<< Startsida

Sponsorer
SvD2021
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 99:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
5 - 20 juni 2021
 

Inrapporterade resultat till SvD 2021 i korthåll, divisionslag. (listad: 2021-06-17 kl 06.24.28)

Divisionslagtävling 1 Divisionslagtävling 2 Divisionslagtävling 3
Division 1
Plac Föreningslag                  Resultat Skytt                    Poäng
1    Furulund (Sk) [1]             1190     Niklas Jogmark           245
                                            Dennis Oscarsson         242
                                            Thomas Jogmark           241
                                            Hans Yngvard             232
                                            Martin Oscarsson         230

2    Bromma Solna (St) [1]         962      Mikael Nilsson           243
                                            Mathilda Gustafsson      242
                                            Margaretha Ottosson      240
                                            Alexander Börjel         237
                                            Theodor Ekstam           

3    Karlstad-Ulvsby (Vä) [1]      943      Johan Gustavsson         238
                                            Tuva Gärdestam           237
                                            Freja Gärdestam          235
                                            Markus Karlsson          233
                                            Bo Knoblauch             

4    Dagstorp (Sk) [1]             730      Jesper Johansson         245
                                            Johan Thelander          244
                                            Erik Lindberg            241
                                            Axel Löfvander           
                                            Fredrik Löfvander        

5    Algutsrum (Sm) [1]                     Daniel Karlsson          
                                            Louise Becker            
                                            Louise Rosell            
                                            Patrik Nilsson           
                                            Peter Fransson           

     Arvika (Vä) [1]                        Alexander Skau           
                                            Andrea Franzen Wallberg  
                                            Eric Wallberg            
                                            Håkan Nilsson            
                                            Moa Nilsson              

     Löberöd (Sk) [1]                       Daniel Björk             
                                            Emma Olsson              
                                            Lisbeth Olsson           
                                            Rasmus Jagerstål         
                                            Tobias Mossberg          

     Mönsterås (Sm) [1]                     Dexter Dahl              
                                            Ella Persson             
                                            Liam Bernhardsson        
                                            Markus Gillman           
                                            Molly Persson            

     Skyllberg (Ör) [1]                     Aimo Pekkala             
                                            Hans Karlsson            
                                            Kenneth Erixon           
                                            Mikael Olsson            
                                            Willhelm Oskarsson       

     Södermalm-liljeholmn (St) [1]          Amanda Göranson          
                                            Arne Göranson            
                                            Jan Halling              
                                            Mikael Andersson         
                                            Sten Göranson            

     Umeå (Vb) [1]                          Helena Dreyer Perkiömäki 
                                            Jacob Nilsson            
                                            Lars Möllsten            
                                            Linda Gustavsson         
                                            Stefan Thorin            

     Ununge (St) [1]                        Jan Wallerström          
                                            Linda Bergman            
                                            Peter Lundqvist          
                                            Stefan Lundqvist         
                                            Thomas Elmberg           

     Ålem (Sm) [2]                          Adam Biskop              
                                            Anders Magnusson         
                                            Angelica Eriksson        
                                            Stig Karlsson            
                                            Theo Persson             

     Ålem (Sm) [1]                          Frida Börjesson          
                                            Gustav Karlsson          
                                            Gustav Lindhagen         
                                            Jan Nordstrandh          
                                            Viktor Karlsson          

     Öregrund-Gräsö (Up) [1]                Charlotte Nordgren       
                                            Martin Lindström         
                                            Saga Petersson           
                                            Samuel Petersson         
                                            Sixten Petersson         


Division 2
Plac Föreningslag                  Resultat Skytt                    Poäng
1    Piteå (No) [1]                1197     Håkan Lidman             242
                                            Anna Grönlund            241
                                            Martin Blombäck          241
                                            Andre Engström           238
                                            Mats Kågström            235

2    Löderup (Sk) [1]              1173     Måns Sturesson           238
                                            Sebastian Björk          237
                                            Oscar Olsson Siegmund    235
                                            Hedvig Baade Råberg      234
                                            Douglas Andersson        229

3    Dagstorp (Sk) [2]             697      Albin Billing            238
                                            Annie Lindberg           234
                                            Tobias Billing           225
                                            Johan Lindberg           
                                            Oskar Löfvander          

4    Flundre (Vg) [1]              694      Josefine Olsson          232
                                            Caroline Andersson       231
                                            Jonas Andersson          231
                                            Maja Olsson-Kroon        
                                            William Almyren          

5    Motala (Ös) [1]               480      Roland Berg              241
                                            Jan Lorin                239
                                            Emma Johansson           
                                            Maria Johansson          
                                            Robin Andersson          

6    Skultuna (Vm) [1]             242      Jan Norlander            242
                                            Alexandra Klåvus         
                                            Arne Korsbäck            
                                            Hans Hägglund            
                                            Martin Andersson         

7    Delsbo-Bjuråker (Gä) [1]               Axel Lundholm            
                                            David Ranameramullage    
                                            Diana Ranameramullage    
                                            Edvin Schröder           
                                            Åke Snygg                

     Finspång (Ös) [1]                      Bo Dahlén                
                                            Michael Svensson         
                                            Mikael Lennartsson       
                                            Peter Hjort              
                                            Sölve Pihl               

     Gällivare (No) [1]                     Anders Jonsson           
                                            Bert-Ove Fjällström      
                                            Emma Fjällström          
                                            Roger Karlsson           
                                            Vincent Stridsson        

     Kvistbro (Ör) [1]                      Alice Björnlund          
                                            Birger Hägglund          
                                            Emil Björndahl           
                                            Martin Nilsson           
                                            Sebastian Björnlund      

     Lima (Da) [1]                          Agnes Millén             
                                            Joline Frykstedt         
                                            Lisa Renhall             
                                            Madelene Mattsson        
                                            Ville Åkerlund           

     Rommehed (Da) [1]                      Anna Johansson           
                                            Lars Ryden               
                                            Marcus Ryden             
                                            Nicklas Jansson          
                                            Olle Gabrielsson         

     Sala (Vm) [1]                          Elis Enström             
                                            Fredrik Enström          
                                            Fredrik Myrberg          
                                            Isak Johansson Hede      
                                            Per Hede                 

     Svedala-Börringe (Sk) [1]              Bastian Marstrand        
                                            Elias Andersson          
                                            Göthe Corneliusson       
                                            Max Jädersröm            
                                            Tom Nordquist            

     Vaksala (Up) [1]                       Camilla Grydén           
                                            Caroline Törnvall        
                                            Kjell Knutsson           
                                            Mikael Lundell           
                                            Peter U Larsson          


Division 3
Plac Föreningslag                  Resultat Skytt                    Poäng
1    Helsingborg (Sk) [1]          1216     Ingemar Månsson          248
                                            Mikael Fors              246
                                            Johny Vadebo             244
                                            Magnus Jansen            239
                                            Patrik Klasson           239

2    Vännäs (Vb) [1]               950      Erika Augustsson         242
                                            Tomas Strömberg          240
                                            Hanna Augustsson         236
                                            Edvin Strömberg          232
                                            Peder Östlund            

3    Södertelge (St) [1]           911      Helga Konokotina         237
                                            Valkiriya Konokotina     229
                                            Anton Persson            225
                                            Göran Berkelund          220
                                            Nikola Jovanovic         

4    Skoga-Ekshärad (Vä) [1]       711      Emma Magnusson           240
                                            Mattias Lind             237
                                            Andreas Magnusson        234
                                            Anton Lind               
                                            Linus Lind               

5    Öved-Östraby (Sk) [1]         688      Katrine B.hansson        240
                                            Maja Hansson             233
                                            Jan Nilsson              215
                                            Henrik Olsson            
                                            Jan-Ola Olsson           

6    Ängelholms (Sk) [1]           677      Ulf Thörnquist           233
                                            Stefan Persson           226
                                            Christian Wrennstad      218
                                            Christel Hedström        
                                            Johan Jern               

7    Haraker (Vm) [1]              450      Torbjörn Ericson         246
                                            Mats Kristensson         204
                                            Bengt Lundgren           
                                            Sture Berglund           
                                            Åke Af Bjerke´n          

8    Delsbo-Bjuråker (Gä) [2]               Erik Eriksson            
                                            Fredrik Lindberg         
                                            Gisela Lindqvist         
                                            Linus Eriksson           
                                            Tobias Skelander         

     Gullabo (Sm) [1]                       Agnes Petersson          
                                            Berith Danielsson        
                                            Håkan Hertzman           
                                            Samuel Hedin             
                                            Viktor Hedin             

     Gällivare (No) [2]                     Caroline Rannebo Eklund  
                                            Gabriella Nilsson Rova   
                                            Johan Utsi Häggrud       
                                            Sofia Öhman              
                                            Vilda Stridsson          

     Hogdal (Jä) [1]                        Eddie Andersson          
                                            Elin Jonsson             
                                            Hanna Jonsson            
                                            Helen Söderlund          
                                            Stefan Jonasson          

     Hyllstofta (Sk) [1]                    Christer Thomasson       
                                            Isak Persson Dahlqvist   
                                            Janne Persson            
                                            Marcus Lindén            
                                            Ola Persson              

     Ramselefors (Vb) [1]                   Casper Fredriksson       
                                            Lotten Johansson         
                                            Maja Lindberg            
                                            Marie Wingård            
                                            Marlene Forsell Forsman  

     Ramundbergets ssk (Jä) [1]             Ellen Rydhult            
                                            Jåvva Rensberg           
                                            Kevin Åkerlind           
                                            Simon Åkerlind           
                                            Vilgot Norberg           

     Stockholm Amatör (St) [2]              Arne Liljegren           
                                            Jean Sidvall             
                                            Jesper Myrkvist          
                                            Laila Alghifary          
                                            Sven Persson             

     Stockholm Amatör (St) [1]              Göran Andre              
                                            Göran Carlsson           
                                            Johannekie Schnetler     
                                            Krister Stafbom          
                                            Lennart Pree             

     Tvååker (Ha) [1]                       Andreas Dahl             
                                            Frej Eliasson Öfverlind  
                                            Kevin Alvarsson          
                                            Oskar Kling              
                                            Rickard Engström         

     Täby-Viggbyholm (St) [1]               Bengt Lord               
                                            Dan Gillgren             
                                            Jeanette Frycklund       
                                            Lars Berken              
                                            Sara Salah               

     Ängelholms (Sk) [2]                    Axel Jern                
                                            Kajsa Jern               
                                            Lennart Eriksson         
                                            Melvin Thörnquist        
                                            Mikael Svensson          

     Össjö (Sk) [1]                         Anders Carlsson          
                                            Andreas Lindell          
                                            Göran Carlsson           
                                            Jan Strand               
                                            Lasse Åkesson            

            
Sponsorer
SvD2021
 

<< Startsida