<< Startsida

Sponsorer
SvD2021
 

HBERGS
Idrottspriser & Gravyr
 
S V E N S K A  D A G B L A D E T S
Bild: Skytt 99:e riksskyttetävling på
hemmabanor
Tävlingsperiod
5 - 20 juni 2021
 

Status inrapporterade resultat till SvD 2021 i korthåll. (listad: 2021-07-23 kl 20.58.34)

Rapporterat   Delrapporterat   Ej rapporterat
Alla skyttars resultat rapporterade!
Fnr Föreningsnamn Rapp Ej rapp Ansvarig rapportering
70 Ale (No) 2 av [2]   Donald Johansson
80 Algutsrum (Sm) 12 av [12]   Magnus Rosell
100 Almunge-Länna (Up) 2 av [2]   Ann-Sofie Wendle
180 Arboga (Vm) 9 av [9]   Dan Wetter
220 Arvika (Vä) 5 av [5]   Christer Skau
330 Barkåkra-Hjärnarp (Sk) 3 av [3]   Henrik Nilsson
400 Beted (Vä) 1 av [1]   Jörgen Nilsson
490 Bogsta (Sö) 5 av [5]   Sture Engman
510 Bollnäs (Gä) 1 av [1]   Clas Ohlson
530 Boo (St) 3 av [3]   Bengt Lindblad
605 Botkyrka (St) 4 av [4]   Kent Westman
655 Bromma Solna (St) 6 av [6]   Kenneth Hagenstam
660 Bromölla (Sk) 5 av [5]   Bengt Hansson
750 Christianstad (Sk) 3 av [3]   Thomas Persson
770 Dagstorp (Sk) 11 av [11]   Lennart Thelander
800 Dals Ed (Vs) 3 av [3]   Tomas Johannesson
840 Degerhamn (Sm) 1 av [1]   Magnus Rosell
850 Delsbo-Bjuråker (Gä) 16 av [16]   Henry Gladh
885 Edsbjörke-Sunne (Vä) 4 av [4]   Jan-Olof Svensson
1000 Eslöv (Sk) 3 av [3]   Östen Tarland
1010 Essunga (Vg) 6 av [6]   Anders Assmundsgård
1110 Figeholm (Sm) 4 av [4]   Dan Eriksson
1130 Finspång (Ös) 12 av [12]   Niklas Moberg
1170 Flundre (Vg) 6 av [6]   Lars Sahlin
1205 Forshälla/Herrestad/Torp (Vs) 10 av [10]   Erling Johansson
1280 Furulund (Sk) 5 av [5]   Helena Vilhelmsson
1350 Gamleby (Sm) 4 av [4]   Jonathan Karlsson
1390 Gefle (Gä) 6 av [6]   Richard Lindberg
1561 Gräsmark (Vä) 11 av [11]   Hans Arnkvist
1590 Gullabo (Sm) 5 av [5]   Claes Carlsson
1660 Gyttorp (Ör) 11 av [11]   Bernt Andersson
1680 Gällivare (No) 13 av [13]   Anders Johnsson
1700 Göteborg (Vs) 2 av [2]   Lars Matson
1720 Götlunda (Vm) 5 av [5]   Berit Andersson
1830 Hangelösa-Lundsbrunn (Vg) 6 av [6]   Roland Ekström
1850 Haraker (Vm) 6 av [6]   Torbjörn Ericson
1930 Helsingborg (Sk) 5 av [5]   Patrik Claesson
2060 Hogdal (Jä) 5 av [5]   Stefan Jonasson
2140 Hyllstofta (Sk) 7 av [7]   Carina Persson
2290 I 16 Halmstad (Ha) 9 av [9]   Michael Normann
2300 I 19/A 9 Boden (No) 1 av [1]   Fredrik Ågren
2360 Ingelstad (Sm) 1 av [1]   Stefan Pettersson
2380 Julita (Sö) 2 av [2]   Stefan Carlsson
2430 Järfälla (St) 1 av [1]   Kenneth Hagenstam
2490 Jönköping (Sm) 2 av [2]   Mikael Johansson
2510 Ka2 (Bl) 4 av [4]   Rikard Elmlund
2530 Kalix (No) 6 av [6]   Leif Sandberg
2545 Kalmar-Läckeby (Sm) 5 av [5]   Mathilda Hjelm
2605 Karlstad-Ulvsby (Vä) 8 av [8]   Mathias Gärdestam
2650 Kisa (Ös) 7 av [7]   Sven Johansson
2750 Krokek (Ös) 3 av [3]   Bo Ohlsson
2860 Kvistbro (Ör) 9 av [9]   Martin Nilsson
3120 Lima (Da) 7 av [7]   Tommy Mattsson
3160 Lindome-Kungsbacka (Ha) 3 av [3]   Eva Jönsson
3415 Löberöd (Sk) 6 av [6]   Tobias Mossberg
3430 Löderup (Sk) 21 av [21]   Lars Lennartsson
3630 Motala (Ös) 16 av [16]   Maria Johansson
3710 Mönsterås (Sm) 9 av [9]   Lars
3870 Norrköping (Ös) 4 av [4]   Torbjörn Andersson
3900 Norrtälje (St) 8 av [8]   Björn Pålson
3940 Nyköping (Sö) 6 av [6]   Tomas Ulming
4210 Piteå (No) 10 av [10]   Mats Kågström
4250 Ramselefors (Vb) 17 av [17]   Mathias Fredriksson
4275 Ramundbergets ssk (Jä) 5 av [5]   Magnus Rydhult
4310 Riala (St) 2 av [2]   Magnus Carlsson
4370 Rommehed (Da) 9 av [9]   Olle Gabrielsson
4380 Rosersberg (St) 1 av [1]   Åke Arbrink
4440 Rönnskär (Vb) 2 av [2]   Roger Johansson
4460 S 3 Boden (No) 4 av [4]   Jan-Olof Lampinen
4470 Sala (Vm) 17 av [17]   Hans Eriksson
4600 Skillingmark (Vä) 3 av [3]   Lars Magnusson
4640 Skoga-Ekshärad (Vä) 5 av [5]   Marcus Sundström
4690 Skultuna (Vm) 12 av [12]   Hans Hägglund
4730 Skyllberg (Ör) 6 av [6]   Kjell Fridh
4980 Stockholm Amatör (St) 13 av [13]   Lennart Pree
4985 Skarpsskf Sthlm (St) 6 av [6]   Ivar Ahlberg
5030 Storfors (Vä) 4 av [4]   Jan-Erik Fädt
5140 Svedala-Börringe (Sk) 10 av [10]   Bo Nordquist
5180 Säfsnäs (Da) 4 av [4]   Lars Dahlberg
5260 Södermalm-liljeholmn (St) 8 av [8]   Yvonne Göranson
5270 Södertelge (St) 11 av [11]   Jouko Räsänen
5310 Sölvesborg (Bl) 1 av [1]   Björn Lindén
5540 Trosa-Vagnhärad (Sö) 8 av [8]   Anders Hasselgren
5560 Tullus (Jä) 29 av [29]   Sven Fahlen
5570 Turinge (St) 2 av [2]   Tom Ågren
5580 Tvååker (Ha) 10 av [10]   Krister Röjgren
5620 Täby-Viggbyholm (St) 9 av [9]   Dan Gillgren
5720 Umeå (Vb) 6 av [6]   Jun Yu
5750 Ununge (St) 9 av [9]   Stefan Lundqvist
5810 Vaksala (Up) 10 av [10]   Kjell Knutsson
5850 Varberg (Ha) 3 av [3]   Mats Gustavsson
6005 Virsbo (Vm) 3 av [3]   Lennart Åberg
6090 Vrenaorten (Sö) 2 av [2]   Torsten Karlsson
6120 Vännäs (Vb) 11 av [11]   Rolf Lindbäck
6240 Ystad (Sk) 7 av [7]   Niclas Nilsson
6300 Ålem (Sm) 12 av [12]   Anders Magnusson
6320 Åmotfors (Vä) 4 av [4]   Joakim Levin
6400 Åtvidaberg (Ös) 3 av [3]   Peter Berkelund
6430 Älmhult (Sm) 3 av [3]   Anders Petersson
6460 Ängelholms (Sk) 10 av [10]   Christel Hedström
6520 Öregrund-Gräsö (Up) 7 av [7]   Göran Myhrberg
6570 Össjö (Sk) 12 av [12]   Johnny Strand
6600 Österhaninge (St) 4 av [4]   Roger Adermark
6650 Östhammar (Up) 2 av [2]   Börje Nilsson
6690 Öved-Östraby (Sk) 5 av [5]   Katrine Hansson
Alla skyttars resultat rapporterade!
 
Listad: 2021-07-23 kl 20.58.34
Sponsorer
SvD2021
 

<< Startsida