<< Startsida

Sponsorer
SvD2021
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 99:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
5 - 20 juni 2021
 

Inrapporterade resultat till SvD 2021 i korthåll sorterade klassvis. (listad: 2021-06-17 kl 07.41.41)

KL Elit   KL 4   KL 3   KL 2   KL 1  
KL 55   KL 65   KL 75   KL 17   KL 15 (med stöd)  
KL 13 (med stöd)   KL 11 (med stöd)   KL Ö      
Klass KL Elit
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Anders Petersson              Älmhult (Sm)                  247
2    Anna Eklöf                    Storfors (Vä)                 246
     Sofie Wetter                  Arboga (Vm)                   246
4    Niklas Jogmark                Furulund (Sk)                 245
5    Dennis Axelsson               Bogsta (Sö)                   244
6    Johan Thelander               Dagstorp (Sk)                 244
7    Göran Yngvard                 Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        242
8    Erik Lindberg                 Dagstorp (Sk)                 241
9    Mathias Gärdestam             Karlstad-Ulvsby (Vä)          240
10   Katrine B.hansson             Öved-Östraby (Sk)             240
11   Magnus Jansen                 Helsingborg (Sk)              239
12   Johan Gustavsson              Karlstad-Ulvsby (Vä)          238
     Anders Johansson              Beted (Vä)                    
     Anders Jonsson                Gällivare (No)                
     Andreas Lindell               Össjö (Sk)                    
     Ann-Sofie Wendle              Almunge-Länna (Up)            
     Anna Löfvander                Dagstorp (Sk)                 
     Arne Göranson                 Södermalm-liljeholmn (St)     
     Birger Hägglund               Kvistbro (Ör)                 
     Caroline Törnvall             Vaksala (Up)                  
     Cecilia Pettersson            Krokek (Ös)                   
     Emil Björndahl                Kvistbro (Ör)                 
     Emma Olsson                   Löberöd (Sk)                  
     Eric Wallberg                 Arvika (Vä)                   
     Fredrik Löfvander             Dagstorp (Sk)                 
     Hans Arnkvist                 Gräsmark (Vä)                 
     Johan Ottosson                Ingelstad (Sm)                
     Lars Magnusson                Skillingmark (Vä)             
     Lars Möllsten                 Umeå (Vb)                     
     Linda Bergman                 Ununge (St)                   
     Lotten Johansson              Ramselefors (Vb)              
     Louise Rosell                 Algutsrum (Sm)                
     Magnus Sträng                 Arboga (Vm)                   
     Maria Hägglund                Ramselefors (Vb)              
     Marie Wingård                 Ramselefors (Vb)              
     Markus Gillman                Mönsterås (Sm)                
     Marlene Forsell Forsman       Ramselefors (Vb)              
     Martin Nilsson                Kvistbro (Ör)                 
     Mathilda Hjelm                Kalmar-Läckeby (Sm)           
     Michael Svensson              Finspång (Ös)                 
     Patrik Andreasson             Ystad (Sk)                    
     Peter U Larsson               Vaksala (Up)                  
     Robin Andersson               Motala (Ös)                   
     Sarah Nilsson                 Ystad (Sk)                    
     Stefan Lundqvist              Ununge (St)                   
     Stefan Thorin                 Umeå (Vb)                     
     Tobias Mossberg               Löberöd (Sk)                  
     Tomas Lindblom                Kalix (No)                    
     Viktor Karlsson               Ålem (Sm)                     

Klass KL 4
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Mikael Fors                   Helsingborg (Sk)              246
2    Mikael Nilsson                Bromma Solna (St)             243
3    Jamie Hallenstjerna           S 3 Boden (No)                243
4    Sven Fäldt                    Storfors (Vä)                 241
5    Patrik Klasson                Helsingborg (Sk)              239
6    Mikael Berkelund              Åtvidaberg (Ös)               238
7    Fredrik Sandberg              Storfors (Vä)                 237
8    Anders Hasselgren             Trosa-Vagnhärad (Sö)          237
     Mattias Lind                  Skoga-Ekshärad (Vä)           237
10   Markus Karlsson               Karlstad-Ulvsby (Vä)          233
11   Josefine Olsson               Flundre (Vg)                  232
12   Martin Oscarsson              Furulund (Sk)                 230
13   Erik Nörregård                Löderup (Sk)                  227
14   Johan Andersson               Löderup (Sk)                  218
     Anders Grenius                Botkyrka (St)                 
     Andrea Franzen Wallberg       Arvika (Vä)                   
     Bert-Ove Fjällström           Gällivare (No)                
     Björn Johansson               Kvistbro (Ör)                 
     Camilla Grydén                Vaksala (Up)                  
     Charlotte Nordgren            Öregrund-Gräsö (Up)           
     Christel Hedström             Ängelholms (Sk)               
     Clas Bernhardsson             Mönsterås (Sm)                
     Emma Johansson                Ramselefors (Vb)              
     Henrik Olsson                 Öved-Östraby (Sk)             
     Jan Wallerström               Ununge (St)                   
     Johan Nilsson                 Ramselefors (Vb)              
     Johannes Ek                   Kalix (No)                    
     Josefin Rossi                 Kalix (No)                    
     Lars Berken                   Täby-Viggbyholm (St)          
     Linda Gustavsson              Umeå (Vb)                     
     Maria Johansson               Motala (Ös)                   
     Martin Andersson              Skultuna (Vm)                 
     Mikael Andersson              Södermalm-liljeholmn (St)     
     Mikael Lennartsson            Finspång (Ös)                 
     Mikael Lundell                Vaksala (Up)                  
     Mikael Olsson                 Skyllberg (Ör)                
     Niklas Johansson              Ramselefors (Vb)              
     Niklas Moberg                 Finspång (Ös)                 
     Ninosca Olivasres             Botkyrka (St)                 
     Oscar Johansson               Jönköping (Sm)                
     Peter Andersson               Eslöv (Sk)                    
     Peter Lundqvist               Ununge (St)                   
     Roger Adermark                Österhaninge (St)             
     Samuel Petersson              Öregrund-Gräsö (Up)           
     Stefan Önerud                 Almunge-Länna (Up)            
     Sten Göranson                 Södermalm-liljeholmn (St)     
     Thomas Persson                Christianstad (Sk)            
     Tobias Skelander              Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Tom Nordquist                 Svedala-Börringe (Sk)         

Klass KL 3
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Tomas Strömberg               Vännäs (Vb)                   240
2    Andre Engström                Piteå (No)                    238
3    Therese Melander              S 3 Boden (No)                237
4    Oscar Olsson Siegmund         Löderup (Sk)                  235
5    Rikard Elmlund                Ka2 (Bl)                      234
6    Bo Ohlsson                    Krokek (Ös)                   231
7    Jonas Andersson               Flundre (Vg)                  231
8    Heiko Zinke                   Edsbjörke-Sunne (Vä)          231
9    Caroline Andersson            Flundre (Vg)                  231
10   Peter Torgeby                 Piteå (No)                    230
11   Joel Nyman                    Karlstad-Ulvsby (Vä)          229
12   Stefan Carlsson               Julita (Sö)                   228
13   Stefan Persson                Ängelholms (Sk)               226
14   Emma Andersson Norlander      Löderup (Sk)                  224
15   Thommy Jonasson               Älmhult (Sm)                  220
16   Roger Blombäck                Piteå (No)                    216
17   Jan Nilsson                   Öved-Östraby (Sk)             215
18   Jan-Åke Sundin                Edsbjörke-Sunne (Vä)          212
     Alexandra Klåvus              Skultuna (Vm)                 
     Anders Magnusson              Ålem (Sm)                     
     Charlotte Karlsson            Dals Ed (Vs)                  
     Christer Thomasson            Hyllstofta (Sk)               
     Daniel Karlsson               Algutsrum (Sm)                
     Erik Alakalju                 Nyköping (Sö)                 
     Erik Wärn                     Norrtälje (St)                
     Göran Carlsson                Össjö (Sk)                    
     Isak Johansson Hede           Sala (Vm)                     
     Jan Strand                    Össjö (Sk)                    
     Joakim Arnkvist               Gräsmark (Vä)                 
     Johannekie Schnetler          Stockholm Amatör (St)         
     Kjell Knutsson                Vaksala (Up)                  
     Kristian Rossi                Kalix (No)                    
     Lasse Åkesson                 Össjö (Sk)                    
     Marcus Lindén                 Hyllstofta (Sk)               
     Mattias Nordlander            Ka2 (Bl)                      
     Mikael Andersson              Gamleby (Sm)                  
     Mikael Werner                 Södermalm-liljeholmn (St)     
     Patrik Backe                  Löberöd (Sk)                  
     Patrik Nilsson                Algutsrum (Sm)                
     Peter Hjort                   Finspång (Ös)                 
     Roger Karlsson                Gällivare (No)                
     Stefan Hjelm                  Kalmar-Läckeby (Sm)           
     Sven Persson                  Stockholm Amatör (St)         
     Thomas Ottosson               Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     

Klass KL 2
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Viktor Kelkkanen              Ka2 (Bl)                      237
2    Melinda Lövskog               I 16 Halmstad (Ha)            233
3    Ulf Thörnquist                Ängelholms (Sk)               233
4    Fanny Hellberg                I 16 Halmstad (Ha)            231
     Willie Bergdahl               I 16 Halmstad (Ha)            231
6    Nelleke Karelsen              Edsbjörke-Sunne (Vä)          230
7    Mikael Lövskog                I 16 Halmstad (Ha)            230
8    Rickard Norlander             Löderup (Sk)                  230
9    Eric Ericsson                 Löderup (Sk)                  226
10   Maria Lang Larsson            Virsbo (Vm)                   224
11   Henrik Bengtsson              I 16 Halmstad (Ha)            224
12   Markus Larsson                Arboga (Vm)                   218
13   Christian Wrennstad           Ängelholms (Sk)               218
14   Kim Pehrsson                  Löderup (Sk)                  218
     Agneta Hanson                 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Amanda Göranson               Södermalm-liljeholmn (St)     
     Anders Bernström              Norrtälje (St)                
     Bobby Jansson                 Norrtälje (St)                
     Conny Hansson                 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Daniel Björk                  Löberöd (Sk)                  
     Denny Johansson               Rönnskär (Vb)                 
     Emil Pettersson               Ystad (Sk)                    
     Emma Fjällström               Gällivare (No)                
     Erik Andersson                Ålem (Sm)                     
     Erik Eriksson                 Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Gisela Lindqvist              Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Gustav Karlsson               Ålem (Sm)                     
     Hans Karlsson                 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Helen Johansson               Algutsrum (Sm)                
     Helen Söderlund               Hogdal (Jä)                   
     Jacob Nilsson                 Umeå (Vb)                     
     Jan-Anders Nolemo             Skultuna (Vm)                 
     Janne Persson                 Hyllstofta (Sk)               
     Jean Sidvall                  Stockholm Amatör (St)         
     Jens-Erik Vesturlid           Norrtälje (St)                
     Jesper Myrkvist               Stockholm Amatör (St)         
     Johan Jern                    Ängelholms (Sk)               
     Johan Nilsson                 Bromölla (Sk)                 
     Johan Wedlund                 Rommehed (Da)                 
     Jonas Lundman                 Norrtälje (St)                
     Karin Karlsson                Norrtälje (St)                
     Lars Lundqvist                Vaksala (Up)                  
     Linus Eriksson                Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Linus Magnusson               Götlunda (Vm)                 
     Madelene Mattsson             Lima (Da)                     
     Marcus Lord                   Täby-Viggbyholm (St)          
     Mathias Fredriksson           Ramselefors (Vb)              
     Mathias Tunander              Rommehed (Da)                 
     Mats Österlund                Ramselefors (Vb)              
     Mattias Eriksson              Ramselefors (Vb)              
     Mattias Näslund               Ramselefors (Vb)              
     Mikael Eriksson               Skultuna (Vm)                 
     Moa Nilsson                   I 16 Halmstad (Ha)            
     Nicklas Jansson               Rommehed (Da)                 
     Ola Karlsson                  Turinge (St)                  
     Ola Persson                   Hyllstofta (Sk)               
     Oskar Kling                   Tvååker (Ha)                  
     Per Hede                      Sala (Vm)                     
     Peter Bergman                 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Richard Lindberg              Gefle (Gä)                    
     Rickard Engström              Tvååker (Ha)                  
     Robert  Johansson             Rönnskär (Vb)                 
     Seva Dovgoborets              Stockholm Amatör (St)         
     Thomas Elmberg                Ununge (St)                   
     Tommy Nilsson                 Norrtälje (St)                
     Viktor Hedin                  Gullabo (Sm)                  

Klass KL 1
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Dennis Oscarsson              Furulund (Sk)                 242
2    Andreas Magnusson             Skoga-Ekshärad (Vä)           234
3    Mikael Pettersson             Norrköping (Ös)               230
4    Sofia Torgeby                 Piteå (No)                    226
5    Anton Persson                 Södertelge (St)               225
6    Tobias Billing                Dagstorp (Sk)                 225
7    Anders Hansson                Vännäs (Vb)                   220
8    Ronny Westad                  Trosa-Vagnhärad (Sö)          208
9    Dan Madsen                    Löderup (Sk)                  206
10   Mats Kristensson              Haraker (Vm)                  204
11   Obaida Alkheder               Löderup (Sk)                  183
     Anders Rahm                   Essunga (Vg)                  
     Ann-Karin Magnusson           Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     
     Carina Johansson              Gällivare (No)                
     Daniel Norberg                Essunga (Vg)                  
     Elias Renman                  Vännäs (Vb)                   
     Emil Rudh                     Tullus (Jä)                   
     Fredrik Enström               Sala (Vm)                     
     Fredrik Lindberg              Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Håkan Olofsson                Essunga (Vg)                  
     Johan Stål                    Essunga (Vg)                  
     Jonas Bergström               Gräsmark (Vä)                 
     Lars-Göran Hagström           Gräsmark (Vä)                 
     Magnus Jonasson               Haraker (Vm)                  
     Martin Karlsson               Ålem (Sm)                     
     Mats Tillbom                  Trosa-Vagnhärad (Sö)          
     Oskar Emanuelsson             Öregrund-Gräsö (Up)           
     Peder Östlund                 Vännäs (Vb)                   
     Pierre Gustafsson             Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     
     Robert Johannisson            Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     
     Sara Salah                    Täby-Viggbyholm (St)          
     Stefan Magnusson              Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     
     Sture Berglund                Haraker (Vm)                  
     Tony Hafner                   Trosa-Vagnhärad (Sö)          

Klass KL 55
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Ingemar Månsson               Helsingborg (Sk)              248
2    Torbjörn Ericson              Haraker (Vm)                  246
3    Johny Vadebo                  Helsingborg (Sk)              244
4    Christer Berntsson            Varberg (Ha)                  243
5    Jan-Erik Fäldt                Storfors (Vä)                 243
6    Dan Wetter                    Arboga (Vm)                   241
7    Roland Berg                   Motala (Ös)                   241
8    Thomas Jogmark                Furulund (Sk)                 241
9    Margaretha Ottosson           Bromma Solna (St)             240
10   Bengt Hansson                 Bromölla (Sk)                 237
11   Jan-Olof Lampinen             S 3 Boden (No)                236
12   Mats Kågström                 Piteå (No)                    235
13   Lars-Gunnar Hedström          Trosa-Vagnhärad (Sö)          233
14   Roger Andersson               S 3 Boden (No)                232
15   Kim Holtegaard                Södertelge (St)               228
16   Stefan Lill                   Virsbo (Vm)                   213
17   Bengt Lindblad                Boo (St)                      0
     Anders Assmundsgård           Essunga (Vg)                  
     Anders Carlsson               Össjö (Sk)                    
     Anna Johansson                Rommehed (Da)                 
     Arne Liljegren                Stockholm Amatör (St)         
     Bengt Lord                    Täby-Viggbyholm (St)          
     Berith Danielsson             Gullabo (Sm)                  
     Bert-Ove Hägglund             Ramselefors (Vb)              
     Björn Pålson                  Norrtälje (St)                
     Bo Dahlén                     Finspång (Ös)                 
     Christer Pettersson           Gyttorp (Ör)                  
     Conny Eriksson                Mönsterås (Sm)                
     Gunnar Wallström              Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Göran Carlsson                Stockholm Amatör (St)         
     Göran Johansson               Skultuna (Vm)                 
     Göthe Corneliusson            Svedala-Börringe (Sk)         
     Hans Hägglund                 Skultuna (Vm)                 
     Hans Karlsson                 Skyllberg (Ör)                
     Håkan Hertzman                Gullabo (Sm)                  
     Håkan Jansson                 Säfsnäs (Da)                  
     Håkan Nilsson                 Arvika (Vä)                   
     Jan Bärlund                   Stockholm Amatör (St)         
     Jan Halling                   Södermalm-liljeholmn (St)     
     Jan Johansson                 Rommehed (Da)                 
     Jan Nordstrandh               Ålem (Sm)                     
     Jan-Ola Olsson                Öved-Östraby (Sk)             
     Johan Lindberg                Dagstorp (Sk)                 
     Jörgen Gustafsson             Varberg (Ha)                  
     Jörgen Wadell                 Kisa (Ös)                     
     Kenneth Erixon                Skyllberg (Ör)                
     Kjell Liljegren               Stockholm Amatör (St)         
     Krister Stafbom               Stockholm Amatör (St)         
     Lars Dahlberg                 Säfsnäs (Da)                  
     Lars Ingesson                 Motala (Ös)                   
     Lars Ryden                    Rommehed (Da)                 
     Lennart Eriksson              Ängelholms (Sk)               
     Lisbeth Olsson                Löberöd (Sk)                  
     Magnus Carlsson               Riala (St)                    
     Magnus Rydén                  Botkyrka (St)                 
     Mikael Blom                   Vaksala (Up)                  
     Mikael Johansson              Jönköping (Sm)                
     Mikael Svensson               Ängelholms (Sk)               
     Olle Gabrielsson              Rommehed (Da)                 
     Per-Arne Persson              Piteå (No)                    
     Peter Fransson                Algutsrum (Sm)                
     Peter Grenander               Ystad (Sk)                    
     Robert Ek                     Kalix (No)                    
     Rune Bäckman                  Skultuna (Vm)                 
     Stefan Jonasson               Hogdal (Jä)                   
     Stig Karlsson                 Ålem (Sm)                     
     Sven-Gunnar Ivars             Skultuna (Vm)                 
     Thomas Jansson                Kvistbro (Ör)                 
     Tomas Johannesson             Dals Ed (Vs)                  
     Tomas Ulming                  Nyköping (Sö)                 
     Ulf Nettelbo                  Kvistbro (Ör)                 

Klass KL 65
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Michael Normann               I 16 Halmstad (Ha)            243
2    Ronnie Bjuvegård              Bromölla (Sk)                 241
3    Åke Arbrink                   Rosersberg (St)               240
4    Jan Lorin                     Motala (Ös)                   239
5    Torbjörn Karlsson             Vrenaorten (Sö)               239
6    Donald Johansson              Ale (No)                      239
7    Peter Berkelund               Åtvidaberg (Ös)               236
8    Hans Ekman                    Trosa-Vagnhärad (Sö)          236
9    Mats Gustavsson               Varberg (Ha)                  235
10   Lars Lennartsson              Löderup (Sk)                  235
11   Alf Edin                      Ale (No)                      234
12   Hans Yngvard                  Furulund (Sk)                 232
13   Dan Eriksson                  Figeholm (Sm)                 231
14   Inger Blockmar                Skarpsskf Sthlm (St)          230
15   Jouko Räsänen                 Södertelge (St)               229
16   Göran Berkelund               Södertelge (St)               220
17   Anders Nordin                 Julita (Sö)                   219
18   Lennart Åberg                 Virsbo (Vm)                   218
     Aimo Pekkala                  Skyllberg (Ör)                
     Arne Korsbäck                 Skultuna (Vm)                 
     Bengt Lundgren                Haraker (Vm)                  
     Bengt-Olov Valldemo           Vaksala (Up)                  
     Berndt Steffen                Riala (St)                    
     Bertil Antonsson              Säfsnäs (Da)                  
     Bo Knoblauch                  Karlstad-Ulvsby (Vä)          
     Bård Stafne                   Tvååker (Ha)                  
     Dan Gillgren                  Täby-Viggbyholm (St)          
     Göran Andre                   Stockholm Amatör (St)         
     Hans Drugge                   Österhaninge (St)             
     Hans Olsson                   Finspång (Ös)                 
     Henry Lindström               I 19/A 9 Boden (No)           
     Jan Emilsson                  Ununge (St)                   
     Jan-Olof Svensson             Edsbjörke-Sunne (Vä)          
     Jan_Eric Larsson              Lindome-Kungsbacka (Ha)       
     Kent Ottosson                 Hangelösa-Lundsbrunn (Vg)     
     Kjell Fridh                   Skyllberg (Ör)                
     Lars Göran Lundqvist          Ununge (St)                   
     Lars Jansson                  Lindome-Kungsbacka (Ha)       
     Leif Hedlund                  Skultuna (Vm)                 
     Lennart Andersson             Turinge (St)                  
     Lennart Pree                  Stockholm Amatör (St)         
     Magnus Hess                   Finspång (Ös)                 
     Olle Eklund                   Skarpsskf Sthlm (St)          
     Pär Thofvesson                Österhaninge (St)             
     Reidar Grefjord               Göteborg (Vs)                 
     Sture Tibblin                 Botkyrka (St)                 
     Tom Olsson                    Rommehed (Da)                 
     Tommy Lundqvist               Algutsrum (Sm)                
     Åke Af Bjerke´n               Haraker (Vm)                  

Klass KL 75
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Håkan Lidman                  Piteå (No)                    242
2    Jan Norlander                 Skultuna (Vm)                 242
3    Kent Nilsson                  Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        239
4    Leif Janzon                   Degerhamn (Sm)                237
5    Ulf Linden                    Trosa-Vagnhärad (Sö)          233
6    Sune Eriksson                 Bogsta (Sö)                   227
7    Torbjörn Engqvist             Trosa-Vagnhärad (Sö)          226
8    Hans Lennartsson              Löderup (Sk)                  221
9    Nils Knutsson                 Åtvidaberg (Ös)               219
10   Ingemar Söderlund             Skarpsskf Sthlm (St)          219
     Anne-Sofie Lundqvist          Vaksala (Up)                  
     Arvid Wägroth                 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Bengt Borgenport              Skarpsskf Sthlm (St)          
     Berndt Andersson              Götlunda (Vm)                 
     Bertil Algotsson              Lindome-Kungsbacka (Ha)       
     Erling Johansson              Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Gun Tarland                   Eslöv (Sk)                    
     Göran Jansson                 Vaksala (Up)                  
     Göran Myhrberg                Öregrund-Gräsö (Up)           
     Göte Rydstedt                 Skarpsskf Sthlm (St)          
     Hans Eriksson                 Sala (Vm)                     
     Ivar Ahlberg                  Skarpsskf Sthlm (St)          
     Karl-Erik Andersson           Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Kennet Erlandsson             Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Kristofer Wiking              Gefle (Gä)                    
     Lennart Karlsson              Dals Ed (Vs)                  
     Rolf Lindbäck                 Vännäs (Vb)                   
     Rune Backman                  Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 
     Sigvard Pettersson            Götlunda (Vm)                 
     Stefan Jakobsson              Göteborg (Vs)                 
     Sven Johansson                Kisa (Ös)                     
     Sven-Erik Persson             Södertelge (St)               
     Sölve Pihl                    Finspång (Ös)                 
     Östen Tarland                 Eslöv (Sk)                    

Klass KL 17
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Erika Augustsson              Vännäs (Vb)                   242
2    Anna Grönlund                 Piteå (No)                    241
3    Martin Blombäck               Piteå (No)                    241
4    Jonathan Bengtsson            I 16 Halmstad (Ha)            240
5    Hanna Augustsson              Vännäs (Vb)                   236
6    Annie Lindberg                Dagstorp (Sk)                 234
7    Hedvig Baade Råberg           Löderup (Sk)                  234
8    Edvin Strömberg               Vännäs (Vb)                   232
9    Valkiriya Konokotina          Södertelge (St)               229
10   Max Henriksson                Boo (St)                      224
11   Lucas Rosencrantz             I 16 Halmstad (Ha)            223
12   Emil Pettersson               Boo (St)                      218
13   Johan Sjögren                 Bogsta (Sö)                   209
14   Albin Karlsson                Norrköping (Ös)               206
15   Liam Härstedt                 Löderup (Sk)                  167
     Adam Biskop                   Ålem (Sm)                     
     Adam Lindén                   Sölvesborg (Bl)               
     Albin Möller                  Mönsterås (Sm)                
     Alexander Hiulumäki           Norrköping (Ös)               
     Alexander Skau                Arvika (Vä)                   
     Andreas Dahl                  Tvååker (Ha)                  
     Anton Lind                    Skoga-Ekshärad (Vä)           
     Axel Löfvander                Dagstorp (Sk)                 
     Beatrice Andersson            Ramselefors (Vb)              
     Casper Fredriksson            Ramselefors (Vb)              
     David Rahm                    Essunga (Vg)                  
     Dexter Dahl                   Mönsterås (Sm)                
     Diana Ranameramullage         Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Edwin Pihl                    Motala (Ös)                   
     Elis Eliasson                 Piteå (No)                    
     Ella Persson                  Mönsterås (Sm)                
     Emil Alakulju                 Nyköping (Sö)                 
     Emma Edstam                   Götlunda (Vm)                 
     Erik Westling                 Bollnäs (Gä)                  
     Filip Rangvaldsson            Tullus (Jä)                   
     Frida Börjesson               Ålem (Sm)                     
     Hanna Johansson               Umeå (Vb)                     
     Helena Dreyer Perkiömäki      Umeå (Vb)                     
     Jeanette Frycklund            Täby-Viggbyholm (St)          
     Jennifer Gustafsson           Ramselefors (Vb)              
     Joel Olsson                   Kvistbro (Ör)                 
     Laila Alghifary               Stockholm Amatör (St)         
     Leo Melander                  Svedala-Börringe (Sk)         
     Linn Jansson                  Tullus (Jä)                   
     Lisa Renhall                  Lima (Da)                     
     Maja Lindberg                 Ramselefors (Vb)              
     Marcus Ryden                  Rommehed (Da)                 
     Moa Nilsson                   Arvika (Vä)                   
     Molly Persson                 Mönsterås (Sm)                
     Nikola Jovanovic              Södertelge (St)               
     Rasmus Forsberg               Säfsnäs (Da)                  
     Saga Backenius                Mönsterås (Sm)                
     Sofia Frimodig                Tullus (Jä)                   
     Stina Lagerstedt              Tvååker (Ha)                  
     Therese Bråten                Skillingmark (Vä)             
     Vincent Stridsson             Gällivare (No)                

Klass KL 15 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Jesper Johansson              Dagstorp (Sk)                 245
2    Casper Yngvard                Barkåkra-Hjärnarp (Sk)        242
3    Mathilda Gustafsson           Bromma Solna (St)             242
4    Lisa Nyström                  Järfälla (St)                 239
5    Albin Billing                 Dagstorp (Sk)                 238
6    Helga Konokotina              Södertelge (St)               237
7    Sebastian Björk               Löderup (Sk)                  237
8    Freja Gärdestam               Karlstad-Ulvsby (Vä)          235
9    Idun Sundell                  Bogsta (Sö)                   230
10   Enya Härstedt                 Löderup (Sk)                  227
11   David Wiggur                  Figeholm (Sm)                 222
12   Filip Hansson                 Vännäs (Vb)                   221
13   Rasmus Nylinder               Norrköping (Ös)               214
14   Jacob Pettersson              Ka2 (Bl)                      203
     Adam Viberg                   Nyköping (Sö)                 
     Agnes Millén                  Lima (Da)                     
     Agnes Petersson               Gullabo (Sm)                  
     Aston Seger                   Tullus (Jä)                   
     Bastian Marstrand             Svedala-Börringe (Sk)         
     Caroline Rannebo Eklund       Gällivare (No)                
     Elin Jonsson                  Hogdal (Jä)                   
     Ellen Rydhult                 Ramundbergets ssk (Jä)        
     Emma Johansson                Motala (Ös)                   
     Fanny Brundin                 Ununge (St)                   
     Felicia Kjellström            Gräsmark (Vä)                 
     Fredrik Myrberg               Sala (Vm)                     
     Frej Eliasson Öfverlind       Tvååker (Ha)                  
     Frida Ingvarsson              Skultuna (Vm)                 
     Greta Hedman                  Tullus (Jä)                   
     Greta Lindqvist Seldahl       Tullus (Jä)                   
     Gustav Lindhagen              Ålem (Sm)                     
     Henrik Albihn                 Vännäs (Vb)                   
     Idun Svenenmark               Täby-Viggbyholm (St)          
     Jakob Berken                  Täby-Viggbyholm (St)          
     Jesper Fager                  Nyköping (Sö)                 
     Johan Palmborg                Motala (Ös)                   
     Jåvva Rensberg                Ramundbergets ssk (Jä)        
     Klara Sätter                  Tullus (Jä)                   
     Maja Olsson-Kroon             Flundre (Vg)                  
     Martin Lindström              Öregrund-Gräsö (Up)           
     Max Jädersröm                 Svedala-Börringe (Sk)         
     Maya Rennermalm               Lima (Da)                     
     Melker Dahl                   Älmhult (Sm)                  
     Melvin Thörnquist             Ängelholms (Sk)               
     Nike Woxlägd                  Tullus (Jä)                   
     Noelle Fessé                  Gefle (Gä)                    
     Ophelia Bouvin                Gyttorp (Ör)                  
     Rasmus Jagerstål              Löberöd (Sk)                  
     Saga Petersson                Öregrund-Gräsö (Up)           
     Simon Frimodig                Tullus (Jä)                   
     Sofia Vilhelmsson             Gyttorp (Ör)                  
     Sofia Öhman                   Gällivare (No)                
     Theo Persson                  Ålem (Sm)                     
     Theodor Ekstam                Bromma Solna (St)             
     Tilda Hellströmer             Södermalm-liljeholmn (St)     
     Vilda Stridsson               Gällivare (No)                
     Ville Åkerlund                Lima (Da)                     
     William Almyren               Flundre (Vg)                  

Klass KL 13 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Amanda Persson                Vrenaorten (Sö)               241
2    Måns Sturesson                Löderup (Sk)                  238
3    Alexander Börjel              Bromma Solna (St)             237
4    Tuva Gärdestam                Karlstad-Ulvsby (Vä)          237
5    Malin Sträng                  Arboga (Vm)                   232
6    Douglas Andersson             Löderup (Sk)                  229
7    Jonathan Engström             Arboga (Vm)                   229
     Albin Svanberg                Gyttorp (Ör)                  
     Alexander Devell              Nyköping (Sö)                 
     Amelia Lilja-Alm              Gyttorp (Ör)                  
     Angelica Eriksson             Ålem (Sm)                     
     Axel Lundholm                 Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     David Ranameramullage         Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Eddie Andersson               Hogdal (Jä)                   
     Elias Andersson               Svedala-Börringe (Sk)         
     Elin Kalin Lundquist          Sala (Vm)                     
     Elis Enström                  Sala (Vm)                     
     Ella Eliasson                 Tullus (Jä)                   
     Elsa Eriksson                 Sala (Vm)                     
     Elsa Tenglander               Tullus (Jä)                   
     Elsa Tänglander               Tullus (Jä)                   
     Erik Blidberg                 Tullus (Jä)                   
     Erik Kullander                Svedala-Börringe (Sk)         
     Erik Torbjörnsson             Gamleby (Sm)                  
     Filip Berglund                Tullus (Jä)                   
     Frida Lord                    Täby-Viggbyholm (St)          
     Gabriel Wallberg              Tvååker (Ha)                  
     Gabriella Nilsson Rova        Gällivare (No)                
     Hanna Jonsson                 Hogdal (Jä)                   
     Hanna Oscarsson               Tullus (Jä)                   
     Helmer Rosberg                Svedala-Börringe (Sk)         
     Hugo Kålen                    Tullus (Jä)                   
     Ida Våla                      Skillingmark (Vä)             
     Isak Östlund                  Vännäs (Vb)                   
     Jan Hallberg                  Össjö (Sk)                    
     Johan Utsi Häggrud            Gällivare (No)                
     Kalle Helgesson               Tullus (Jä)                   
     Liam Bernhardsson             Mönsterås (Sm)                
     Loke Sjögren                  Gyttorp (Ör)                  
     Louise Becker                 Algutsrum (Sm)                
     Lucas Larsson                 Svedala-Börringe (Sk)         
     Lydia Hägg Eveby              Tullus (Jä)                   
     Melker Israelsson             Tullus (Jä)                   
     Märta Solegård                Tvååker (Ha)                  
     Märta Östlund                 Gefle (Gä)                    
     Nellie Hult                   Åmotfors (Vä)                 
     Nora Blarck                   Ununge (St)                   
     Oscar Jönsson                 Svedala-Börringe (Sk)         
     Oskar Löfvander               Dagstorp (Sk)                 
     Robin Abramsson               Sala (Vm)                     
     Samuel Hedin                  Gullabo (Sm)                  
     Sebastian Björnlund           Kvistbro (Ör)                 
     Simon Åkerlind                Ramundbergets ssk (Jä)        
     Sixten Petersson              Öregrund-Gräsö (Up)           
     Tilde Karelius                Lima (Da)                     
     Tilla Lidman Albertsson       Tullus (Jä)                   
     Tuva Richardsson              Tullus (Jä)                   
     Vincent Eriksson              Karlstad-Ulvsby (Vä)          
     Wilhelm Kjellström            Gyttorp (Ör)                  
     Åke Snygg                     Delsbo-Bjuråker (Gä)          

Klass KL 11 (med stöd)
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Abdalmalek Alkheder           Löderup (Sk)                  223
     Albin Berggren                Åmotfors (Vä)                 
     Albin Sahlin                  Flundre (Vg)                  
1    Alfred Lorin                  Östhammar (Up)                216
     Alice Björnlund               Kvistbro (Ör)                 
     Alice Kindmalm                Tullus (Jä)                   
     Alice Rossi                   Kalix (No)                    
     Alma Eklund                   Tullus (Jä)                   
     Anton Albrektsson             Åmotfors (Vä)                 
     Arvid Grahn                   Tullus (Jä)                   
     Arvid Hedman                  Tullus (Jä)                   
     Axel Jern                     Ängelholms (Sk)               
     Edvin Fristedt                Gyttorp (Ör)                  
     Edvin Schröder                Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Elsa Fristedt                 Gyttorp (Ör)                  
     Elvira Levin                  Sala (Vm)                     
1    Emma Magnusson                Skoga-Ekshärad (Vä)           240
     Fabian Karlsson               Algutsrum (Sm)                
     Gustav Lennartsson            Finspång (Ös)                 
     Ian Holm                      Gefle (Gä)                    
     Isak Persson Dahlqvist        Hyllstofta (Sk)               
1    Jacob Hybinette               Bromma Solna (St)             236
     Joline Frykstedt              Lima (Da)                     
     Junéa Solegård                Tvååker (Ha)                  
     Kajsa Jern                    Ängelholms (Sk)               
     Kevin Alvarsson               Tvååker (Ha)                  
     Kevin Åkerlind                Ramundbergets ssk (Jä)        
1    Leo Härstedt                  Löderup (Sk)                  210
     Linus Lind                    Skoga-Ekshärad (Vä)           
1    Maja Hansson                  Öved-Östraby (Sk)             233
     Malin Hägg Eveby              Tullus (Jä)                   
     Melker Biesheuvel-Åkerblom    Södermalm-liljeholmn (St)     
     Melvin Bostöm                 Kalmar-Läckeby (Sm)           
1    Millie Härstedt               Löderup (Sk)                  214
     Minea Berggren                Tullus (Jä)                   
     Nathalie Gustavsson           Gräsmark (Vä)                 
     Nathalie Hult                 Åmotfors (Vä)                 
     Nelly Rehn                    Österhaninge (St)             
     Nils Eriksson                 Sala (Vm)                     
     Rasmus Nilsson                Gyttorp (Ör)                  
     Sam Casselbrant               Össjö (Sk)                    
     Samuel Österlund              Ramselefors (Vb)              
1    Taha Alkheder                 Löderup (Sk)                  236
     Vidar Elofsson                Tullus (Jä)                   
     Vilgot Norberg                Ramundbergets ssk (Jä)        
     Willhelm Oskarsson            Skyllberg (Ör)                
1    William Halvardsson           Östhammar (Up)                0
     William Schöllin              Gyttorp (Ör)                  

Klass KL Ö
Plac Namn                          Förening                      Resultat
1    Patrik Andersson              Bromölla (Sk)                 245
2    Sandra Persson                Bromölla (Sk)                 240
3    Janne Forsberg                Figeholm (Sm)                 235
4    Micael Sigvardsson            Arboga (Vm)                   230
5    Ulf Karlsson                  Figeholm (Sm)                 230
6    Britt-Marie Sträng            Arboga (Vm)                   217
7    Jessica Skogqvist             Södertelge (St)               216
8    Erik Persson                  Södertelge (St)               210
9    Stig Sundell                  Bogsta (Sö)                   206
10   Carina Larsson                Arboga (Vm)                   0
     Andreas Casselbrant           Össjö (Sk)                    
     Anita Stridsson               Gällivare (No)                
     Ann Pettersson                Ystad (Sk)                    
     Annica Dahlén                 Finspång (Ös)                 
     Annica Pihl                   Finspång (Ös)                 
     Annika Grenander              Ystad (Sk)                    
     Anton Åback                   Össjö (Sk)                    
     Beatris Levin                 Sala (Vm)                     
     Bengt Thomasson               Hyllstofta (Sk)               
     Björn Blomquist               Gamleby (Sm)                  
     Björn Englund                 Gräsmark (Vä)                 
     Björn Lindqvist               Ystad (Sk)                    
     Catarina Moberg               Finspång (Ös)                 
     Daniel Lindeborg              Kisa (Ös)                     
     Dejan Jovanovic               Södertelge (St)               
     Erika Gustavsson              Gräsmark (Vä)                 
     Flemming Jensen               Össjö (Sk)                    
     Gunilla Ekberg                Motala (Ös)                   
     Gunter Flugel                 Algutsrum (Sm)                
     Harry Van Der Sleen           Motala (Ös)                   
     Jerry Lindström               Kisa (Ös)                     
     Johnny Källman                Kalmar-Läckeby (Sm)           
     Jonas Ohlsson                 Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Karin Flugel                  Algutsrum (Sm)                
     Karina Dalberg                Sala (Vm)                     
     Katarina Lundberg             Krokek (Ös)                   
     Kent Palmborg                 Motala (Ös)                   
     Lars Hermansson               Kisa (Ös)                     
     Lars Johansson                Motala (Ös)                   
     Lars Karlsson                 Algutsrum (Sm)                
     Lasse Andersson               Motala (Ös)                   
     Lena Carlsson                 Motala (Ös)                   
     Lina Jonsson                  Gräsmark (Vä)                 
     Linda Karlsson                Algutsrum (Sm)                
     Lotta Kalin Lundquist         Sala (Vm)                     
     Madelaine Kjellström          Gräsmark (Vä)                 
     Margareta Ohlsson             Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Marianne Andersson            Motala (Ös)                   
     Marie Johansson               Kisa (Ös)                     
     Mikael Myrberg                Sala (Vm)                     
     Monika Skyllkvist             Kisa (Ös)                     
     Nicklas Torbjörnsson          Gamleby (Sm)                  
     Patrik Pihl                   Motala (Ös)                   
     Paul Olsson                   Hyllstofta (Sk)               
     Per Fessé                     Gefle (Gä)                    
     Per-Nils Snygg                Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Peter Edstam                  Götlunda (Vm)                 
     Peter Schröder                Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Sanna Eliasson                Kalmar-Läckeby (Sm)           
     Simon Åback                   Össjö (Sk)                    
     Staffan Lundquist             Sala (Vm)                     
     Stefan Eriksson               Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Stefan Nordqvist              Sala (Vm)                     
     Tomas Hallberg                Össjö (Sk)                    
     Tomas Öhman                   Gällivare (No)                
     Upul Ranameramullage          Delsbo-Bjuråker (Gä)          
     Vanna Johansson               Gräsmark (Vä)                 
            
Sponsorer
SvD2021
 

<< Startsida