelholms (Sk)                1
Viktor Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Viktor Kelkkanen          Ka2 (Bl)                       
Willie Bergdahl           I 16 Halmstad (Ha)             R1

Klass KL 1
Namn                      Förening                      Lag
Anders Hansson            Vännäs (Vb)                    R1
Anders Rahm               Essunga (Vg)                   
Andreas Magnusson         Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Ann-Karin Magnusson       Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Anton Persson             Södertelge (St)                1
Carina Johansson          Gällivare (No)                 R1
Dan Madsen                Löderup (Sk)                   
Daniel Norberg            Essunga (Vg)                   
Dennis Oscarsson          Furulund (Sk)                  1
Elias Renman              Vännäs (Vb)                    
Emil Rudh                 Tullus (Jä)                    
Fredrik Enström           Sala (Vm)                      1
Fredrik Lindberg          Delsbo-Bjuråker (Gä)           2
Håkan Olofsson            Essunga (Vg)                   
Johan Stål                Essunga (Vg)                   
Jonas Bergström           Gräsmark (Vä)                  
Lars-Göran Hagström       Gräsmark (Vä)                  
Magnus Jonasson           Haraker (Vm)                   R1
Martin Karlsson           Ålem (Sm)                      R2
Mats Kristensson          Haraker (Vm)                   1
Mats Tillbom              Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Mikael Pettersson         Norrköping (Ös)                
Obaida Alkheder           Löderup (Sk)                   
Oskar Emanuelsson         Öregrund-Gräsö (Up)            
Peder Östlund             Vännäs (Vb)                    1
Pierre Gustafsson         Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Robert Johannisson        Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Ronny Westad              Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Sara Salah                Täby-Viggbyholm (St)           1
Sofia Torgeby             Piteå (No)                     
Stefan Magnusson          Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Sture Berglund            Haraker (Vm)                   1
Tobias Billing            Dagstorp (Sk)                  2
Tony Hafner               Trosa-Vagnhärad (Sö)           

Klass KL 55
Namn                      Förening                      Lag
Anders Assmundsgård       Essunga (Vg)                   
Anders Carlsson           Össjö (Sk)                     1
Anna Johansson            Rommehed (Da)                  1
Arne Liljegren            Stockholm Amatör (St)          2
Bengt Hansson             Bromölla (Sk)                  
Bengt Lindblad            Boo (St)                       
Bengt Lord                Täby-Viggbyholm (St)           1
Berith Danielsson         Gullabo (Sm)                   1
Bert-Ove Hägglund         Ramselefors (Vb)               
Björn Pålson              Norrtälje (St)                 
Bo Dahlén                 Finspång (Ös)                  1
Christer Berntsson        Varberg (Ha)                   
Christer Pettersson       Gyttorp (Ör)                   
Conny Eriksson            Mönsterås (Sm)                 
Dan Wetter                Arboga (Vm)                    
Gunnar Wallström          Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Göran Carlsson            Stockholm Amatör (St)          1
Göran Johansson           Skultuna (Vm)                  R1
Göthe Corneliusson        Svedala-Börringe (Sk)          1
Hans Hägglund             Skultuna (Vm)                  1
Hans Karlsson             Skyllberg (Ör)                 1
Håkan Hertzman            Gullabo (Sm)                   1
Håkan Jansson             Säfsnäs (Da)                   
Håkan Nilsson             Arvika (Vä)                    1
Ingemar Månsson           Helsingborg (Sk)               1
Jan Bärlund               Stockholm Amatör (St)          
Jan Halling               Södermalm-liljeholmn (St)      1
Jan Johansson             Rommehed (Da)                  
Jan Nordstrandh           Ålem (Sm)                      1
Jan-Erik Fäldt            Storfors (Vä)                  
Jan-Ola Olsson            Öved-Östraby (Sk)              1
Jan-Olof Lampinen         S 3 Boden (No)                 
Johan Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Johny Vadebo              Helsingborg (Sk)               1
Jörgen Gustafsson         Varberg (Ha)                   
Jörgen Wadell             Kisa (Ös)                      
Kenneth Erixon            Skyllberg (Ör)                 1
Kim Holtegaard            Södertelge (St)                
Kjell Liljegren           Stockholm Amatör (St)          
Krister Stafbom           Stockholm Amatör (St)          1
Lars Dahlberg             Säfsnäs (Da)                   
Lars Ingesson             Motala (Ös)                    R1
Lars Ryden                Rommehed (Da)                  1
Lars-Gunnar Hedström      Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Lennart Eriksson          Ängelholms (Sk)                2
Lisbeth Olsson            Löberöd (Sk)                   1
Magnus Carlsson           Riala (St)                     
Magnus Rydén              Botkyrka (St)                  
Margaretha Ottosson       Bromma Solna (St)              1
Mats Kågström             Piteå (No)                     1
Mikael Blom               Vaksala (Up)                   
Mikael Johansson          Jönköping (Sm)                 
Mikael Svensson           Ängelholms (Sk)                2
Olle Gabrielsson          Rommehed (Da)                  1
Per-Arne Persson          Piteå (No)                     
Peter Fransson            Algutsrum (Sm)                 1
Peter Grenander           Ystad (Sk)                     
Robert Ek                 Kalix (No)                     
Roger Andersson           S 3 Boden (No)                 
Roland Berg               Motala (Ös)                    1
Rune Bäckman              Skultuna (Vm)                  
Stefan Jonasson           Hogdal (Jä)                    1
Stefan Lill               Virsbo (Vm)                    
Stig Karlsson             Ålem (Sm)                      2
Sven-Gunnar Ivars         Skultuna (Vm)                  
Thomas Jansson            Kvistbro (Ör)                  
Thomas Jogmark            Furulund (Sk)                  1
Tomas Johannesson         Dals Ed (Vs)                   
Tomas Ulming              Nyköping (Sö)                  
Torbjörn Ericson          Haraker (Vm)                   1
Ulf Nettelbo              Kvistbro (Ör)                  

Klass KL 65
Namn                      Förening                      Lag
Aimo Pekkala              Skyllberg (Ör)                 1
Alf Edin                  Ale (No)                       
Anders Nordin             Julita (Sö)                    
Arne Korsbäck             Skultuna (Vm)                  1
Bengt Lundgren            Haraker (Vm)                   1
Bengt-Olov Valldemo       Vaksala (Up)                   
Berndt Steffen            Riala (St)                     
Bertil Antonsson          Säfsnäs (Da)                   
Bo Knoblauch              Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Bård Stafne               Tvååker (Ha)                   
Dan Eriksson              Figeholm (Sm)                  
Dan Gillgren              Täby-Viggbyholm (St)           1
Donald Johansson          Ale (No)                       
Göran Andre               Stockholm Amatör (St)          1
Göran Berkelund           Södertelge (St)                1
Hans Drugge               Österhaninge (St)              
Hans Ekman                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Hans Olsson               Finspång (Ös)                  
Hans Yngvard              Furulund (Sk)                  1
Henry Lindström           I 19/A 9 Boden (No)            
Inger Blockmar            Skarpsskf Sthlm (St)           
Jan Emilsson              Ununge (St)                    
Jan Lorin                 Motala (Ös)                    1
Jan-Olof Svensson         Edsbjörke-Sunne (Vä)           
Jan_Eric Larsson          Lindome-Kungsbacka (Ha)        
Jouko Räsänen             Södertelge (St)                R
Kent Ottosson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)      
Kjell Fridh               Skyllberg (Ör)                 R1
Lars Göran Lundqvist      Ununge (St)                    R1
Lars Jansson              Lindome-Kungsbacka (Ha)        
Lars Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Leif Hedlund              Skultuna (Vm)                  
Lennart Andersson         Turinge (St)                   
Lennart Pree              Stockholm Amatör (St)          1
Lennart Åberg             Virsbo (Vm)                    
Magnus Hess               Finspång (Ös)                  
Mats Gustavsson           Varberg (Ha)                   
Michael Normann           I 16 Halmstad (Ha)             R1
Olle Eklund               Skarpsskf Sthlm (St)           
Peter Berkelund           Åtvidaberg (Ös)                
Pär Thofvesson            Österhaninge (St)              
Reidar Grefjord           Göteborg (Vs)                  
Ronnie Bjuvegård          Bromölla (Sk)                  
Sture Tibblin             Botkyrka (St)                  
Tom Olsson                Rommehed (Da)                  R1
Tommy Lundqvist           Algutsrum (Sm)                 
Torbjörn Karlsson         Vrenaorten (Sö)                
Åke Af Bjerke´n           Haraker (Vm)                   1
Åke Arbrink               Rosersberg (St)                

Klass KL 75
Namn                      Förening                      Lag
Anne-Sofie Lundqvist      Vaksala (Up)                   
Arvid Wägroth             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Bengt Borgenport          Skarpsskf Sthlm (St)           
Berndt Andersson          Götlunda (Vm)                  
Bertil Algotsson          Lindome-Kungsbacka (Ha)        
Erling Johansson          Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Gun Tarland               Eslöv (Sk)                     
Göran Jansson             Vaksala (Up)                   R1
Göran Myhrberg            Öregrund-Gräsö (Up)            R1
Göte Rydstedt             Skarpsskf Sthlm (St)           
Hans Eriksson             Sala (Vm)                      R1
Hans Lennartsson          Löderup (Sk)                   
Håkan Lidman              Piteå (No)                     1
Ingemar Söderlund         Skarpsskf Sthlm (St)           
Ivar Ahlberg              Skarpsskf Sthlm (St)           
Jan Norlander             Skultuna (Vm)                  1
Karl-Erik Andersson       Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Kennet Erlandsson         Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Kent Nilsson              Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
Kristofer Wiking          Gefle (Gä)                     
Leif Janzon               Degerhamn (Sm)                 
Lennart Karlsson          Dals Ed (Vs)                   
Nils Knutsson             Åtvidaberg (Ös)                
Rolf Lindbäck             Vännäs (Vb)                    
Rune Backman              Forshälla/Herrestad/Torp (Vs)  
Sigvard Pettersson        Götlunda (Vm)                  
Stefan Jakobsson          Göteborg (Vs)                  
Sune Eriksson             Bogsta (Sö)                    
Sven Johansson            Kisa (Ös)                      
Sven-Erik Persson         Södertelge (St)                
Sölve Pihl                Finspång (Ös)                  1
Torbjörn Engqvist         Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Ulf Linden                Trosa-Vagnhärad (Sö)           
Östen Tarland             Eslöv (Sk)                     

Klass KL 17
Namn                      Förening                      Lag
Adam Biskop               Ålem (Sm)                      2
Adam Lindén               Sölvesborg (Bl)                
Albin Karlsson            Norrköping (Ös)                
Albin Möller              Mönsterås (Sm)                 
Alexander Hiulumäki       Norrköping (Ös)                
Alexander Skau            Arvika (Vä)                    1
Andreas Dahl              Tvååker (Ha)                   1
Anna Grönlund             Piteå (No)                     1
Annie Lindberg            Dagstorp (Sk)                  2
Anton Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Axel Löfvander            Dagstorp (Sk)                  1
Beatrice Andersson        Ramselefors (Vb)               
Casper Fredriksson        Ramselefors (Vb)               1
David Rahm                Essunga (Vg)                   
Dexter Dahl               Mönsterås (Sm)                 1
Diana Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Edvin Strömberg           Vännäs (Vb)                    1
Edwin Pihl                Motala (Ös)                    
Elis Eliasson             Piteå (No)                     
Ella Persson              Mönsterås (Sm)                 1
Emil Alakulju             Nyköping (Sö)                  
Emil Pettersson           Boo (St)                       
Emma Edstam               Götlunda (Vm)                  
Erik Westling             Bollnäs (Gä)                   
Erika Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Filip Rangvaldsson        Tullus (Jä)                    
Frida Börjesson           Ålem (Sm)                      1
Hanna Augustsson          Vännäs (Vb)                    1
Hanna Johansson           Umeå (Vb)                      R1
Hedvig Baade Råberg       Löderup (Sk)                   1
Helena Dreyer Perkiömäki  Umeå (Vb)                      1
Jeanette Frycklund        Täby-Viggbyholm (St)           1
Jennifer Gustafsson       Ramselefors (Vb)               R1
Joel Olsson               Kvistbro (Ör)                  
Johan Sjögren             Bogsta (Sö)                    
Jonathan Bengtsson        I 16 Halmstad (Ha)             R1
Laila Alghifary           Stockholm Amatör (St)          2
Leo Melander              Svedala-Börringe (Sk)          R1
Liam Härstedt             Löderup (Sk)                   
Linn Jansson              Tullus (Jä)                    
Lisa Renhall              Lima (Da)                      1
Lucas Rosencrantz         I 16 Halmstad (Ha)             
Maja Lindberg             Ramselefors (Vb)               1
Marcus Ryden              Rommehed (Da)                  1
Martin Blombäck           Piteå (No)                     1
Max Henriksson            Boo (St)                       
Moa Nilsson               Arvika (Vä)                    1
Molly Persson             Mönsterås (Sm)                 1
Nikola Jovanovic          Södertelge (St)                1
Rasmus Forsberg           Säfsnäs (Da)                   
Saga Backenius            Mönsterås (Sm)                 
Sofia Frimodig            Tullus (Jä)                    
Stina Lagerstedt          Tvååker (Ha)                   
Therese Bråten            Skillingmark (Vä)              
Valkiriya Konokotina      Södertelge (St)                1
Vincent Stridsson         Gällivare (No)                 1

Klass KL 15 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Adam Viberg               Nyköping (Sö)                  
Agnes Millén              Lima (Da)                      1
Agnes Petersson           Gullabo (Sm)                   1
Albin Billing             Dagstorp (Sk)                  2
Aston Seger               Tullus (Jä)                    
Bastian Marstrand         Svedala-Börringe (Sk)          1
Caroline Rannebo Eklund   Gällivare (No)                 2
Casper Yngvard            Barkåkra-Hjärnarp (Sk)         
David Wiggur              Figeholm (Sm)                  
Elin Jonsson              Hogdal (Jä)                    1
Ellen Rydhult             Ramundbergets ssk (Jä)         1
Emma Johansson            Motala (Ös)                    1
Enya Härstedt             Löderup (Sk)                   R1
Fanny Brundin             Ununge (St)                    
Felicia Kjellström        Gräsmark (Vä)                  
Filip Hansson             Vännäs (Vb)                    
Fredrik Myrberg           Sala (Vm)                      1
Frej Eliasson Öfverlind   Tvååker (Ha)                   1
Freja Gärdestam           Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Frida Ingvarsson          Skultuna (Vm)                  
Greta Hedman              Tullus (Jä)                    
Greta Lindqvist Seldahl   Tullus (Jä)                    
Gustav Lindhagen          Ålem (Sm)                      1
Helga Konokotina          Södertelge (St)                1
Henrik Albihn             Vännäs (Vb)                    
Idun Sundell              Bogsta (Sö)                    
Idun Svenenmark           Täby-Viggbyholm (St)           
Jacob Pettersson          Ka2 (Bl)                       
Jakob Berken              Täby-Viggbyholm (St)           
Jesper Fager              Nyköping (Sö)                  
Jesper Johansson          Dagstorp (Sk)                  1
Johan Palmborg            Motala (Ös)                    
Jåvva Rensberg            Ramundbergets ssk (Jä)         1
Klara Sätter              Tullus (Jä)                    
Lisa Nyström              Järfälla (St)                  
Maja Olsson-Kroon         Flundre (Vg)                   1
Martin Lindström          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Mathilda Gustafsson       Bromma Solna (St)              1
Max Jädersröm             Svedala-Börringe (Sk)          1
Maya Rennermalm           Lima (Da)                      R1
Melker Dahl               Älmhult (Sm)                   
Melvin Thörnquist         Ängelholms (Sk)                2
Nike Woxlägd              Tullus (Jä)                    
Noelle Fessé              Gefle (Gä)                     
Ophelia Bouvin            Gyttorp (Ör)                   
Rasmus Jagerstål          Löberöd (Sk)                   1
Rasmus Nylinder           Norrköping (Ös)                
Saga Petersson            Öregrund-Gräsö (Up)            1
Sebastian Björk           Löderup (Sk)                   1
Simon Frimodig            Tullus (Jä)                    
Sofia Vilhelmsson         Gyttorp (Ör)                   
Sofia Öhman               Gällivare (No)                 2
Theo Persson              Ålem (Sm)                      2
Theodor Ekstam            Bromma Solna (St)              1
Tilda Hellströmer         Södermalm-liljeholmn (St)      
Vilda Stridsson           Gällivare (No)                 2
Ville Åkerlund            Lima (Da)                      1
William Almyren           Flundre (Vg)                   1

Klass KL 13 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Albin Svanberg            Gyttorp (Ör)                   
Alexander Börjel          Bromma Solna (St)              1
Alexander Devell          Nyköping (Sö)                  
Amanda Persson            Vrenaorten (Sö)                
Amelia Lilja-Alm          Gyttorp (Ör)                   
Angelica Eriksson         Ålem (Sm)                      2
Axel Lundholm             Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
David Ranameramullage     Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Douglas Andersson         Löderup (Sk)                   1
Eddie Andersson           Hogdal (Jä)                    1
Elias Andersson           Svedala-Börringe (Sk)          1
Elin Kalin Lundquist      Sala (Vm)                      
Elis Enström              Sala (Vm)                      1
Ella Eliasson             Tullus (Jä)                    
Elsa Eriksson             Sala (Vm)                      
Elsa Tenglander           Tullus (Jä)                    
Elsa Tänglander           Tullus (Jä)                    
Erik Blidberg             Tullus (Jä)                    
Erik Kullander            Svedala-Börringe (Sk)          
Erik Torbjörnsson         Gamleby (Sm)                   
Filip Berglund            Tullus (Jä)                    
Frida Lord                Täby-Viggbyholm (St)           
Gabriel Wallberg          Tvååker (Ha)                   R1
Gabriella Nilsson Rova    Gällivare (No)                 2
Hanna Jonsson             Hogdal (Jä)                    1
Hanna Oscarsson           Tullus (Jä)                    
Helmer Rosberg            Svedala-Börringe (Sk)          R2
Hugo Kålen                Tullus (Jä)                    
Ida Våla                  Skillingmark (Vä)              
Isak Östlund              Vännäs (Vb)                    
Jan Hallberg              Össjö (Sk)                     
Johan Utsi Häggrud        Gällivare (No)                 2
Jonathan Engström         Arboga (Vm)                    
Kalle Helgesson           Tullus (Jä)                    
Liam Bernhardsson         Mönsterås (Sm)                 1
Loke Sjögren              Gyttorp (Ör)                   
Louise Becker             Algutsrum (Sm)                 1
Lucas Larsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Lydia Hägg Eveby          Tullus (Jä)                    
Malin Sträng              Arboga (Vm)                    
Melker Israelsson         Tullus (Jä)                    
Måns Sturesson            Löderup (Sk)                   1
Märta Solegård            Tvååker (Ha)                   
Märta Östlund             Gefle (Gä)                     
Nellie Hult               Åmotfors (Vä)                  
Nora Blarck               Ununge (St)                    
Oscar Jönsson             Svedala-Börringe (Sk)          
Oskar Löfvander           Dagstorp (Sk)                  2
Robin Abramsson           Sala (Vm)                      
Samuel Hedin              Gullabo (Sm)                   1
Sebastian Björnlund       Kvistbro (Ör)                  1
Simon Åkerlind            Ramundbergets ssk (Jä)         1
Sixten Petersson          Öregrund-Gräsö (Up)            1
Tilde Karelius            Lima (Da)                      
Tilla Lidman Albertsson   Tullus (Jä)                    
Tuva Gärdestam            Karlstad-Ulvsby (Vä)           1
Tuva Richardsson          Tullus (Jä)                    
Vincent Eriksson          Karlstad-Ulvsby (Vä)           
Wilhelm Kjellström        Gyttorp (Ör)                   
Åke Snygg                 Delsbo-Bjuråker (Gä)           1

Klass KL 11 (med stöd)
Namn                      Förening                      Lag
Abdalmalek Alkheder       Löderup (Sk)                   
Albin Berggren            Åmotfors (Vä)                  
Albin Sahlin              Flundre (Vg)                   R1
Alfred Lorin              Östhammar (Up)                 
Alice Björnlund           Kvistbro (Ör)                  1
Alice Kindmalm            Tullus (Jä)                    
Alice Rossi               Kalix (No)                     
Alma Eklund               Tullus (Jä)                    
Anton Albrektsson         Åmotfors (Vä)                  
Arvid Grahn               Tullus (Jä)                    
Arvid Hedman              Tullus (Jä)                    
Axel Jern                 Ängelholms (Sk)                2
Edvin Fristedt            Gyttorp (Ör)                   
Edvin Schröder            Delsbo-Bjuråker (Gä)           1
Elsa Fristedt             Gyttorp (Ör)                   
Elvira Levin              Sala (Vm)                      
Emma Magnusson            Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Fabian Karlsson           Algutsrum (Sm)                 
Gustav Lennartsson        Finspång (Ös)                  
Ian Holm                  Gefle (Gä)                     
Isak Persson Dahlqvist    Hyllstofta (Sk)                1
Jacob Hybinette           Bromma Solna (St)              R1
Joline Frykstedt          Lima (Da)                      1
Junéa Solegård            Tvååker (Ha)                   
Kajsa Jern                Ängelholms (Sk)                2
Kevin Alvarsson           Tvååker (Ha)                   1
Kevin Åkerlind            Ramundbergets ssk (Jä)         1
Leo Härstedt              Löderup (Sk)                   
Linus Lind                Skoga-Ekshärad (Vä)            1
Maja Hansson              Öved-Östraby (Sk)              1
Malin Hägg Eveby          Tullus (Jä)                    
Melker Biesheuvel-ÅkerblomSödermalm-liljeholmn (St)      
Melvin Bostöm             Kalmar-Läckeby (Sm)            
Millie Härstedt           Löderup (Sk)                   
Minea Berggren            Tullus (Jä)                    
Nathalie Gustavsson       Gräsmark (Vä)                  
Nathalie Hult             Åmotfors (Vä)                  
Nelly Rehn                Österhaninge (St)              
Nils Eriksson             Sala (Vm)                      
Rasmus Nilsson            Gyttorp (Ör)                   
Sam Casselbrant           Össjö (Sk)                     
Samuel Österlund          Ramselefors (Vb)               
Taha Alkheder             Löderup (Sk)                   
Vidar Elofsson            Tullus (Jä)                    
Vilgot Norberg            Ramundbergets ssk (Jä)         1
Willhelm Oskarsson        Skyllberg (Ör)                 1
William Halvardsson       Östhammar (Up)                 
William Schöllin          Gyttorp (Ör)                   

Klass KL Ö
Namn                      Förening                      Lag
Andreas Casselbrant       Össjö (Sk)                     
Anita Stridsson           Gällivare (No)                 
Ann Pettersson            Ystad (Sk)                     
Annica Dahlén             Finspång (Ös)                  
Annica Pihl               Finspång (Ös)                  
Annika Grenander          Ystad (Sk)                     
Anton Åback               Össjö (Sk)                     
Beatris Levin             Sala (Vm)                      
Bengt Thomasson           Hyllstofta (Sk)                
Björn Blomquist           Gamleby (Sm)                   
Björn Englund             Gräsmark (Vä)                  
Björn Lindqvist           Ystad (Sk)                     
Britt-Marie Sträng        Arboga (Vm)                    
Carina Larsson            Arboga (Vm)                    
Catarina Moberg           Finspång (Ös)                  
Daniel Lindeborg          Kisa (Ös)                      
Dejan Jovanovic           Södertelge (St)                
Erik Persson              Södertelge (St)                
Erika Gustavsson          Gräsmark (Vä)                  
Flemming Jensen           Össjö (Sk)                     
Gunilla Ekberg            Motala (Ös)                    
Gunter Flugel             Algutsrum (Sm)                 
Harry Van Der Sleen       Motala (Ös)                    
Janne Forsberg            Figeholm (Sm)                  
Jerry Lindström           Kisa (Ös)                      
Jessica Skogqvist         Södertelge (St)                
Johnny Källman            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Jonas Ohlsson             Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Karin Flugel              Algutsrum (Sm)                 
Karina Dalberg            Sala (Vm)                      
Katarina Lundberg         Krokek (Ös)                    
Kent Palmborg             Motala (Ös)                    
Lars Hermansson           Kisa (Ös)                      
Lars Johansson            Motala (Ös)                    
Lars Karlsson             Algutsrum (Sm)                 
Lasse Andersson           Motala (Ös)                    
Lena Carlsson             Motala (Ös)                    
Lina Jonsson              Gräsmark (Vä)                  
Linda Karlsson            Algutsrum (Sm)                 
Lotta Kalin Lundquist     Sala (Vm)                      
Madelaine Kjellström      Gräsmark (Vä)                  
Margareta Ohlsson         Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Marianne Andersson        Motala (Ös)                    
Marie Johansson           Kisa (Ös)                      
Micael Sigvardsson        Arboga (Vm)                    
Mikael Myrberg            Sala (Vm)                      
Monika Skyllkvist         Kisa (Ös)                      
Nicklas Torbjörnsson      Gamleby (Sm)                   
Patrik Andersson          Bromölla (Sk)                  
Patrik Pihl               Motala (Ös)                    
Paul Olsson               Hyllstofta (Sk)                
Per Fessé                 Gefle (Gä)                     
Per-Nils Snygg            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Peter Edstam              Götlunda (Vm)                  
Peter Schröder            Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Sandra Persson            Bromölla (Sk)                  
Sanna Eliasson            Kalmar-Läckeby (Sm)            
Simon Åback               Össjö (Sk)                     
Staffan Lundquist         Sala (Vm)                      
Stefan Eriksson           Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Stefan Nordqvist          Sala (Vm)                      
Stig Sundell              Bogsta (Sö)                    
Tomas Hallberg            Össjö (Sk)                     
Tomas Öhman               Gällivare (No)                 
Ulf Karlsson              Figeholm (Sm)                  
Upul Ranameramullage      Delsbo-Bjuråker (Gä)           
Vanna Johansson           Gräsmark (Vä)                  
Sponsorer
SvD2021
 

<< Startsida